Pazartesi - Cumartesi9:30 - 19:30
KonumMerkez Mahallesi, Abide-i Hürriyet Cd, No:171/7 Aykaç İş Merkezi Kat:2 - 34403 Şişli/İstanbul

HomeKılcal Damar Bakımı Nasıl Yapılır? | Rosemoon Güzellik

Vücudumuzda genişleyen ve cilde daha yakın görünen damarlar kılcal damarlar olarak adlandırılır. Bu kılcal damarlar vücudun farklı yerlerinde görünür olabilir. Özellikle bacak ve yüz bölgelerinde daha çok görülmektedir. Yüzde oluşan kılcal damarlar belirgin bir kızarıklığa sebep olur ve kişileri rahatsız edici bir görüntü ortaya çıkarır. Hem bacak, hem de yüzdeki kılcal damarlardan kurtulmak artık çok kolay. Kılcal damar bakımı konusunda farklı yöntemler kullanılmakta ve ortalama olarak 6-8 seans sonrasında sonuç alınmaktadır.

 

Kılcal Damarlar Neden Oluşur?

 

Kılcal damar oluşumunun net ve tek bir sebebi yoktur. Farklı etkenlerin sonucunda kılcal damar oluşumu ortaya çıkabilir. Bu etkenlerden en çok bilinenleri şöyledir; hamilelik, yaşlanma, güneş ışınları sonucunda oluşan hasar, aşırı kilo, selülit, uzun süre dar kıyafet kullanımı, az su tüketimi, hormonal faktörler, genetik faktörler vs. Özellikle kadınların neredeyse %50’ne yakınında bacak bölgesinde kılcal damar oluşumu görülmektedir.

 

Kılcal damar bakımı konusunda eskiden skleroterapi ve radyofrekans yöntemleri kullanılmaktaydı. Son dönemlerde lazer ve farklı tedavi yöntemleri ile kılcal damar bakımı konusunda kalıcı çözümler üretilmiştirdir. Bunlardan en etkilisi de, leke, akne, kırışık giderilmesi gibi cilt sorunlarında da etkili olan PH Formula uygulamasıdır. PH Formula uygulaması ile kılcal damar bakımı yaparak bu sorundan tamamen kurtulmak mümkün.

 

Merkezimizde Gerçekleştirilen Kılcal Damar Bakımı Uygulamaları

Şişli’de yerleşen Rosemoon Güzellik ve Estetik Merkezimizde kılcal damar cilt sorununun ortadan kaldırılması için PH Formula yöntemi uygulanmaktadır. Farklı PH Formula programları ile uzun vadede kalıcı olan çözümler üretilmekte ve kılcal damar sorunu giderilmektedir. Merkezimizdeki uygulamalar alanında uzman olan estetisyenler tarafından yapılmaktadır.

 

PH Formula

Cildinin parlak, temiz ve lekesiz olması herkesin isteğidir. Birçok dış etken sebebi ile cildimiz yıpranır, parlaklığını ve elastikliğini kaybeder. Bunun sonucu olarak da kırışıklıklar, lekeler, izler oluşur. Cildimizi en çok etkileyen ve zarar veren etkenlerin başında güneş gelir. Güneş ışınları cildimize fazlasıyla zarar verir, kolajen kaybıyla da çok fazla kurur. Bu cilt kuruması ile cildimizde ince çizgiler, kırışıklıklar oluşur. Bir başka cilt sorunu da akne ve akne izleridir. Akneler cildimizde kalıcı hasar bırakır. Akne ve akne izleri tedavi edilmezse, uzun vadede kalıcı lekelere dönüşür ve cildimizin pürüzsüzlüğü kaybolur. Tüm bu etkenler sonucunda cildimiz daha cansız ve daha yaşlı görünür.

PH Formula cildimizdeki kırışıklıkların ve çizgilerin onarılmasında, cilt yenilenmesinde büyük başarı gösteren bir tedavi yöntemidir. PH formula sayesinde cilt dokusu tazelenir, lekelerin tedavisi ile cildiniz daha pürüzsüz bir görüntüye kavuşur. PH formula aynı zamanda akne izleri ve kızarıklıklar gibi cilt sorunlarının tedavisinde de etkili olmaktadır.

