Pazartesi - Cumartesi9:30 - 19:30
KonumMerkez Mahallesi, Abide-i Hürriyet Cd, No:171/7 Aykaç İş Merkezi Kat:2 - 34403 Şişli/İstanbul

HomeLeke Çeşitleri ve Leke Bakımı Uygulamaları | Rosemoon Güzellik

Sorunsuz ve güzel görünen bir cilde sahip olmak düzenli bakım gerektirir. Parlak, temiz ve pürüzsüz cilt herkesin isteğidir. Fakat pürüzsüz bir cilde sahip olmak için cildinize belirli bakım uygulamaları yapmanız gerekiyor. Örneğin, cildinizde farklı sebeplerden oluşan ve pürüzsüzlüğünü bozan cilt lekeleri ile karşılaşmanız mümkün. Bu cilt lekelerinin sebebini belirleyerek, lekelerin yok olması için leke bakımı yapabilirsiniz. Rosemoon Estetik olarak cilt lekelerinin tedavisi ve leke bakımı için farklı uygulamalar sunmaktayız. Bizimle iletişime geçerek cilt lekeleri ile ilgili detaylı bilgi alabilir ve bakım hizmetimizin içeriğini öğrenebilirsiniz.

Cilt Lekesi Nedir?

 

Cilt lekelerinin oluşması için belirli bir renk aralığı ve tek bir sebep olmamaktadır. Farklı nedenlerden dolayı cildimizde renk farklılıkları oluşabiliyor. Bunlar cilt lekeleri olarak biliniyor. Cilt lekelerinin dış etkenler, dahili hastalıklar, yara, akne vs. gibi birçok farklı nedenleri olabilir. Bu lekeler kalıcı olduğu zaman psikolojik olarak insanları etkilemek ve özgüvensizlik yaratmaktadır. Özellikle ilerleyen yaşlarda cildimizdeki melanin azalması, fazla güneşe maruz kalma gibi sebeplerden cilt lekeleri oluşabilir. Bu lekelere bakım uygulamadığınız durumda lekeler kalıcı olacaktır. Peki bu lekelerden nasıl kurtulabiliriz? Leke bakımı nasıl yapılır? Öncelikle lekelerin nasıl oluştuğunu ve çeşitlerini inceleyelim.

 

 

Cilt Lekesi Neden Oluşur?

 

Cilt lekeleri farklı sebeplerden oluşabilir. Doğru beslenmeme, hava kirliliği, genetik sebepler, güneş, akne sonrası kalan izler gibi etkenler lekeye sebep olan, en çok bilinen etkenlerdendir. Cilt renginin sebebi, ciltde bulunan melanin pigmentidir. Melanin cildimizin alt katmanında oluşur ve daha sonra diğer hücrelere de yayılır. Bu da belirgin bir cilt rengi ortaya çıkarır. Melanosit hücreleri bir küme halinde birleştiği durumda, ciltde lekeler, çiller ve benler oluşturmaktadır. Her ne kadar melanin birçok insanda eşit dağıtılsa da, bazen az veya çok olabilir. Bu da cilt lekelerinin oluşmasına olanak sağlar.

Leke Çeşitleri

 

Cilt lekeleri birçok farklı sebeplerden oluştuğu için, farklı çeşitlerde lekeler olmaktadır. Leke çeşitlerini ve nedenlerini kısaca gözden geçirelim.

 

 

Yaş İlerlemesi Sebebiyle Oluşan Lekeler

 

Yaşımızın ilerlemesi ile birlikte cildimizde farklı renk ve boyutlarda lekeler oluşmaktadır. Bu lekeler iyi huylu lezyonlar olmaktadır. Genelde büyüklüğü 5-20 mm arasında değişiklik gösteren bu lekeler farklı renklerde oluyor. Özellikle güneşe fazla maruz kalmaktan kaynaklanan bu lekelerin rengi kahverengiden siyaha kadar değişiklik gösterebilmektedir. Bu lekelere güneş lentijinleri de denmektedir. Çiller ve yaşlılığa bağlı olan lekeler farklı şeylerdir. Çiller genelde kışın kaybolur ve daha küçük olur, lekeler ise kışın kaybolmaz ve ölçüleri daha büyük olabilir.

