Pazartesi - Cumartesi9:30 - 19:30
KonumMerkez Mahallesi, Abide-i Hürriyet Cd, No:171/7 Aykaç İş Merkezi Kat:2 - 34403 Şişli/İstanbul

HomeKirpik Liftingi | Rosemoon Güzellik

Kirpik Lifting Keratin Bakımı İle Bakışlar Daha Canlı

Kirpik Lifting adından da anlaşılacağı üzere kirpikleri kaldırmak ve kıvırmak anlamına geliyor. Kendi doğal kirpiklerinizi kıvırarak daha uzun, daha dolgun hale gelmesini sağlamak ve canlı bakışlar elde etmek için yapılan bir işlemdir.

Kirpik Lifting Nedir ?
Kirpik Lifting, kirpik permasında uygulanan bigudi yöntemini kullanmadan, kirpiklerin özel bir teknik ile uzun süre kalıcı olarak kıvrılması işlemidir.
Sonuç; Daha uzun, daha dolgun kirpikler ve muhteşem kıvrımlar.

Kirpik Lifting Uygulamasını Kimler Tercih Etmeli ?

 

Hassas ya da alerjik göz yapısına sahip kişiler gözlerini sıklıkla ovuştururlar ve kaşırlar, hatta en kaliteli makyaj malzemesini dahi kullanamazlar çünkü gözleri hemen sulanır ve kızarır. Ancak etkileyici bakışlara sahip olmayı herkes gibi onlar da ister. Bu durumda ipek kirpik uygulaması dayanıklılık bakımından uygun olmayacaktır. Kirpik lifting uygulaması ise rimele gerek kalmadan mevcut kirpikleri daha kıvrık ve dolgun göstereceğinden, sonrasında da hiçbir ilave ürün kullanımına gerek kalmayacağından en ideal çözümdür.

 

Daha önce ipek kirpik uygulaması yaptırmış ve uzun süre memnun kullanmış kişilerin uzmanın uygun gördüğü zaman aralıklarında ipek kirpikleri çıkarttırarak kirpiklerini dinlendirmesi önerilir. Bu ara dönem ipek kirpiğin yoğunluğuna gözü alışmış bayanlar için oldukça zorlu geçer. İpek kirpik kullanılan dönemde kirpikler üzerlerinde sürekli ağırlık olduğu için az da olsa kendi mevcut kıvrımlarını kaybedebilirler. Ancak endişe edilecek bir durum yok 4-5 gün gibi kısa bir sürede tekrar eski haline kavuşacaklardır. Bu dönemde eski kıvrıklığı bile kişiyi tatmin etmeyebilir. Kirpik lifting uygulaması yine bu ara dönem için çok uygun bir işlemdir. Kirpik lifting işlemi sonrasında dilediğiniz zaman kirpiklerinizin üzerine yine ipek kirpik yaptırabilirsiniz.

 

Bayanlar kadar beyler de daha etkileyici bakışlara sahip olmayı isterler. Erkeklerin rimel ya da ipek kirpik uygulaması yaptırmaları uygun olmayacağından, tamamen doğal olması sebebiyle kendi mevcut kirpiklerini daha yoğun ve kıvrımlı hale getirecek kirpik lifting uygulamamızı beğenerek kullanmaktadırlar.

Kirpik Lifting ve Kirpik Lifting Keratin Bakımı

 

Kirpik Lifting keratin bakım, ‘Kirpik lifting’ ve en eski sistem olan kirpik permasına nazaran en son çıkan kirpik bakımıdır. Onarıcı etkiye sahip en doğal bakımdır. Losyonların içeriğinde kirpik çapını genişleten bir etkisi vardır.Böylelikle kirpik yapınıza göre daha kalın, uzun, kıvrık ve bakımlı kirpiklere 3 ay boyunca sahip olabiliyorsunuz.