PH formula kontrollü bir cilt tedavi yöntemi olmaktadır. Bu cilt bakım formülü ile ciltdeki kolajenler uyarılır ve cilt yenilenir. Ortalama olarak 4-6 seans sonrasında cildinizde gözle görülür bir fark oluşur. Tedavinin uygulanması sonrasında, cilt bakımına devam etmeniz için PH Formula evde bakım ürünlerini de tedavinin devamı olarak kullanabilirsiniz.

PH Formula Nedir?

PH Formula deri altına uygulanan bir tedavi yöntemidir. Akne, leke, anti age ve kılcal damar bakımı olmakla, 4 farklı cilt sorununda etkili olacak şekilde formula edilmiştir. PH formula ciltteki PH değerini etkileyerek normal hale getirir, ph değerine uygun olarak tedavi uygulaması yapar. Cildin yatkın olduğu cilt bozukluklarının üzerine giderek tedavi eder. PH formula asidiktir ama cilt için herhangi bir sorun teşkil etmemektedir. Cilt altına uygulandığı için, cilt üzerinden herhangi bir soyulmaya veya başka bir yan etkiye neden olmaz. İlk uygulamadan sonra bile, sonuçları net bir şekilde görebileceğiniz bir uygulamadır.

 

PH Formula Kimlere Uygulanır?

 

PH Formula 20 yaşından sonra uygulanır. Özellikle güneşin zarar verdiği ciltler için en etkili tedavi yöntemidir diyebiliriz. Güneş ve diğer etkenlerin sonucunda oluşan kırışıklıklar için etkili sonuç sağlar. Bunun dışında, PH Formulanın uygulanabileceği cilt sorunları şöyledir:

 

 • Küçük ve orta boyutta kırışıklıklar
 • Aşırı gözenekli ciltler
 • Açık-kapalı komedon
 • Kronik sorunları olan ciltler
 • Akne ve akne izleri olan ciltler
 • Güneş veya diğer sebeplerden oluşan lekeli ciltler
 • Farklı etkenlerden renk değişimine ve pigment kaybına maruz kalan ciltler
 • Yaşlanma sebebiyle oluşan çizgili ciltler
 • Kılcal damar bakımı
 • Kurumuş ve elastikiyetini kaybetmiş ciltler
 • Ergenlik dönemi sebebiyle akneli ciltler

 

 

Hangi Sıklıkla Uygulanabilir?

 

PH formulanın uygulama sıklığı cilt tipine ve cilt durumuna göre değişiklik göstermektedir. Cildinizdeki sorun belirlendikten ve size özel cilt tedavi protokolü belirlendikten sonra uygulama sıklığı ve seans sayısına karar verilebilir. İlk uygulama sonrasında bile cildinizde gözle görülür değişiklikler oluşacaktır. Ortalama olarak 4-6 seans sonrasında ciltteki sorunlar çözülmektedir. Ancak bazı durumlarda, cilt yapısı çok sorunluysa ve lekeler, kırışıklıklar daha çoksa, seans sayısı 8’e kadar çıkabilir. İki seans arasında en az 15 gün süre ara vermek gerekiyor. Uygulama süresi de cilde göre değişiklik göstermekle birlikte, yaklaşık olarak 30 dakika sürmektedir. Uygulama için herhangi bir mevsimsel kısıtlanma bulunmamaktadır. uygulama cilt yüzeyine değil, cilt altına yapıldığı için dört mevsim kullanılabilir.

 

 

PH Formula Nasıl Uygulanır? Farkı Nedir?

 

PH Formula cilt altına uygulanan bir tedavi yöntemidir. Tedavi öncesinde evde bakım ürünleri verilerek tedavi süreci başlanır. Öncesinde bakım uygulamasının başlaması, cildin peeling’ e alışması için çok önemlidir. Bu sayede uygulama yapıldığı zaman cilt artık sürece adapte olmuş oluyor. Daha sonra PH formula uygulamasına başlanır.

 

PH Formula diğer ürünlerden farklı olarak çok detaylı hazırlanmış ve anlık etki gösteren bir bakım yöntemidir. Cildin altına su enjekte ederek cildin yenilenmesini temizlenmesini sağlar. Cilt altında bulunan zararlı maddelerin ve toksinler su sayesinde ve etken maddeler sayesinde atılmasına sebep olur. