Pazartesi - Cumartesi9:30 - 19:30
KonumMerkez Mahallesi, Abide-i Hürriyet Cd, No:171/7 Aykaç İş Merkezi Kat:2 - 34403 Şişli/İstanbul

HomeProtez Tırnak Nedir? Nasıl Yapılır? | Rosemoon Güzellik

proteztirnak 1 - Protez Tırnak

 

Tırnaklar ellerimizin güzel ve bakımlı görünmesinde bir numaralı etkendir. Bazı kadınlar tırnaklarını uzatamıyor veya tırnak yeme probleminden dolayı tırnakları uzamıyor. Bazılarının da, tırnakları çok kırılgan ve ince olduğu için uzamadan kırılıyor. Protez tırnak, tırnak uzatamayan kadınlar için harika bir çözüm.

 

Protez Tırnak Nedir, Nasıl Yapılır?

 

Protez tırnakları gündelik hayatında bakımlı olmak isteyen ve kendi tırnaklarını uzatamayan, ya da her hafta manikürle, oje sürmekle uğraşmak istemeyen herkes uygulayabilir. Protez tırnaklar plastik olmakta ve kendi tırnağınıza zarar vermemektedir.  Protez tırnak uygulamasını herkes yaptırabilir. Uygulama birkaç aşamadan oluşmaktadır.

  • Öncelikle kendi tırnaklarınız temizlenir ve tırnağınızın üzerine plastik bir tırnak yerleştirilir. Bu takma tırnak uca doğru olacak şekilde yapıştırılır.
  • Sonraki aşama protez tırnağın törpülenerek kendi tırnağınızla aynı seviyeye getirilmesi ve yükseklik farkını yok etme.
  • Yükseklik farkı giderildikten sonra akrilik veya jel uygulanır.
  • Akrilik veya jel uygulaması sonrası tırnak törpülenerek pürüssüz bir duruma getirilir.
  • Yaklaşık 2 saat süren işlem sonrasında tırnak oje sürülerek son haline getirilir.
  • Kendi tırnaklarınız dipten başlayarak uzayacağı için, ayda bir kere protez tırnakların yenilenmesi gerekmektedir.

 

Protez Tırnak Nasıl Çıkartılır ?

 

Protez tırnakların uygulanması gibi, çıkarılması da uzmanlara havale edilmelidir. Evde kendi imkanlarınızla protez tırnakları çıkarmaya çalışırsanız, tırnaklarınıza zarar verebilirsiniz. Protez tırnakların çıkarılması basit ve kısa süren bir işlemdir. Özel sıvılar uygulanarak protez tırnak çıkarılabilir. Protez tırnaklar çıkarıldıktan sonra kendi tırnaklarınızın inceliği bir süre sonra yok olacaktır ve yeniden eski haline dönecektir.

 

Protez Tırnak Bakım Önerileri

 

Protez tırnak uyguladıktan sonra düzenli olarak bakımını yaptırmanız gerekmektedir. Bakım yapıldığı durumda, protez tırnakları istediğiniz kadar kullanabilirsiniz. Protez tırnakların bakımı düzenli olarak aylık yenileme ve dolgu şeklinde yapılmaktadır. Tırnaklarınız uzadıkça protez tırnakların alt kısmında boşluk oluştuğu için, dolgu yapılarak yeniden o alan doldurulmaktadır. Protez tırnakların bakımını, uygulamayı yaptırdığınız yerde ve uzmanlara yaptırmanız gerekiyor. Elektrikli törpü yardımıyla tırnaklarınızın üst katmanı inceltiliyor ve düzenleme işlemleri yapılıyor. Temizlenen tırnaklarda dolgu malzemesi yardımıyla boşluklar dolduruluyor ve UV ışığında bekletiliyor.

Merkezimizde alanında eğitimli ve tecrübeli uzmanlar tarafından protez tırnak uygulaması yapılmaktadır. Protez tırnak ile ilgili detaylı bilgi almak ve fiyatları öğrenmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

ROSE&MOON

Sağlıklı, dengeli ruhumuza iyi gelecek bakımlarla, güzel yaşlanarak, yaşamı teşvik etmek için bir tutkumuz var. Kalıcı makyaj, Lazer Epilasyon, Cilt Bakımı, Cilt yenileme, Bölgesel zayıflama,  daha fazlasını sunarak önleyici bakım, kişiye özel bakım evde devam yönetimi vurguluyoruz.

ROSE&MOON

Sağlıklı, dengeli ruhumuza iyi gelecek bakımlarla, güzel yaşlanarak, yaşamı teşvik etmek için bir tutkumuz var. Kalıcı makyaj, Lazer Epilasyon, Cilt Bakımı, Cilt yenileme, Bölgesel zayıflama,  daha fazlasını sunarak önleyici bakım, kişiye özel bakım evde devam yönetimi vurguluyoruz.

MENÜ
SOSYAL MEDYA

Copyright by Rose & Moon Beauty. All rights reserved.

Diller »

Şimdi Ara

WhatsApp chat