 

Uygulama süresi bir buçuk saat. Bakım esnasında gözleriniz açık kalabilir, kesinlikle göz yakmaz, zarar vermez, alerjik göze uygulama yapılmasında bir sakıncası yoktur. Uygulamadan sonra kirpikler 24 saat boyunca suya, buhara maruz kalmamalı. Tek bakımı ise; sadece onları her gün taramak olacak! Acils Kirpik Lifting Bakım, bakışlarınızı değiştirip canlandırmak, gözlerinizi büyütüp bakışlarınızı değiştirmek için üretilmiştir. Keratin bakım, başka bir uygulamadan zarar görmüş kirpikler ve kirpikleri dökülenler için muhteşem bir bakım…

 

Ortalama 3.ve 4. uygulamadan sonra kirpiklerinizde gözle görülür kalınlaşma ve uzama kaydediliyor. Evde kullanmanız için ise uzmanınız sizlere keratin maskaranızı sunabilir böylelikle, kirpiklerinizin hızlı bir şekilde uzamasını sağlar ve doğal yenilenme döngüsünde daha da güçlü kirpiklere kavuşursunuz. Lash up keratin maskara renksiz ve çift uçludur. Bir tarafı kirpik bakımı için kirpiklerinizi güçlendirir, diğer tarafı ise kirpiklerinizi daha uzun, dolgun ve sağlıklı hale getirir.

 

Düzenli kullanıldığında 1 ay içerisinde kirpiklerinizi uzatıyor. Kullananların yüzde 100’ü sürekli kullandıklarında 3 hafta içinde kirpiklerinde bir iyileşme olduğunu onaylıyor.

kirpik lifting - Kirpik Liftingi
[qode_accordion][qode_accordion_tab title=”Kirpik Lifting Nasıl Uygulanır ?” title_tag=”h6″]

Kirpik lifting kirpik perması uygulamasının yeni ismi değildir. Kirpik perması ile kıyaslandığında çok daha kapsamlı ve konforlu olan bu işlem dayanıklılık yönünden de daha avantajlıdır. Kirpik Lifting tekniğinde bigudi yerine zemin olarak “Patch” adı verilen silikon yarım ay şeklinde bir zemin kullanılır ve işlem sırasında gözlerinizi açık tutabilirsiniz. Uygulama sırasında kullanılan malzemelerin cilt ile hiçbir şekilde teması yoktur bu sebeple de ciltte herhangi bir hassasiyete yol açması mümkün değildir.

[/qode_accordion_tab][qode_accordion_tab title=”Kirpik Perması ile Kirpik Lifting arasındaki fark nedir?” title_tag=”h6″]

Kirpik permasında bigudinin üzerine kirpikleriniz daha zor yapışır ve yapıştıktan sonra kirpiklerinizin büyük bir kısmını alabilir, bigudi yuvarlak olduğu için kirpikleriniz istediğiniz kıvrımı almayabilir (çok fazla kıvrık olabilir) uygulama sonunda ise bigudiden kirpiklerinizi ayırması zor olduğundan dolayı kirpikleriniz zarar görüp kopabilir. Oysaki Kirpik Lifting işleminde bigudi kullanmadığımız ve besleyici keratin bakımı yaptığımız için kirpikleriniz zarar görmediği gibi daha sağlıklı hale gelir.

[/qode_accordion_tab][qode_accordion_tab title=”Kirpik Lifting Nedir?” title_tag=”h6″]

Kirpik permasında uygulanan kendiliğinden yapışkan, bigudi kullanılmadan; kirpiklerin özel bir teknik ile uzun süre kalıcı olarak kıvrılması işlemine Kirpik Lifting denilmektedir.

[/qode_accordion_tab][qode_accordion_tab title=”Kirpiklerime ya da gözlerime herhangi bir zararı var mıdır?” title_tag=”h6″]

Kirpiklerinize ya da gözlerinize herhangi bir zararı yoktur.

[/qode_accordion_tab][qode_accordion_tab title=”Uygulama ne kadar sürede yapılır?” title_tag=”h6″]

Kirpik Lifting yöntemini uygulamak için gereken süre sadece 45-60 dk’dır.

[/qode_accordion_tab][qode_accordion_tab title=”Kirpik Lifting yöntemi ne kadar kalıcıdır?” title_tag=”h6″]

‘Patch’ taktiği sayesinde haftalarca kalıcı olarak kullanılan bu yöntem; 3 aya kadar dayanıklılık sağlar.

