Pazartesi - Cumartesi9:30 - 19:30
KonumMerkez Mahallesi, Abide-i Hürriyet Cd, No:171/7 Aykaç İş Merkezi Kat:2 - 34403 Şişli/İstanbul

HomePedikür Nedir? Pedikür Nasıl Yapılır? | Rosemoon Güzellik

pedikür - Pedikür

 

 

Ayak bakımı da, en az el bakımı kadar önemlidir. Ayaklarımız tüm yorgunluğu taşıyan, aynı zamanda kapalı ayakkabılardan dolayı en çok yıpranan organlardan biridir. Gündelik hayatında bakımlı olan kadınların 4 ila 5 haftada bir pedikür yaptırması gerekmektedir. Özellikle şeytan tırnakları ve tırnak batmasından kurtulmak için pedikür düzenli şekilde uygulanmalıdır.

Pedikür Nedir? Nasıl Yapılır?

 

Pedikür de, manikür gibi ayak tırnaklarının temizlenmesi ve bakımı işlemidir. İşlem ile ayak tırnakları kısaltılır, temizlenir, ölü derilerden arındılır ve törpülenerek istediğiniz şekle getirilir. Pedikür yaptırırken hijyenik bir ortamda yaptırdığınıza ve malzemelrerin uygulamadan önce temizlendiğine dikkat etmeniz gerekmektedir. Pedikürü de manikür gibi sadece, estetik amacıyla değil, temizlik ve tedavi amacıyla da yaptırabilirsiniz. Özellikle ayak tırnaklarında sıkça rastlanan tırnak batmalarında düzenli pedikürün uygulanması kesin çözümdür.

Pedikür işlemine ayakların ılık bir suda bekletilerek yumuşatılması ile başlanır. Ayaklarınız bir süre suda kaldıktan sonra tırnak etleriniz ve ölü deriler ıslanacaktır ve temizlenmesi daha kolay olacaktır. Ayaklarınız iyice ıslandıktan ve yumuşadıktan sonra ayak törpüsüyle parmak ve taban kısmındaki ölü derilerin temizlenmesi, tırnak etlerinin kesilmesi işlemi gerçekleştirilecek. Bu işlemin ardından, tırnaklar istediğiniz uzunlukta kesilerek, törpü ile  tırnakları son şekline getirebilirsiniz. Tüm işlemlerin bitiminden sonra, istediğiniz renkteki ojeyi uygulayabilirsiniz.

 

Pedikür Yaparken Nelere Dikkat Edilmeli

 

Pedikür evde de uygulayabileceğiniz bir işlem olsa da, istediğiniz sonuca ulaşmak için bir profesyonele yaptırmanızda fayda vardır. Özellikle tırnak batması sorununuz varsa, güvenilir bir merkezden yardım almanız gerekir. Genel olarak işlem yaptırırken dikkat etmeniz gereken birkaç husus vardır.

  • Öncelikle işlem yaptıracağınız yerin hijyenik olmasına dikkat edin.
  • Pedikür yaptıracaksanız ya kişisel pedikür setinizi kullanın, ya da kullanılan aletlerin sterilize edildiğinden emin olun.
  • Ayaklarınız tam yumuşamadan işlem yapmamaya özen gösterin. Bu tırnak etlerinin ve cildinizin tahriş olmasına ve yaraların oluşmasına neden olabilir.
  • Sağlıksız ortamda pedikürün yapılması mantardan AIDS’e birçok hastalığın bulaşmasına neden olabilir.
  • Tırnaklarınızın doğru kesilmemesi tırnak batıklarına ve şeytan tırnağına sebep olabilir. İşlemi işinde uzman kişilere yaptırdığınızdan emin olun.

Pedikür yaptırmaya karar verdiyseniz, hijyenik ortamda ve uzmanlarca uygulanacak işlemler için merkezimize bekliyoruz. Randevu ve fiyat bilgileri için iletişime geçebilirsiniz.

ROSE&MOON

Sağlıklı, dengeli ruhumuza iyi gelecek bakımlarla, güzel yaşlanarak, yaşamı teşvik etmek için bir tutkumuz var. Kalıcı makyaj, Lazer Epilasyon, Cilt Bakımı, Cilt yenileme, Bölgesel zayıflama,  daha fazlasını sunarak önleyici bakım, kişiye özel bakım evde devam yönetimi vurguluyoruz.

ROSE&MOON

Sağlıklı, dengeli ruhumuza iyi gelecek bakımlarla, güzel yaşlanarak, yaşamı teşvik etmek için bir tutkumuz var. Kalıcı makyaj, Lazer Epilasyon, Cilt Bakımı, Cilt yenileme, Bölgesel zayıflama,  daha fazlasını sunarak önleyici bakım, kişiye özel bakım evde devam yönetimi vurguluyoruz.

MENÜ
SOSYAL MEDYA

Copyright by Rose & Moon Beauty. All rights reserved.

Diller »

Şimdi Ara

WhatsApp chat