 

 

Melazma Lekeler

Özellikle hamile kadınlarda hormonal değişiklikler sebebiyle görünen bu lekeler genelde yüz bölgesinde oluşuyor. Bu lekelerin başka bir sebebi de güneşe maruz kalmak veya hormon tedavisi görmek de olabilir. Cildimizde melaninin miktarı arttığı zaman cildin üst ve orta tabakasında lekeler oluşturuyor. Bu lekeler her ne kadar zararsız olsa da, farklı bakım uygulamaları ile tedavi edilebilir.

 

Doğum Lekeleri

 

Doğum lekeleri doğum sırasında oluşan veya genetik bir kalıntı olarak ortaya çıkan lekedir. Bu lekeler kırmızı veya kahverengi olabilir. Doğum lekesinin sebebi anormal kan damarları olmaktadır. Bu lekeler de zararsız olmakla birlikte, estetik olarak daha iyi bir görüntü için tedavi edile ve yok edilebilir.

 

Vitiligo

 

Vitiligo bir hastalıktır. Cilt üzerinden oluşan beyaz lekeler zamanla büyüyebilir ve daha geniş alanlara yayılabilir. Herhangi bir zararı olmaması ile birlikte, estetik olarak bazı hastalarda rahatsızlık yaratabilir. Vitiligo için bir yaş aralığı veya herhangi net bir alan kısıtlaması yoktur. Vücudun herhangi bir bölgesinde oluşabilir. Vitiligo hastalığı için farklı bakım ve tedavi yöntemleri olmaktadır. Depigmentasyon tedavisi, fototerapi gibi farklı yöntemlerle vitiligo tedavi edilebilir.

 

En çok bilinen leke çeşitleri bunlar olmakla beraber, çok farklı sebeplerden oluşan, çok fazla sayıda cilt lekesi çeşidi de mevcut olmaktadır. Leke tedavisi veya bakımı yaptırmadan önce, lekelerin oluşma sebebini ve hastalıktan kaynaklı olup olmadığını öğrenmek için doktora görünmenizde fayda vardır. Bazı lekeler dahili organlardaki sorunlar sebebi ile veya kanser hastalığı sebebi ile de oluşabilir. Bu durumlarda doktordan tavsiye almanız gerekmektedir.

 

PH Formula ile Leke Bakımı

PH Formula deri altına uygulanan bir leke bakımı yöntemidir. Akne, leke, anti age ve kılcal damar olmakla, 4 farklı cilt sorununda etkili olacak şekilde formule edilmiştir. PH formula ciltteki PH değerini etkileyerek normal hale getirir, ph değerine uygun olarak tedavi uygulaması yapar. Cildin yatkın olduğu cilt bozukluklarının üzerine giderek tedavi eder. PH formula asidiktir ama cilt için herhangi bir sorun teşkil etmemektedir. Cilt altına uygulandığı için, cilt üzerinden herhangi bir soyulmaya veya başka bir yan etkiye neden olmaz. İlk uygulamadan sonra bile leke bakımı sonuçlarını net bir şekilde görebileceğiniz bir uygulamadır.

 

PH Formula Kimlere Uygulanır?

