Pazartesi - Cumartesi9:30 - 19:30
KonumMerkez Mahallesi, Abide-i Hürriyet Cd, No:171/7 Aykaç İş Merkezi Kat:2 - 34403 Şişli/İstanbul

HomeManikür Nedir? Manikür Nasıl Yapılır? | Rosemoon Güzellik

manikür - Manikür

 

Ellerimiz gün boyu en çok yıpranan ve zarar gören organlarımızdır. Yazın sıcaktan, kışın soğuk havadan etkilenen ellerimiz için her mevsime özel bakım yapılması şart. Ellerimizde en çok dikkat çeken yer tabi ki tırnaklarımız. Her kadın bakımlı ve güzel tırnakları olmasını ister. Tırnaklarınızın her zaman bakımlı olması için düzenli olarak manikür yapmanız gerekmektedir.

 

Manikür Nedir? Nasıl Yapılır?

 

Manikür bakımlı görünmesi için el tırnaklarına uygulanan temizlik ve bakım işlemidir. Manikür işlemini evde veya kuaförde yaptırabilirsiniz. Manikür işlemine, tırnaklarınızdaki ölü hücreleri temizleyerek başlanır. Manikürü evde değil, kuaförde veya güzellik merkezinde yaptıracaksanız öncelikle hijyenik bir ortam olduğuna emin olun. Ellere uygulanan bakım ve temizlik işlemleri birkaç adımdan oluşuyor.

Tırnak ve tırnak diplerinin temizlenmesi ilk adımdır. Öncelikle elleriniz ve tırnaklarınız temizleme malzemeleriyle temizlenir. Temizlik için antibakteriyel jel uygulanır. Temizlik tamamlandıktan sonra, tırnak dipleri yumuşatılır ve işlem bitiminde tamamen kurutulur. Daha sonraki işlem, tırnak diplerindeki etlerin temizlenmesi. Bu işlem sonrasında tırnaklarınız daha temiz bir görünüme kavuşacak. Tırnak dipleri temizlendikten sonra, sırada törpüleme var. Törpüleme işlemi ile tırnak şekline de karar vermiş oluyorsunuz. Tüm bu işlemler sonrasında tırnaklarınız fırçalanarak işlemi tamamlanır ve tırnaklarınız oje sürmeye hazır hale gelir.

 

Manikür Yaparken Nelere Dikkat Etmelisiniz

 

Manikür bakımlı kadınların vazgeçilmezidir. Ancak manikür yaptırırken dikkat etmeniz gereken birkaç detay vardır. Bunlardan en önemlisi, manikürün uygulanacağı yerin ve kullanılacak aletlerin hijyenidir. Genel olarak işlem yaparken/yaptırırken dikkat etmeniz gerekenler şunlardır;

  • Manikürü güzellik merkezinde yaptırıyorsanız aletlerin temiz olduğuna ve uygulama yapılmadan önce temizlendiğine dikkat edin. Sarılık ve AIDS gibi hastalıkların manikürle bulaşabildiğini unutmayın.
  • Her ne kadar evde de yapılsa da, tırnaklarınızın ve tırnak etlerinizin zarar görmemesi için manikürü iyi bir uzmana yaptırmanız gerekmektedir.
  • Tırnak etlerinizin parçalanmasından kaçınmak için etlerinizin iyice yumuşadığından emin olun.
  • İşlemden sonra tırnak etlerinizin havalanması için hemen oje uygulanmamalı, biraz bekletilmelidir.
  • İşlem sırasında kullanılan makaslar sivri uçludur ve kullanırken dikkatli olmanız gerekmektedir.

 

Hijyenik ortamda ve alanında uzman kişilerden hizmet alarak manikür yaptırmak istiyorsanız randevu ve fiyat konusunda bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

ROSE&MOON

Sağlıklı, dengeli ruhumuza iyi gelecek bakımlarla, güzel yaşlanarak, yaşamı teşvik etmek için bir tutkumuz var. Kalıcı makyaj, Lazer Epilasyon, Cilt Bakımı, Cilt yenileme, Bölgesel zayıflama,  daha fazlasını sunarak önleyici bakım, kişiye özel bakım evde devam yönetimi vurguluyoruz.

ROSE&MOON

Sağlıklı, dengeli ruhumuza iyi gelecek bakımlarla, güzel yaşlanarak, yaşamı teşvik etmek için bir tutkumuz var. Kalıcı makyaj, Lazer Epilasyon, Cilt Bakımı, Cilt yenileme, Bölgesel zayıflama,  daha fazlasını sunarak önleyici bakım, kişiye özel bakım evde devam yönetimi vurguluyoruz.

MENÜ
SOSYAL MEDYA

Copyright by Rose & Moon Beauty. All rights reserved.

Diller »

Şimdi Ara

WhatsApp chat