Lazer Epilasyon Nedir? Nasıl Yapılır? | Rosemoon Estetik
1003
page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-1003,ajax_fade,page_not_loaded,qode-page-loading-effect-enabled,,qode_grid_1300,qode-theme-ver-16.1,qode-theme-bridge,qode_advanced_footer_responsive_768,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.7,vc_responsive
 

lazer 1 - Epilasyon

İstenmeyen tüyler neredeyse herkesin ortak sorunudur diyebiliriz. Gündelik hayatında bakımlı olmayı seven, istenmeyen tüylerinden kurtulmak isteyen herkes farklı dönemlerde farklı yöntemlerle bu soruna çözüm aramıştır. Eskiden insanlar istenmeyen tüylerden kurtulmak için ağda, traş, tüy dökme kremleri gibi geleneksel yöntemlerden faydalanıyordu. Bu yöntemler hem kısa süreli çözüm sağlıyor, hem de tüylerin eskisinden daha kalın, daha gür çıkmasına, aynı zamanda da cildin yıpranmasına, tahriş olmasına sebeb oluyordu. Örneğin, ağda yöntemi hem acılı bir süreç, hem de cildinizde batıklara sebep olmaktadır. Jiletle istenmeyen tüylerin alınması ise sonrasında daha gür ve kalın tüylerin çıkmasına olanak sağlamaktadır. Gelişen teknolojiyle birlikte istenmeyen tüylerinizden kurtulmak lazer epilasyon sayesinde çok daha kolay. Lazer epilasyon nedir, lazer epilasyon nasıl uygulanır, lazer epilasyon kimlere uygulanır, lazer epilasyon yan etkileri nelerdir, işlem sonrasında ve öncesinde nelere dikkat etmelisiniz, kaç seans sonra tüyler tamamen dökülür  gibi soruların cevabını burada bulabilirsiniz.

 

Lazer Epilasyon Nedir?

 

Lazer epilasyon istenmeyen tüylerden kurtulmak için lazer ışınlarının ve enerjisinin kullanıldığı, sağlığınıza zarar vermeyen bir yöntemdir. Lazer ışınları cilde uygulandığı zaman, kıl rengini oluşturan melonin pigmentlerine nüfuz eder ve kıl köküne yoğunlaşır. Bu yoğunlaşma sayesinde, emilen lazer ışınları tarafından kıl kökü parçalanarak yok edilir. Bu işlem belirli aralıklarla tekrarlandığı zaman, her seferinde oluşan kıl kökleri parçalanır ve zamanla lazer epilasyon uygulanan bölgede kıl çıkması kayda değer şekilde azalır, %90 oranında bir tüy kaybı yaşanır.

 

Lazer epilasyonda tek seansta sonuç almak mümkün değildir. İyi sonuç almak için seansların belirli aralıkla tekrarlanması gerekmektedir. Bunun sebebi de, kılların gelişim evrelerinin farklı olmasıdır. Lazer epilasyon kılların anajen gelişim evresindeki halini yok eder ve bütün kılların tek bir seansta yok olması mümkünsüz olur. Seanslar belirli aralıklarla tekrarlandığı zaman, kılların bu gelişim evresinde yok edilmesi başarıyla gerçekleştirilir.

 

Kaç Seans Sonrası Kıllar Dökülür?

 

Seans sayısı farklı etkenlere göre değişiklik göstermektedir. Örneğin, lazer cihazı koyu teni görmekte zorlandığı için koyu renk tendeki kıllar daha fazla seans gerektirmekte ve daha geç dökülmektedir. Bunun tam aksine, açık ten renklerinden işlem daha hızlı sonuç göstermekte ve başarılı olmaktadır. Genel olarak, kıl yapınızın durumuna göre değişiklik göstermekle birlikte, alt bacak, genital alan, koltuk altı gibi alanlarda en az 5 seans sonrası istediğiniz sonuçlara ulaşmanız mümkün olmaktadır. Sırt, yüz (dudak üstü, yüzün tamamı), kol kıllarında etkili sonuç için 7-10 seans gerekmektedir. Burada dikkat etmeniz gereken detaylardan biri de, uygulamayı yapacak olan uzmanın profesyonelliğidir. Uygulama sırasında, dalga atışlarının boyutunun doğru belirlenmesi önemlidir. Doğru yapılan bir uygulama sonrasında, 2-3 gün içerisinde tüylerin kendiliğinden döküldüğünü veya elle çektiğinizde kökünden koparak düştüğünü göreceksiniz.