 

PH Formula 20 yaşından sonra uygulanır. Özellikle güneşin zarar verdiği ciltler için en etkili tedavi yöntemidir diyebiliriz. Güneş ve diğer etkenlerin sonucunda oluşan kırışıklıklar için etkili sonuç sağlar. Bunun dışında, PH Formulanın uygulanabileceği cilt sorunları şöyledir:

 

  • Küçük ve orta boyutta kırışıklıklar
  • Aşırı gözenekli ciltler
  • Açık-kapalı komedon
  • Kronik sorunları olan ciltler
  • Akne ve akne izleri olan ciltler
  • Güneş veya diğer sebeplerden oluşan lekeli ciltler
  • Farklı etkenlerden renk değişimine ve pigment kaybına maruz kalan ciltler
  • Yaşlanma sebebiyle oluşan çizgili ciltler
  • Kurumuş ve elastikiyetini kaybetmiş ciltler
  • Ergenlik dönemi sebebiyle akneli ciltler

 

 

Hangi Sıklıkla Uygulanabilir?

 

PH formulanın uygulama sıklığı cilt tipine ve cilt durumuna göre değişiklik göstermektedir. Cildinizdeki sorun belirlendikten ve size özel cilt tedavi protokolü belirlendikten sonra uygulama sıklığı ve seans sayısına karar verilebilir. İlk uygulama sonrasında bile cildinizde gözle görülür değişiklikler oluşacaktır. Ortalama olarak 4-6 seans sonrasında ciltteki sorunlar çözülmektedir. Ancak bazı durumlarda, cilt yapısı çok sorunluysa ve lekeler, kırışıklıklar daha çoksa, seans sayısı 8’e kadar çıkabilir. İki seans arasında en az 15 gün süre ara vermek gerekiyor. Uygulama süresi de cilde göre değişiklik göstermekle birlikte, yaklaşık olarak 30 dakika sürmektedir. Uygulama için herhangi bir mevsimsel kısıtlanma bulunmamaktadır. uygulama cilt yüzeyine değil, cilt altına yapıldığı için dört mevsim kullanılabilir.

 

 

PH Formula Nasıl Uygulanır? Farkı Nedir?

 

PH Formula cilt altına uygulanan bir tedavi yöntemidir. Tedavi öncesinde evde bakım ürünleri verilerek tedavi süreci başlanır. Öncesinde bakım uygulamasının başlaması, cildin peeling’ e alışması için çok önemlidir. Bu sayede uygulama yapıldığı zaman cilt artık sürece adapte olmuş oluyor. Daha sonra PH formula uygulamasına başlanır.

 

PH Formula diğer ürünlerden farklı olarak çok detaylı hazırlanmış ve anlık etki gösteren bir bakım yöntemidir. Cildin altına su enjekte ederek cildin yenilenmesini temizlenmesini sağlar. Cilt altında bulunan zararlı maddelerin ve toksinler su sayesinde ve etken maddeler sayesinde atılmasına sebep olur. Sonuç olarak da daha temiz ve berrak bir cilde kavuşursunuz.

 

Uygulama sonrasında sonuçları net bir şekilde görebilirsiniz. her seans sonrasında çekilen fotoğrafların karşılaştırılması ile cildinizin nasıl değişikliğe uğradığını görebilirsiniz.

 

Tedavi seanslarından sonra, tedavi uygulanan kişilere evde bakıma devam etmeleri için devam ürünleri veriliyor. Bu sayede de tedavinin kalıcı olması ve cildin aynı şekilde kalması sağlanıyor.

 

Lekeli ve Solgun Ciltlerin Tedavisi

 

Cildimizdeki lekelerin esas sebebi güneş ve çevresel faktörler olmaktadır. Cildimizdeki lekeler sadece kötü bir görüntü yaratmaz, aynı zamanda cildin işleyişini ve fonksiyonlarını da kötü anlamda etkiler. Fakat lekeler sadece çevresel etkenler ve güneş sonucunda oluşmaz. Yaş ilerledikçe cildimizdeki kolajen azalır. Kolajen kaybı yaşayan ciltlerde zamanla daha fazla gözenek oluşması da doğal bir sonuçtur. Gözeneklerin fazla olması ve belirginleşmesi sebebiyle bir süre sonra cildimizde lekeler oluşur ve bu lekeler kalıcı olur. Bunun dışında, ciltteki renk değişiklikleri de kolajen kaybına bağlıdır. Yaşlandıkça cildimizin rengi solgunlaşır, daha donuk bir hal alır. Cildimizdeki ölü hücrelerden gençken olduğu gibi hızlı bir şekilde kurtulamadığımız için cildimizin renginde değişimler oluşur. Ölü hücrelerin birikmesi ve dökülmemesi mat bir görüntüye sebep olur.

