Pazartesi - Cumartesi9:30 - 19:30
KonumMerkez Mahallesi, Abide-i Hürriyet Cd, No:171/7 Aykaç İş Merkezi Kat:2 - 34403 Şişli/İstanbul

HomeLed Terapi Nedir? Nasıl Uygulanır? | Rosemoon Güzellik

led terapi rosemoon güzellik 300x157 - Led Terapi
LED terapisi bir ışık tedavisidir. Işık tedavilerinin tamamında olduğu gibi, LED terapide de cildin kendi kendini iyileştirmesi işlemi gerçekleştiriliyor. LED terapi sayesinde cilt çok hızlı bir şekilde kendini yeniliyor ve bu yenileme süreci kayda değer şekilde kısalıyor. LED terapi farklı uygulamalar için kullanılabiliyor. Farklı kullanımlar için 4 ayrı başlık mevcuttur. Bunlar; kırmızı, yeşil, mavi, sarı diyotlardır.

LED terapi sayesinde cildin alt tarafındaki kollajen doku hareketlenir. Bu hareketlenmenin sonucu olarak da, ameliyat sonrası yaraların kapanması ve iyileşmesi hızlanmış olur. Bu hızlandırılmış süreç aynı zamanda ödemin azalmasını ve yeniden damarlanmanın hızlanmasını sağlıyor.

LED terapi sadece yara izlerinde değil, birçok farklı cilt sorununda da tedavi amaçlı kullanılmaktadır. Akne, kırışıklık, iltihap, pigmentasyon, leke gibi cilt sorunlarında da LED terapi kullanılmaktadır. LED terapi için herhangi bir mevsimsel koşul aranmamaktadır. Cildinizi güneşe karşı hassaslaştırmadığı için istediğiniz mevsimde uygulama yaptırabilirsiniz.

Nasıl Çalışır?

Cildimiz ışığa karşı hassastır ve tepki verir. LED ışığı cildinize uygulandığı zaman, dermis tabakası enerjiyi Adenozin Trifosfata (ATP) denilen, hücreleri ve cildi iyi yönde etkileyen enerjiye çevirecektir. Burada dikkatli olunması gereken nokta ise ışık enerjisinin doğru dalga boyunda ayarlanmış olmasıdır. Dermis içerisindeki kollajen proteini cildin büyümesini sağlayan proteindir. Işık dalgalarıyla uyarıldığı zaman, kollajen proteini cildin kendini yenilemesini ve izlerin giderilmesini sağlar.

LED Terapinin Avantajları Nelerdir?

LED terapi sadece ameliyat sonrası izlerin ve yaraların kapanması için kullanılmıyor. Cildinizdeki sorunlar, akne izleri, küçük kırışıklıklar, lekeler gibi bir çok sorunda da etkili olmaktadır. Ayrıca, tamamen zararsız ve yan etkisi olmayan bir uygulama olduğu için de pek çok avantajları bulunmaktadır. LED terapinin avantajları;

  • Her cilt tipine uygulanabilir.
  • İşlem sırasında herhangi bir acı hissedilmemektedir.
  • Tedavi sonrasında gündelik hayatınıza kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.
  • Hiçbir cilt tipinde belirgin bir yan etkisi olmamaktadır.
  • Uygulama sonrasında herhangi bir bakım yapmanıza gerek yoktur.
 • Yüz ve göğüs bölgesi gibi büyük alanlarda kullanıma uygundur.

LED Terapi Kullanım Alanları Nelerdir?

LED terapinin kullanılabileceği bir çok farklı alan vardır;

  • Güneş lekeleri ve yanıklarında
  • Akne tedavisinde
  • İnce kırışıklıkların giderilmesinde
  • Siğil tedavisinde
  • Vitiligo hastalığında
  • Sedef hastalığında
  • Ameliyat sonrası izlerin iyileşmesinde
  • Bazı cilt kanseri türlerinde
 • Eklem ağrılarının tedavisinde

Farklı LED Dalgaları ve Özellikleri

LED terapide 4 farklı başlık kullanımı vardır; mavi ışık, yeşil ışık, sarı ışık, kırmızı ışık. Bu ışıklarının her birinin farklı kullanım alanı ve etki gücü vardır. Kısaca her biri hakkında bilgi şöyledir;

Mavi Işık

Mavi ışık özellikle akne tedavisinde kullanılır. Aknede bulunan Porphyrins  bakterisi bu ışık dalgasıyla öldürülür. Bunun dışında, mavi ışık hassas ciltlerin yatıştırılması için de kullanılır.

Yeşil Işık

Karma cilt tiplerinde kullanılan bu ışık dalgası, cildi sakinleştirir. Özellikle leke tedavisinde etkilidir. Melanin üretimini engelleyen ve bu hücreleri parçalayan yeşil ışık sayesinde melanin sonucunda oluşan lekelerdeki renk değişimini engelliyor.

Sarı Işık

Sarı ışık özellikle kan dolaşımını hızlandırma özelliği ile fark yaratıyor. Ciltteki kızarıklıkları giderir ve pürüzsüz bir cilt için uygun koşulları sağlar.

Kırmızı Işık

Kırmızı ışık kolajen üretimini artırarak yaşlı dokuların yenilenmesini hızlandırır. Gözenekleri sıkılaştırır ve ciltteki ödemi, şişlikleri azaltır.

ROSE&MOON

Sağlıklı, dengeli ruhumuza iyi gelecek bakımlarla, güzel yaşlanarak, yaşamı teşvik etmek için bir tutkumuz var. Kalıcı makyaj, Lazer Epilasyon, Cilt Bakımı, Cilt yenileme, Bölgesel zayıflama,  daha fazlasını sunarak önleyici bakım, kişiye özel bakım evde devam yönetimi vurguluyoruz.

ROSE&MOON

Sağlıklı, dengeli ruhumuza iyi gelecek bakımlarla, güzel yaşlanarak, yaşamı teşvik etmek için bir tutkumuz var. Kalıcı makyaj, Lazer Epilasyon, Cilt Bakımı, Cilt yenileme, Bölgesel zayıflama,  daha fazlasını sunarak önleyici bakım, kişiye özel bakım evde devam yönetimi vurguluyoruz.

MENÜ
SOSYAL MEDYA

Copyright by Rose & Moon Beauty. All rights reserved.

Diller »

Şimdi Ara

WhatsApp chat