 

Lazer epilasyonda acı hissedilir mi sorusunun cevabı ise, hayır. Genelde çok hafif bir batma hissi oluşur ve atışlar sonrasında acı kaybolur. Acı eşiğiniz çok düşük ise, uygulamanın yapılacağı alana uzmanınızın tavsiyesi doğrultusunda anestezik krem kullanabiliriz.

 

Lazer Epilasyon Uygulanan Bölgeler

 

lazer 2 - Epilasyon

 

Epilasyon uygulaması göz etrafı dışında neredeyse tüm vücut bölgelerine uygulanabilmektedir. Lazer epilasyon uygulamasının yapılabilmesi için istediğiniz bölgedeki tüy yapısının çok ince olmaması gerekmektedir. Uygulama yapılabilecek bölgeler genel olarak şöyledir;

 

 • Sırt
 • Yüz Bölgesi
 • Kollar
 • Üst ve Alt Bacak
 • Kulaklar
 • Boyun
 • Bikini Çizgisi
 • Genital Bölge
 • Koltuk Altı
 • Kalça
 • Göbek
 • Bel
 • Göğüs Üstü ve Etrafı
 • Omuzlar

 

Lazer Epilasyon Nasıl Yapılır?

 

Lazer Epilasyon işlemi yapılmadan önce cildinizin lazer ışınlarına karşı hassas ve alerjik yapıda olmamasına dikkat etmeniz gerekmektedir. Dilerseniz deneme seansı yaptırarak, uygulamanın yapılacağı alanın hassasiyetini test edebilirsiniz. Lazer epilasyon uygulaması genel olarak  3 adımdan oluşmaktadır; Uygulama öncesi işlemler, uygulamanın gerçekleştirilmesi ve uygulama sonrası işlemler.

 

Uygulama öncesi işlemler

Uygulamaya genelde lazer epilasyon yaptırmak istediğiniz bölgedeki mevcut kılları kısaltıcı yardımıyla kısaltarak ve bölgeyi temizleyerek başlanır.

 

Uygulamanın gerçekleştirilmesi

Uygulama yapılacak bölgeye jel sürülür ve alana kısa atışlarla lazer işlemi uygulanır. İşlem sırasında tüm kılları kapsayan atışların yapılması ve boş alan bırakılmaması uygulamanın başarılı olmasında önemli etkendir.

 

Uygulama sonrası işlemler

Uygulama sonrasında nemlendirici sürülerek cildin rahatlaması sağlanır. Epilasyon sonrasında bir kaç gün sonra tüyler kendiliğinden dökülmeye başlar. Genelde bu süre 1 haftaya kadar uzayabilir.

 

Lazer Epilasyon Kimlere Uygulanır, Kimlere Uygulanmaz?

 

Lazer Epilasyon genel olarak 12 yaşın üzerinde, çok açık ve ince kıllara sahip olmayan, herhangi bir cilt hastalığı veya başka engelleyici faktör olmayan herkese uygulanabilir.

 

Peki lazer epilasyon kimlere uygulanmaz? Lazer epilasyon uygulaması yapılmayacaklar;

 • Bronz tene sahip olanlar
 • Çok ince ve açık renkte kıllara sahip olanlar
 • Belirli cilt hastalıkları olanlar
 • Uygulama alanında açık yaraları olanlar
 • Cildi lazer ışınlarına karşı alerjik olanlar
 • Kanser hastaları
 • Hamileler

 

Lazer Epilasyon Öncesi Dikkat Edilmesi Gerekenler

 

Lazer epilasyon yaptıracaksanız, işlem öncesinde dikkat etmeniz gereken birkaç detay vardır. Lazer epilasyon öncesinde kıllarınızı başka yöntemlerle alıyorsanız en az bir ay öncesinde bu işlemleri durdurmanız gerekmektedir. Kılların köküne nüfuz eden ağda, epilatör, cımbız gibi vasıtaların kullanımı bırakmalısınız. Bu işlemler kıllarınızın kökünü zedeleyeceği için lazer ışınlarının köklere nüfuz etmesi engellenecektir. Tüy dökme işlemi yapan kremler köklere zarar vermediğinden, kullanımında sakınca yoktur. Bunun dışında, bronzluk epilasyon cihazının tüyleri görmesini engellediği için, en az 15 gün öncesinde bronzlaşmamanızı ve solaryuma girmemenizi tavsiye ederiz. Cilt peelingleri de cildi tahriş etme olasılığına karşı 15 gün önceden bırakılmalıdır.

