Pazartesi - Cumartesi09:30 - 19:30
KonumMerkez Mahallesi, Abide-i Hürriyet Cd, No:171/7 Aykaç İş Merkezi Kat:2 - 34403 Şişli/İstanbul

Lazer Epilasyon Nedir? | Rosemoon Güzellik

Lazer Epilasyon nedir?

Lazer epilasyon vücuttaki istenmeyen kılların kalıcı olarak yok etme yöntemidir.

Günümüzde lazer epilasyon artık lüxs ya da güzellik olmaktan çıktı tamamen ihtiyaç haline kişisel temizlik olarak tercih edilmeye başlanmıştır.

İstanbul şişli bölgesinde bulunan şişlide bulunan Rose & Moon güzellik merkezi olarak tüm birimlerimizde tüm uzmanlar kendi alanında uzmanlaşmıştır ve bir kişiye seansa giren uzman seansları bitene kadar sürdürmekte her seans aynı uzman tarafından devam eder.

Lazer epilasyonda kaç çeşit yöntem vardır?

Epilasyon yöntemleri teknolojik gelişmeler sayesinde yerini, uygulaması kolay ve sağlık açısından güvenli yöntemlere bırakmıştır. Geçmişten günümüze kadar kullanılan epilasyon yöntemleri aşağıda sıralanmıştır.

  • Işıklı epilasyon (Lazer ve foto epilasyon)
  • Cımbızlı epilasyon
  • Jelli epilasyon
  • Ampullü epilasyon
  • İğneli epilasyon (Elektro epilasyon )

Hangi lazer epilasyon kime uygundur?

Bu kişinin kıl yapısı ve cilt uyumu ırksal sebeplere ve hormonal yapıya bağlı olmak üzere değişir.

Günümüzde lazer epilasyonların tekniği yapıları bağlı adlandırılmıştır.

Alexs Diode lazer Buz sistem Nd iğneli ıpl lazer?

Alexs tamamen siyah kıl beyaz ten isterken ortalama 2 seans girilmesi gereken işlemdir. Kıllar hızla inceldiğinde kıllın kökleri görüş alanı daralacağı için ince kıllarla uğraşmak daha da zor olacaktır, kılı inceltmeden cihaz değişikliği kalıcı sonuç verecektir. Aksi takdirde kişi sürekli lazer epilasyon yaptırmak zorunda olacaktır.

Diode lazer epilasyon sistemi eskiden diode şuanda buz sistem olarak geçen sistemdir, şuanda ileri seviyede insanlar ipek lazer olarak da adlandırmıştır. İsimler değiştikçe sistemler sadece geliştirilip aslında eski sistemin üzerine yeni bir özellik geldiğinde özelliği isimlendirmektelerdir. Yani yeni bir cihaz değildir. Diode buz lazer epilasyon ise cilt ve kıl yapısı ayırt etmeksizin her kişiye çalışılmaktadır. Yaz kış çalışıla bilinen sistem ise diode buz lazer epilasyondur. Her mevsim yaz kış ve her cilt yapısına hitap eden en ince kıl ve en bronz tene dahi yapıla bilinir.

Ipl lazer epilasyon sistem ise şuan ki sistemleri oldukça geliştirilmiş sistemdir. Yalnız foto epilasyon olarak geçmektedir. Doğru kullanıldığında ve boş ışınlar atılmadığında sonuç alınmaktadır.

Lazer epilasyonda neyi nasıl seçmeliyim?

Lazer epilasyon uzman kişi ya da kişiler tarafında kıl köklerinize ve cilt renginize göre ilerlemektedir uzmanın bakması sonrası doğru cihazlarla ilerlemesi size doğru işlemi gösterecektir.

Kimler lazer epilasyon yapa bilir?  Lazer epilasyon nerelerde yapılır?

Bu durumda işlem yaptıracağınız yerden alacağınız güvene uzmanlığına, vizyon ve misyonu olması gerekir. Ustalık sertifikası olabilir ama işle ilgilenene kişi değildir vizyonu yoktur geçmiş olsun. İşletme sahibi işi ile ne kadar ilgili olduğuna ve çalışan uzmanların aynı bakış acısına işi ile ne kadar başarılı olup olmadığına bağlı değişir. Bu işlemlerde güven oldukça önemlidir. GÜZELLİK VE ESTEİK MERKELERNDE GÜZELLİK UZMANLARI TARAFINDAN YAPILMAKTADIR.

