Pazartesi - Cumartesi9:30 - 19:30
KonumMerkez Mahallesi, Abide-i Hürriyet Cd, No:171/7 Aykaç İş Merkezi Kat:2 - 34403 Şişli/İstanbul

HomeEpilasyon | Rosemoon Güzellik

Epilasyon…

Epilasyon istenmeyen kıl ve tüylerin kalıcı olarak yok edilmesidir. Değişik cihazlarla yapılabilmektedir. Işık bazlı cihazlarla geçici sonuçlar alınırken lazerler kalıcı sonuçlar elde etmek mümkündür. 

Lazer epilasyon uygulamasında gönderilen enerji kıl folikülündeki melanin pigmenti tarafından absorbe edilir ve burada ısı enerjisine dönüşür.

Işık bazlı cihazlarla geçici sonuçlar alınırken lazerler kalıcı sonuçlar elde etmek mümkündür.

Kıl kökü tahribata uğratılarak  kılın beslenmesi engellenir. Lazer ışınları koyu renkli olan melanin pigmentine spesifik hasar meydana getirir. O yüzden açık tenli olup koyu renkli kıllara sahip kişilerde sonuçlar çok daha başarılı olmaktadır.

adela 810 lazer epilasyon - Epilasyon

Diode Ütüleme Epilasyon

ADELA 810++ FCD Hibrit & Fiber Optik teknolojisi ile çalışan dünyadaki İLK ve TEK ‘’Ütüleme Diode Lazer Epilasyon’’ cihazıdır. Diode lazer 810 nm dalga boyu . Bu teknolojide kullanılan tedavi başlığı,-3 dereceye kadar soğutulur ve cildi yanık ve endikasyonlardan korur. Diode lazer uygulaması sabit atışlarla değil, kullanılan el cihazının cildin üzerinde “ütü yapar gibi” gezdirilmesiyle uygulanır buna ütüleme teknolojisi denir.

 

Diode ütüleme lazerler diğer lazerlerden daha derine iner ve derin yerleşim gösteren kıllarda daha etkili olurlar. Ayrıca diode ütüleme lazerler diğer lazerlerin görmediği ince siyah kıllarda dolayısıyla daha çok, yüz, sırt, kol ve üst bacak bölgelerinde etkilidir. Diode ütüleme lazerlerin en büyük avantajı ise tüm cilt tiplerinde kullanılabilmesidir.

 

Son teknoloji lazer epilasyon yöntemlerinden biri olan DİODE ÜTÜLEME FIBER OPTİK Buz Lazer, acı ve ağrı hissettirmeyen konforlu bir lazer epilasyon uygulamasıdır. 2x1cm’lik başlığı ile daha geniş alana uygulama yapılabilen Buz Lazer’de seans süresi de buna bağlı olarak kısalmaktadır. Buz Lazer özel başlığı ile uygulama anında uygulama alanına buz tutarak acıyı ve ağrıyı ortadan kaldırmaktadır.

 

Özellikle acı eşiği düşük ve kıl yapısı sert olan erkeklerde Buz Lazer Teknolojisi ile acı ve ağrı hissi yaşamadan sırt, ense, yanak üstü gibi zorlu bölgelerde ki istenmeyen tüylerden kısa sürede kurtulabilirler. Açık sarı renkli tüyler, ayva tüyleri ve kızıl tonlu tüylerde de etkilidir.

 

FDA onaylı FIBER OPTİK  Buz Lazer, yaz ve kış mevsiminde güvenle uygulanabilen bir yöntemdir. Açık ve koyu tenli tüm cilt tipleri için uygundur.

 

FIBER OPTİK  Buz Lazer, yan etkileri bulunmamakla birlikte uzman kontrolünde yapılması gerekmektedir.

[qode_accordion][qode_accordion_tab title=”İŞLEM ÖNCESİ” title_tag=”h6″]

Lazer epilasyon öncesi en az 3 hafta önce kıllar iplik cımbız ağda vb. yöntemlerle kökten alınmamalıdır. Uygulama öncesinde kimyasal peeling gibi cildi soyma işlemleri uygulanmamalıdır ve en az iki hafta öncesinde bırakılmış olması gerekir. Seans öncesi ve sonrasında solaryum ve güneşe maruz kalınmamalıdır. Seansdan bir gün öncesinde tüyler tamamen sıfırlanmalıdır.

[/qode_accordion_tab][qode_accordion_tab title=”İŞLEM” title_tag=”h6″]

Uygulama süresi yapılacak bölgeye göre  farklılık gösterir. İşlem yaklaşık  20-40 dakika kadar sürer. Tüylerin dökülme seyri uygulama yapılan sisteme ve bölgeye göre farklılık gösterirken iki seans arasında 30 gün olmalı. Seanslar çoğaldıkça seans aralıkları uzayabilir. Ortalama 4 ile 8 seans sürebilir. Kıl yapına göre v farklılık gösterir.

Kıl yapısı ve cilt yapısına bağlıdır.

[/qode_accordion_tab][qode_accordion_tab title=”İŞLEM SONRASI” title_tag=”h6″]

Seans sonrası hafif kızarıklık olabilir. Hamilelere uygulanmaz. Kişi rahatlıkla sosyal hayatına geri dönebilir. Uygulama alanlarının nemlendirilmesi ve güneşten korunması gereklidir. 17 Yaşından itibaren epilasyon yaptırılabilir. Epilasyon sonrası %80 – %95 oranında azalma tedavinin başarılı olduğunu gösterir.

[/qode_accordion_tab][qode_accordion_tab title=”İĞNELİ EPİLASYON” title_tag=”h6″]

Tıptaki ismi elektroliz olan iğneli epilasyon tekniği yaklaşık olarak yüz yirmi senelik bir geçmişe sahiptir ve halen günümüzde %100 oranında sağlıklı, kalıcı ve en etkili yöntem olarak bilinmektedir. İğne tam tüy köküne batırılmalıdır. Daha sonra az seviyede elektrik enerjisi verilir ve tüy kökü için tek tek yapılır. Seansların sayısı, yapılan bölgedeki tüy yoğunluğuna ve tüylerin alınmaya uygun gelişmişlik evresine göre değişir.

[/qode_accordion_tab][/qode_accordion]
[button target=”_self” hover_type=”default” text=”RANDEVU OLUŞTUR” link=”http://rosemoonestetik.com/iletisim/”]
ROSE&MOON

Sağlıklı, dengeli ruhumuza iyi gelecek bakımlarla, güzel yaşlanarak, yaşamı teşvik etmek için bir tutkumuz var. Kalıcı makyaj, Lazer Epilasyon, Cilt Bakımı, Cilt yenileme, Bölgesel zayıflama,  daha fazlasını sunarak önleyici bakım, kişiye özel bakım evde devam yönetimi vurguluyoruz.

ROSE&MOON

Sağlıklı, dengeli ruhumuza iyi gelecek bakımlarla, güzel yaşlanarak, yaşamı teşvik etmek için bir tutkumuz var. Kalıcı makyaj, Lazer Epilasyon, Cilt Bakımı, Cilt yenileme, Bölgesel zayıflama,  daha fazlasını sunarak önleyici bakım, kişiye özel bakım evde devam yönetimi vurguluyoruz.

MENÜ
SOSYAL MEDYA

Copyright by Rose & Moon Beauty. All rights reserved.

Diller »

Şimdi Ara

WhatsApp chat