peeling 1 - Modagiller - Kusursuz ten makyajı?

Modagiller – Kusursuz ten makyajı?

Bu yazıda modagillerden Gizem Ekinci’nin yazısıyla birlikteyiz.

Ufak püf noktalarla mükemmel bir görünüme sayip olacaksın…

1. Adım olarak ölü bir deriden, derinin pütür pütür halinden kurtulmak için mutlaka haftada  2 defa cilde peeling (Istediğiniz markanın peelingi olabilir.) yapılmalı. Peeling’i banyoda yüz kesesiyle yaparsanız daha etkili bir sonuç alırsınız.  Aman sivilceli ciltler bu noktada dikkat edin! Sivilce üzerine peeling yapmıyoruz kızlar. Bu noktada sivilceli ciltler yüz temizleme jellerine veya köpüklerine başvurmali. Sık kıllı yüz temizleme fırçaları çok işinizi görür.

2. Adım olarak bir tonikle yüzünüzü her makyaj öncesi silin. Hem fondöteniniz cildinizde daha güzel duracaktir hemde tertemiz bir cilde sahip olacaksiniz.

3. Adım ise cilt tipine uygun doğru nemlendiriciyi seçmekte. ‘Yaaa ben zaten yağlı veya karma ciltliyim ne gerek var nemlendiriciye’ demeyin. Çünkü her cildin nemlendiriciye ihtiyacı vardır. Karma yapılı ise daha hafif dengeleyici, yağlı ciltler ise sebum salgısını dengeleyici nemlendiriciler kullanılmalı.

4. Adım pürüzsüz ten için en önemlisi primer (Makyaj bazı yada siz ne diyorsanız artık). Güvendiğiniz ve memnun kaldınız bir markanın primer’ını alın. Bu cildinize pürüzsüz bir alt zemin hazırlayacaktır .

5. Adım primer’ı da sürdüğümüze göre sıra fondöten seçiminde. Galiba en çok hatayı da bu noktada yapıyoruz. Öncelikle cildinizi çok iyi tanıyor olmalısınız. Seçilecek ürünün yoğunluğu, rengi ve yapısı çok önemli. Cilt tipinize uygun olanı seçmelisiniz. ‘Peki ya nasıl?’ dediğinizi duyar gibiyim. Mağaza ışıkları hep yanıltıcıdır, bu yüzden mutlaka fondöten almadan önce güneş ışığında rengine bir bakın. Boynumuzla çenemiz arasındaki fark ne kadar azsa fondöten seçimimiz o kadar doğrudur. En iyi ve net sonuç için yüzün yarısına ürünü uygulayıp o şekilde bakmak gerekir. Ürünü fırçayla, elle veya süngerle, en iyi sonucu hangisiyle alıyorsanız o teknikle uygulayın. Ama gözenek problemi olanlar fondöteni bir fırçayla tampon hareketlerle uygularsa gözenekler daha çok küçülecektir. Özellikle fondöteni boyun ve kulak bölgesine de sürmeyi unutmayın .

6. Adım olarak gözaltı kapatıcısı ve pudra işlemi. Burada da renk tonunuza uygun olan ürünleri almaya özen gösterin. Fondöteni uyguladığınız teknikte kalan izleri yok etmesi, yaptığınız ten makyajının daha çok dayanması ve allık sürümünde kolaylık sağlaması için bu işlemi yapmanız iyi olur. Ayrıca yüzde ki sağlıklı görünüm ortadan kaybolmamalı.

Son olarak ne kadar fazla ürün kullanırsanız o kadar kalıcılık artar, daha pürüzsüz olur gibi bir inanışa asla kapılmayın çünkü ne kadar az ürün o kadar kaliteli ve duru bir ten demektir. Ve şunu da eklemeliyim ki hepimiz kusurlarımızla da güzeliz 🙂

Kaynak: https://www.modagiller.com/

Yorum yok

Sorry, the comment form is closed at this time.

Şimdi Ara
WhatsApp chat