PH Formula tüm bu etkenler sonucunda oluşan mat görüntüyü ve lekeli cildi eski haline döndürmek için en etkili leke bakımı yöntemlerinden biridir. Birnevi süreci geriye döndürmeyi başaran bu tedavi yöntemi mucize niteliğinde bir çözüm sunmaktadır. PH Formula uygulaması ile, cildinizde yaş ilerlemesinden dolayı oluşan lekeler birkaç leke bakımı seansı sonrasında tamamen düzelmektedir. Sadece lekeler değil, ciltteki donuk ve mat görünüm de PH Formula tedavisiyle giderilmektedir. cilt altına enjekte edilen maddeler ve su sayesinde cilt temizlendiği için, cildiniz birkaç yaş gençleşir. Gözeneklerin küçülmesi ile birlikte, tedavi kalıcı sonuçlar doğurmakta ve uzun süre etkili olmaktadır.

 

Kişiye Özel Peeling Uygulaması

 

PH Formulanın bu kadar etkili olmasının esas nedeni, kişiye özel bir uygulama olmasıdır. Uygulama kişinin cilt yapısına ve durumuna, cilt yaşına göre özel olarak belirlenmektedir. Diğer peeling uygulamalarından farklı olarak, PH formula cilt yüzeyine uygulanmamaktadır. Cilt yüzeyine uygulama yapılmadığı için, uygulama sonrasında ciltte herhangi bir soyulma, pullanma, kızarma gibi etkiler de görülmemektedir. Diğer kimyasal peeling yöntemlerinden farklı olarak her mevsimde uygulanabilir bir tedavi olması da esas farklarından biridir. Her ne kadar içeriğinde asitler bulunsa da, cilt tahrişine sebep olmaması ve uygulama sonrasında gündelik hayatınıza kaldığınız yerden devam edilebilmesi de esas tercih sebeplerinden biridir.

 

PH Formula tedavisi bir paket şeklinde sunulmaktadır. Paket  içeriğinde tedavi öncesi bakım ürünleri, tedavi seansları ve tedavi sonrasında bakım ürünleri yer almaktadır. PH Formula tedavisinde cilt yenileme, cilt temizleme, cilt koruma ve cilt geri kazanma gibi etken maddeler içeren bir tedavi söz konusudur. Yenilenme öncesinde ve sonrasında uygulanacak olan bakım kremleri sayesinde de tedavi sürecini tamamlamaktadır. PH Formulanın içeriğine ve etken maddelerine bakacak olursak, Alfa Keto, Alfa Hidroksi, Alfa Beta ve Poli Hidroksi asitlerinin birleşmesinden oluştuğunu görebiliriz. Bu etken maddelerin cilde uygulanması, cilt altında proteinlerin taşınması ile birlikte, cilt yenilenmesini hızlandırmakta ve süreci doğal, eski hızına kavuşturmaktadır. Bu da cildinizin olduğundan daha doğal, daha temiz ve parlak görünmesini sağlamaktadır. Diğer kimyasal peeling yöntemlerinden farklı olarak sadece kozmetik amaçla değil, tedavi amaçla da kullanılması PH Formulayı standart peeling yöntemlerinden farklılaştırmaktadır.

PH Formula Programları

A.C.N.E. Serisi

A.C.N.E. cilt yenileme programı farklı adımlardan oluşmaktadır. Uygulama öncesinde hazırlık aşamasında size önerilen ürünleri kullanmanız tedavinin etkili olması için önemlidir. Ayrıca, uygulama sonrasında önerilen bakım ürünleri sayesinden sonuçları kalıcı yaparak akne oluşumunu ilerleyen zamanlarda da önleyebilirsiniz.