Her kez Lazer Epilasyon yaptıra bilir mi?

Hamile ya da kanser tedavisi gören kişiler dahil olmak üzere yaptıra bilir teknik olarak enerji kıl köküne kadar iletilmektedir kıl kökü ise derimizin 2 ml ve 4 ml altındadır lazer ışığı maksimum kıl köküne kadar iner ve kişiye zara vermez ama yine de bu kişilerde doktorunun onayı doğrultusunda girmesi önerilir.

Yazın lazer epilasyon yapıla bilinir mi?

Diode Buz lazer epilasyon ile 4 Mevsim yaz kış yapıla bilinir. Yazın özellikle çalışıla bilecek tek sistem buz lazer epilasyon sistemidir.

Esmerlerde Lazer epilasyon yaptıra bilir mi?

Özellikle en zor cilt tipleri esmerledir, birde ince kıla sahipse daha zordur ama imkansız değildir. Diode buz sistem lazer epilasyon özellikle en zor kıl için geliştirilmiştir. Buz sistem lazer epilasyon yapıla bilinir.

İnce kılları lazer epilasyon görür mü?

Cihaza bağlı değişir. Sadece diode buz sistem görür diğer tüm cihazlar görememekle birlikte azdırır, çoğaltır.

Lazer epilasyon seans aralıkları ne olmalı?

Lazer epilasyon seans aralıkları bölgeye bağlı ve cihaza bağlı değişir.

Yüz bölgesi için alexsle asla çalışmayacağı gibi buz sistem işe ilk seans 15 gün aralıklarla ve 2. Seans sonrası aralıkla uzar diğer tüm vücut lazer epilasyon için ise buz sistem lazer epilasyon 45 gün aralıklarla iken alexs ile ilk 2seasn 15 gündür ıpl ile taramaya bağlı değişir. Kılın dökülme süresi 20 gündür dolayısı ile bura da ki tarama operasyon ile alakalı ve cihazlar son olarak kişinin bölgesi ile değişikli gösterir.

Buz başlıklı yeni jenerasyon acısız ağrısız, en ince kıla, en bronz tene, tüm cilt tiplerinde dahi çalışıla bilinen bir cihazdır. Buz başlıklı -6. Derece soğukluktadır bu sayede cildinizde ıs verdiğinde -6 derece soğukluk ısıyı dengeleyerek acınızı ortadan kaldırıcaktır.  Peki sonucu ne kadar sürede alırız?  4-6 seans da kalıcı sonuçlarla %95 etkiler verecektir.

Cihazın mekanik özelliğinden bahsederek aradaki farkı sizlerle paylaşmak isteriz; 3 faklı nm dalga boyu bir anda olması. 6 barlı bir sisteme sahip olması. Yeşil diode atma özelliği ile birlikte kısa sürede hızlı kalıcı etkin sonuçlar vermektedir.

Acıdan ağrıdan endişelenen kişiler için ücretsiz deneme seansımıza bekleriz.

Bizimle iletişime geçmek için linke tıkla  https://wa.me/905307700887

https://www.rosemoonguzellik.com/wp-content/uploads/2022/10/rosemoon-guzellik-merkezi-footer.png

ROSEMOON BEAUTY

Sağlıklı, dengeli ruhumuza iyi gelecek bakımlarla, güzel yaşlanarak, yaşamı teşvik etmek için bir tutkumuz var. Kalıcı makyaj, Lazer Epilasyon, Cilt Bakımı, Cilt yenileme, Bölgesel zayıflama,  daha fazlasını sunarak önleyici bakım, kişiye özel bakım evde devam yönetimi vurguluyoruz.

ROSEMOON BEAUTY

Sağlıklı, dengeli ruhumuza iyi gelecek bakımlarla, güzel yaşlanarak, yaşamı teşvik etmek için bir tutkumuz var. Kalıcı makyaj, Lazer Epilasyon, Cilt Bakımı, Cilt yenileme, Bölgesel zayıflama,  daha fazlasını sunarak önleyici bakım, kişiye özel bakım evde devam yönetimi vurguluyoruz.

MENÜ

SOSYAL MEDYA

Copyright 2022 @ Rose & Moon Beauty. Tüm hakları saklıdır.

Call Now Button