[/qode_accordion_tab][qode_accordion_tab title=”İlk uygulamadan sonra bir dahaki uygulamayı ne zaman yaptırabilirim?” title_tag=”h6″]

Micro Plus’ta cilde makine yardımıyla masaj yapılırken, micro akım verilir ve böylelikle kaslar sıkılaşarak doku toplanır. Böylece estetik operasyona ya da botox gibi uygulamalara gerek kalmadan yaşlanma etkilerine son verilir.
Micro Plus, farklı dalga boyunda elektrik akımı verilerek kasların uyarılması temeline dayanıyor ve kaslarda izometrik kasılmalar yaratarak vücudun kendini toparlamasına yardımcı oluyor. Kas dokusu ihtiyaç duyduğu enerjiyi önce ATP kullanarak elde etmeye çalışıyor ancak ATP kısa sürede tükendiği için bu kez kaslar kendi dokularındaki glikojen ve yağı kullanmaya başlayarak enerji topluyor. Böylece enerji kullanılarak vücutta belli bölgelere toplanan yağ dokuları da azaltılabiliyor.

 

Uygulama yapılan bölgelere verilen elektrik stimülasyonları, deriden geçerek kasa ulaşır ve bağ dokusunun temel hücresi “fibroplastı” uyarır. Bu da derinin yeniden canlanması ve toparlanmasını sağlar. Fibroplast kolajeni, elastik lifleri, deride gençlik ve dirilik sağlayan molekülleri üreten hücrelerdir.

[/qode_accordion_tab][qode_accordion_tab title=”Micro Plus kaç seans uygulanmalıdır?” title_tag=”h6″]

Dilediğiniz zaman yaptırabilirsiniz. Kendiliğinden çok düz olan kirpiklere sahip iseniz ilk uygulamadan sonra tercihen 1,5-2 ay sonra gelinmesi dayanıklılığı arttırmak için uygun olacaktır. Daha sonra her 3 ayda yapılabilir.

[/qode_accordion_tab][qode_accordion_tab title=”Dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?” title_tag=”h6″]

Kirpik Lifting yaptırmanız için regl döneminde olmamanız gerekmektedir. Kirpik Lifting yaptırdıktan sonra yağ bazlı makyaj temizleme ürünlerini mümkün olduğu kadar kullanmaktan kaçınmalısınız.

[/qode_accordion_tab][qode_accordion_tab title=”Bu uygulamayı kendim yapabilir miyim?” title_tag=”h6″]

Kirpik Lifting işlemi kesinlikle bir uzman tarafından yapılmalıdır.

[/qode_accordion_tab][qode_accordion_tab title=”Kısa, seyrek ve zayıf kirpiklere uygulama yapılabilir mi?” title_tag=”h6″]

Yapılabilir. Hatta zayıf kirpikler, uygulama sayesinde daha gür ve sağlıklı gözükecektir.

[/qode_accordion_tab][qode_accordion_tab title=”Uygulama yapıldıktan sonra maskara ve göz makyaj temizleyici kullanılabilir mi?” title_tag=”h6″]

Uygulamadan 12 saat sonra, maskara kullanabilirsiniz. Bu sayede kirpikleriniz daha hacimli gözükecektir.

[/qode_accordion_tab][qode_accordion_tab title=”Hamile ve emziren anneler de Kirpik Lifting uygulanabilir mi?” title_tag=”h6″]

Gönül rahatlığıyla bu uygulamayı yaptırabilirler.

[/qode_accordion_tab][qode_accordion_tab title=”Uygulamadan sonra kirpiklerimde herhangi bir dökülme olur mu?” title_tag=”h6″]

Kesinlikle böyle bir dökülme söz konusu değildir.

[/qode_accordion_tab][/qode_accordion]
[button target=”_self” hover_type=”default” text=”RANDEVU OLUŞTUR” link=”http://rosemoonestetik.com/iletisim/”]
ROSE&MOON

Sağlıklı, dengeli ruhumuza iyi gelecek bakımlarla, güzel yaşlanarak, yaşamı teşvik etmek için bir tutkumuz var. Kalıcı makyaj, Lazer Epilasyon, Cilt Bakımı, Cilt yenileme, Bölgesel zayıflama,  daha fazlasını sunarak önleyici bakım, kişiye özel bakım evde devam yönetimi vurguluyoruz.

ROSE&MOON

Sağlıklı, dengeli ruhumuza iyi gelecek bakımlarla, güzel yaşlanarak, yaşamı teşvik etmek için bir tutkumuz var. Kalıcı makyaj, Lazer Epilasyon, Cilt Bakımı, Cilt yenileme, Bölgesel zayıflama,  daha fazlasını sunarak önleyici bakım, kişiye özel bakım evde devam yönetimi vurguluyoruz.

MENÜ
SOSYAL MEDYA

Copyright by Rose & Moon Beauty. All rights reserved.

Diller »

Şimdi Ara

WhatsApp chat