 

V.İ.T.A Serisi

 

V.İ.T.A. Serisi cildiniz için yoğunlaştırılmış bakım sunmaktadır. V.İ.T.A. Serisi ürünlerini ve içeriklerini inceleyebilirsiniz.

 

A.G.E Serisi

 

A.G.E uygulaması sayesinde cilt yaşlanması geciktirilmekte ve yaşlanmanın etkileri tedavi edilmektedir. Cilt yenileme işleminin başarılı olması için tüm süreçleri ve programı eksiksiz şekilde gerçekleştirmeniz gerekmektedir.

M.E.L.A. Serisi

M.E.L.A. Cilt yenileme ürünü PH Formula cilt yenileme serinin bir ürünü olmaktadır. Farklı aşamalardan oluşan bu program sayesinde cildinizin yenilenmesi kısa bir tedavi sonrasında gerçekleşecektir. Peelingden farklı olarak cilt yüzeyinde soyulma yaratmadığı için, herhangi bir yan etkisi de olmamaktadır. M.E.L.A. cilt yenileme programının tüm aşamalarını düzenli şekilde gerçekleştirmeniz sonuçların daha etkili olmasını sağlayacaktır.

 

C.R. Serisi

C.R. Cilt Yenileme programının uzun vadede etkili olması ve sonuçların istediğiniz şekilde olması için uygulamanın her adımını eksiksiz ve düzenli gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Uzmanınız tarafından size önerilen bakım öncesi ve bakım sonrası ürünlerin kullanımını düzenli yapmanız, hızlı ve kalıcı sonuç almanızı sağlayacaktır.

 

 

PH Formula Fiyatları

 

PH Formula tedavisi farklı cilt tiplerine ve farklı sorunlara uygulandığı için, fiyatlar değişiklik göstermektedir. Cilt sorununuz belirlendikten sonra, uygulanacak tedavi süreci ve bakım kiti belirleniyor ve fiyatlandırma yapılıyor. Fiyat bilgisi almak için iletişime geçebilirsiniz.

 

RoseMoon Estetik Merkezinde PH Formula Tedavisi

 

Şişli’de yerleşen Rosemoon estetik merkezimizde farklı cilt sorunlarıyla ilgili tedaviler ve bakımlar sunulmaktadır. Tüm işlemleri alanında 10 yıl tecrübeli, profesyonel cilt bakım uzmanları tarafından yapılmaktadır. Uygulamalar öncesinde size özel tedavi protokolü hazırlanmakta ve tedavi süreci belirlenmektedir. PH Formula ile leke bakımı ve cilt yenileme tedavisi uygulaması için bizimle iletişime geçebilir, süreç ve fiyatlandırma ile  ilgili tüm detayları sorabilirsiniz.

ROSE&MOON

Sağlıklı, dengeli ruhumuza iyi gelecek bakımlarla, güzel yaşlanarak, yaşamı teşvik etmek için bir tutkumuz var. Kalıcı makyaj, Lazer Epilasyon, Cilt Bakımı, Cilt yenileme, Bölgesel zayıflama,  daha fazlasını sunarak önleyici bakım, kişiye özel bakım evde devam yönetimi vurguluyoruz.

ROSE&MOON

Sağlıklı, dengeli ruhumuza iyi gelecek bakımlarla, güzel yaşlanarak, yaşamı teşvik etmek için bir tutkumuz var. Kalıcı makyaj, Lazer Epilasyon, Cilt Bakımı, Cilt yenileme, Bölgesel zayıflama,  daha fazlasını sunarak önleyici bakım, kişiye özel bakım evde devam yönetimi vurguluyoruz.

MENÜ
SOSYAL MEDYA

Copyright by Rose & Moon Beauty. All rights reserved.

Diller »

Şimdi Ara

WhatsApp chat