 

Lazer Epilasyon Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

 

lazer 3 - Epilasyon

 

Lazer epilasyon sonrasında herhangi bir bekleme süresi olmadan, gündelik hayatınıza kaldığınız yerden devam edebilirsiniz. Ancak işlemin etkili olması ve cildinizin zarar görmemesi için dikkat etmeniz gereken bazı konular var.

 

 • Lazer epilasyon sonrasında uygulama yapılan alanı en az bir gün aşırı sıcak suyla temas ettirmemeye özen gösterin. Sıcak su işlem görmüş bölgeyi daha da hassaslaştırabilir ve cildinizi tahriş edebilir.
 • Uygulam yapılan alanı güneşten koruyun. Lazer epilasyonu yaz aylarında yaptırdıysanız ve tatile gidecekseniz, 30 ve üzeri koruma faktörlü güneş kremlerini kullanın. Yüksek korumalı güneş kremleri uygulasanız bile, bronzlaşmak için uzun süre güneş ışınları altında uzanmayın.
 • Uygulamadan sonra en az 2 gün alanı jiletle  tıraş etmeyin. Bir kaç gün içerisinde tüyler kendiliğinden döküleceği için sabretmenizde fayda vardır.
 • En az bir gün uygulama yapılan bölgeye peeling ürünlerini kullanmayın. Bu ürünler cildinizin üst katmanını incelteceği için tahrişe sebep olabilir.
 • Uygulama bölgelerindeki kabuklanmalara müdahale etmeyin, nemlendirici kullanarak cildinizi rahatlatın.
 • Cildinizde oluşan hassasiyete müdahale etmeyin, işlem sonrasında yaklaşık bir saat içinde bu hassasiyet kaybolacaktır.
 • Duş alırken uygulama bölgesini kese ile sert şekilde ovalamayın, kaşımayın.
 • Seans aralıklarını doğru belirleyin ve seanslara düzenli gitmeyi ihmal etmeyin. Düzenli yapılmadığı durumda, kıl kökleriniz yeniden gelişeceği için epilasyon sonucu istediğiniz şekilde olmayabilir.

 

Lazer Epilasyon Seans Süreleri Ne Kadardır?

 

Lazer epilasyon seans süreleri uygulama yapılan bölgeye göre değişiklik göstermektedir. Vücudun büyük alanlarına uygulanan (alt ve üst bacak, sırt) epilasyon seansları genelde 1-2 saat aralığında sürmektedir. Koltuk altı, yüz alanı, genital gibi bölgeler daha kısa, 10-15 dakikada bitmektedir. Bıyık, Bikini çizgisi gibi daha küçük alanlar ise yaklaşık 2-3 dakika sürmektedir. Merkezimizde seanslar ve randevular sizin istekleriniz doğrultusunda, istediğiniz şekilde düzenleniyor.

 

Ortalama seans süreleri şöyledir;

 

Tüm bacak – 1 saat

Yarım bacak – 30 dakika

Kol – 30 dakika

Bıyık bölgesi – 5 dakika

Çene – 5 dakika

Koltuk altı – 5 dakika

Genital – 20 dakika

Tüm vücut – 2 saat

 

Lazer Epilasyon Fiyatları

 

Lazer epilasyon fiyatları kullanılan yönteme ve uygulama yapılacak alana göre farklılık göstermektedir. Genelde, bir kaç alanı kapsayan paketlerle daha uygun fiyatlara epilasyon yaptırabilirsiniz. Lazer epilasyon fiyatları ve kampanyaları ile ilgili bilgi almak için bizimle iletişime geçin.

 

Hangi Cihazı ve Yöntemi Kullanıyoruz?

 

Lazer Epilasyon işlemlerinde kullanılan bir çok farklı cihaz mevcuttur. Cihazın kalitesi, yapılan işlemin sonucunu da belirlemektedir. Birçok  epilasyon merkezinde, eski teknolojiye sahip, çin malı lazer epilasyon cihazları kullanılmaktadır. Bu da, en iyi ihtimalde cildinize zarar vermese bile, yapılan işlemin etkisiz olmasına ve boşuna para harcamanıza sebep olacaktır.

