Pazartesi - Cumartesi09:30 - 19:30
KonumMerkez Mahallesi, Abide-i Hürriyet Cd, No:171/7 Aykaç İş Merkezi Kat:2 - 34403 Şişli/İstanbul

Kirpik Liftingi | Rosemoon Güzellik

Kirpik Liftingi Nedir? Nasıl Uygulanır?

Gözlerimizin daha etkileyici ve güzel görünmesini sağlayan etkenlerden biri de kirpiklerdir. Ancak herkesin kirpikleri doğal yollardan uzun ve kıvrık olmayabilir. Seyrek, kısa, aşağıya doğru bakan kirpikler için rimel ve takma kirpik her ne kadar çözüm olsa da, kalıcı değildir ve uzun vadede zararlıdır da. Son dönemlerin en çok tercih edilen uygulamalarından biri olan kirpik liftingi bu sorunlarınızı en doğal yoldan çözecektir.  Kirpik liftingi nedir? İşlem Nasıl uygulanır? Ne kadar kalıcıdır? sorularının cevabını birlikte verelim.

Kirpik Liftingi Nedir?

Kirpik liftingi en basit anlatımıyla, kendi kirpiklerinizi kıvırarak, kirpiklerinizin daha kıvrık görünmesini sağlayan doğal bir işlemdir. Kirpik liftinginin sayesinde, uygulama sonrasında rimel veya kirpik kıvırma aletlerini kullanmaya gerek kalmadan, kendi doğal kirpikleriniz daha dolgun ve kıvrık görünecektir. Doğal malzemelerin kullanıldığı ve göze, kirpiklere hiçbir zararı olmayan bu uygulama aynı zamanda bakım olarak görülebilir. Uygulamada kimyasal ürünler kullanılmaz, vitaminler ve keratinle kirpik dipleri beslenir. Kirpikleriniz keratinle besleneceği için daha hızlı uzar ve daha da sağlamlaşır.

Kirpik Liftingi Nasıl Uygulanır?

Kirpik liftingi kendi kirpiklerinizle yapılan bir uygulamadır. Uygulamaya başlarken kirpikleriniz kirpik bigudisine sarılır ve gözün altına ve üstüne pedler konulur. Bigudiye sarma sonrasında, kirpiklerinize doğal solüsyon sürülerek yaklaşık 20 dakika bekletilir. Daha sonra yeniden solüsyon sürülerek 15 dakika daha beklenir. Bu solüsyon uygulamalarından sonra kirpiklerin bigudi veya ped üzerinden kolay ayrılması ve tel tel olması önemlidir. Sonraki aşamada 3. kez solüsyon sürülür. Daha sonra kirpikleriniz bigudi veya pedden çıkarılır ve renk solüsyonu uygulanır. Tüm bu solüsyon uygulamaları sonrasında keratin uygulaması yapılarak işlem sonlandırılır. Uygulama sonrasında kirpikleriniz dolgun, kıvrık ve daha uzun görünür. İşlemin tamamı yaklaşık olarak 45-60 dakika arası sürmektedir. İşlem sonrasında kirpikler yaklaşık olarak 2.5-3 ay kadar kullanılabilir.

Kirpik Liftingi Uygulamasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kirpik liftingini yaptırmaya karar verdiyseniz, öncelikle uygulamayı yaptıracağınız merkezi ve uzmanı iyi seçmeniz gerekir. İşlemlerin doğru yapılması kirpiklerinizin zarar görmemesi için önemlidir. Lifting yaptıracak olanların bilmesi gereken bazı detaylar vardır.

 • İşlem öncesinde mutlaka kirpiklerinizdeki makyaj malzemelerini temizleyin ve kirpiklerinizi kurulayın.
 • Lens kullanıyorsanız işlem sırasında lenslerinizi çıkarın.
 • Tekrar uygulama yaptıracaksanız 1.5-2 ay sonra işlemi tekrarlayabilirsiniz.
 • Herhangi bir kimyasal kullanılmadığından, kirpik liftinginin doğal kirpiklerinize bir zararı yoktur.
 • Zayıf ve kısa kirpikler keratin yüklemesi sayesinde daha da sağlamlaşır ve daha hızlı uzar.
 • Uygulama sonrasında 24 saat kirpiklerinizin su ile temasından kaçının.
 • Gözleriniz hassas ise veya alerjiniz var ise kirpik liftingi uygulaması kalıcı olmayabilir. Sürekli elle kirpiklere temas etmeniz kirpiklerin kalıcılığını azaltacaktır.
 • Kirpik liftingini ve ipek kirpikleri aynı anda kullanabilirsiniz.
 • Uygulama toplamda yaklaşık olarak 45 dakika ila 1 saat sürmektedir.
 • Kirpik liftinginin kalıcılığı kirpik yapısına göre değişiklik göstermekle birlikte, yaklaşık 90 gün kalıcı olmaktadır.
 • Gözlerinizde arpacık, çapaklanma, kızarıklık varsa kirpik liftingini yaptırmanız uygun değildir.

Rosemoon Kirpik Liftingi Uygulaması

Şişli’de yerleşen Rosemoon Güzellik uzmanlar tarafından uygulama yapılmaktadır. Alanında uzman kişiler ve doğallığı kanıtlanmış ürünlerle ipek kirpik liftingi yaptırmak istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz. Kirpik liftingiyle ilgili  bilgi ve kirpik liftingi fiyatlarını öğrenmek için bizi arayın.

TELEFONUNUZU BIRAKIN HEMEN ARAYALIM

  https://www.rosemoonguzellik.com/wp-content/uploads/2022/10/rosemoon-guzellik-merkezi-footer.png

  ROSEMOON BEAUTY

  Sağlıklı, dengeli ruhumuza iyi gelecek bakımlarla, güzel yaşlanarak, yaşamı teşvik etmek için bir tutkumuz var. Kalıcı makyaj, Lazer Epilasyon, Cilt Bakımı, Cilt yenileme, Bölgesel zayıflama,  daha fazlasını sunarak önleyici bakım, kişiye özel bakım evde devam yönetimi vurguluyoruz.

  ROSEMOON BEAUTY

  Sağlıklı, dengeli ruhumuza iyi gelecek bakımlarla, güzel yaşlanarak, yaşamı teşvik etmek için bir tutkumuz var. Kalıcı makyaj, Lazer Epilasyon, Cilt Bakımı, Cilt yenileme, Bölgesel zayıflama,  daha fazlasını sunarak önleyici bakım, kişiye özel bakım evde devam yönetimi vurguluyoruz.

  MENÜ

  SOSYAL MEDYA

  Copyright 2022 @ Rose & Moon Beauty. Tüm hakları saklıdır.

  Call Now Button