Pazartesi - Cumartesi09:30 - 19:30
KonumMerkez Mahallesi, Abide-i Hürriyet Cd, No:171/7 Aykaç İş Merkezi Kat:2 - 34403 Şişli/İstanbul

Siyah Nokta Temizleme | Cilt Bakımı | Aqua Peel | Rosemoon Güzellik

Siyah Nokta Nedir?

Siyah nokta temizleme, cilt üzerindeki foliküllerde tıkanma meydana geldiğinde oluşur. Kıl ve yağ üretme görevi üstlenen foliküller tıkandığında, cilt yüzeyinde beyaz ya da siyah nokta oluşumları gözlemlenir. Ölü hücreler ve yağlar, cilt folikülünde oluşan boşluklarda birikir ve bu oluşumlara komedon adı verilir. Cilt yüzeyinde havayla temas eden birikintiler siyahlaşır, eğer yüzey kapalıysa bu oluşumlar beyaz nokta ya da sivilce olarak gözlemlenir. Siyah nokta temizleme, sivilceler gibi iltihap dolu oluşumlar olmadıklarından herhangi bir ağrı ya da acı hissettirmezler. Siyah renkli noktalar olarak cilt yüzeyinde fark edilmeleri son derece kolaydır.

Siyah Nokta Gözenekleri Nasıl Kapanır?

Profesyonel cilt bakımı oldukça önemli olup, Cildinizi düzenli olarak makyaj ve kir kalıntılarından arındırmak ve temiz tutmak siyah noktaların oluşmasını önlemede en önemli adımlardan biridir. Sıkılaşan gözeneklerde yağ ve kir birikmesi zordur. Bunun yanı sıra evde yapılan maskeler ya da hazır olarak satın alabileceğiniz maske çeşitleri de siyah nokta gözeneklerinin sıkıştırılmasını kolaylaştırır. Sıkılarak çıkarılmış siyah noktaların yerlerinde oluşan boşlukların hızlı bir biçimde kapanması için, düzenli olarak cildinize tonik uygulaması yapmanız önemlidir. Kullanacağınız toniğin mutlaka cilt tipinize uygun olması gerekir. Yüzünüzü ılık su ve sabunla yıkadıktan sonra, tonikle mutlaka temizlemelisiniz. Tonik, yıkamayla giderilmeyen kir ve yağ birikintilerini gözeneklerden tamamen uzaklaştırır. Sonrasında yine cilt tipinize uygun bir nemlendirici ile, temizlenmiş gözeneklere yeniden yağ ve kir birikmesini engelleyerek cilt bakım rutininizi tamamlayabilir, siyah nokta oluşumunu engelleyebilirsiniz.

İstanbul şişlide bulunan Rose & Moon Güzellik Merkezimizde Profesyonel cilt bakımlarımıza katılarak Siyah Nokta Temizleme, Gözenek genişlemesi gibi problemlerinizi tek seansta çözebilirsiniz. Merkezimizde kişiye özel cilt bakımları yapılmakla birlikte yeni nesil son teknolojik cihazlarla Aqua Peel ve ıspanya menşeli – Güney kore ürünleri kullanılarak cilt bakımları yapılmaktadır. İşlem Sonrası Misafir memnuniyet garantilidir.

TELEFONUNUZU BIRAKIN HEMEN ARAYALIM

  https://www.rosemoonguzellik.com/wp-content/uploads/2022/10/rosemoon-guzellik-merkezi-footer.png

  ROSEMOON BEAUTY

  Sağlıklı, dengeli ruhumuza iyi gelecek bakımlarla, güzel yaşlanarak, yaşamı teşvik etmek için bir tutkumuz var. Kalıcı makyaj, Lazer Epilasyon, Cilt Bakımı, Cilt yenileme, Bölgesel zayıflama,  daha fazlasını sunarak önleyici bakım, kişiye özel bakım evde devam yönetimi vurguluyoruz.

  ROSEMOON BEAUTY

  Sağlıklı, dengeli ruhumuza iyi gelecek bakımlarla, güzel yaşlanarak, yaşamı teşvik etmek için bir tutkumuz var. Kalıcı makyaj, Lazer Epilasyon, Cilt Bakımı, Cilt yenileme, Bölgesel zayıflama,  daha fazlasını sunarak önleyici bakım, kişiye özel bakım evde devam yönetimi vurguluyoruz.

  MENÜ

  SOSYAL MEDYA

  Copyright 2022 @ Rose & Moon Beauty. Tüm hakları saklıdır.

  Call Now Button