Biz merkezimizde son teknoloji ürünü olan,  Buz Başlıklı lazer epilasyon cihazı kullanmaktayız. Bu cihaz sayesinde ışınlar her zaman doğru ve eşit olarak yayılmaktadır. Cihazın başlığında bulunan soğutma sistemi işlem sırasındaki batma ve yanma duygusunu en aza indirgemekte yardımcı oluyor. Epilasyon yaptırmaya karar verdiyseniz, detaylı bilgi almak ve seans için randevu oluşturmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

Lazer Epilasyon Zararlı Mıdır?

 

Lazer epilasyon zararlı mıdır sorusu en çok merak edilen sorulardan biridir. Yapılan araştırmalara bakacak olursak, lazer epilasyonun bilinen bir zararı olmadığını görürüz. Bildiğiniz üzere, farklı lazer epilasyon cihazları ve yöntemleri vardır. Bu yöntemlerden bazılarında lazer dalgaları daha derine işlediği için cilde zarar verebilir. Epilasyon uygulaması sonrasında ciltte yanıklar, lekeler oluşturabilir. Bu sebepten de, lazer epilasyon yaptırmaya karar verdiyseniz, uygulamayı yaptıracağınız yeri iyi seçmenizde fayda vardır. Kullanılan cihazları sormayı, cihazların sertifikasını ve yeterliliğini sorgulamayı ihmal etmeyin deriz. Aynı zamanda, uygulamayı yapacak olan kişinin de işinde uzman olması gerekmektedir. Cihazın doğru kullanımı daha iyi sonuç elde etmenizde ve zarar almadan işlemin sonlanmasında büyük etken olacaktır.

 

Lazer Epilasyonun Yan Etkileri Var Mı?

 

Uzmanlar lazer epilasyonun herhangi bir yan etkisinin olmadığını belirtmektedir. Ancak cildiniz aşırı esmerse veya bronzlaşmışsanız lazer ışınları cildinizi tahriş edebilir veya cildiniz etkilenebilir. Bunun için de, aşırı esmer veya bronz tenlerde uygulama yapılmadan önce test uygulaması yapılır. Cildin küçük bir bölümüne lazer uygulanarak, herhangi bir tepkime olup olmadığı ölçülür.

 

Kadın Lazer Epilasyon

 

İlerleyen teknoloji sayesinde artık epilasyon acısız hale gelmektedir. Merkezimizde lazer epilasyon için kullandığımız buz başlıklı epilasyon cizahı acıyı ve yanmayı minimuma indirmektedir. Ayrıca, eski teknolojili cihazlara oranla daha kalıcı bir sonuç sunmaktadır.

 

En Çok Uygulama Yapılan Alanlar

 

Genel olarak göz etrafı ve kaş etrafı dışında vücudunuzun bütün bölümlerine epilasyon uygulayabilirsiniz. Kadınların genelde en çok tercih ettiği bölgeler ve uygulama şekillerine, dikkat edilmesi gereken detaylara Kadın lazer epilasyon sayfamızdan bakabilirsiniz.

 

Erkek Lazer Epilasyon

 

Her ne kadar kadınlardaki gibi yaygın olmasa da, erkekler de farklı bölgeler için lazer epilasyon tercih etmektedir. Erkeklerde kıl köklerini etkileyen hormonlar daha hızlı çalışmaktadır. Bu sebepten de, daha fazla seans gerekebilir. Genel olarak ise, erkek lazer epilasyon da, kadın lazer epilasyon gibi ve aynı yöntemlerle uygulanmaktadır. Erkek lazer Epilasyon ile ilgili detaylara bu sayfadan ulaşabilirsiniz.

 

Lazer Epilasyon Randevu ve Seans Bilgisi

 

Merkezimizde ileri teknoloji buz başlıklı cihazlarla lazer epilasyon yapılmaktadır. Tüm uzmanlarımız işinin ehli ve sertifikalı olmaktadır. Tüm bölgeler için seanslarımız ve paketlerimiz mevcut olmaktadır. Randevu, seans ve fiyat bilgileri için formu doldurabilir veya bizi arayabilirsiniz.

MicropigmentasyonLong-Time-Liner

MicropigmentasyonLong-Time-Liner

Kalıcı Dudak<br />
Pigmentasyonu

Kalıcı Dudak
Pigmentasyonu

Kaş Pigmentasyonu

Kaş Pigmentasyonu

Kamuflaj

Kamuflaj

Microblanding PHIBROSWS

Microblanding PHIBROSWS

EyeLiner

EyeLiner

Şimdi Ara

WhatsApp chat WhatsApp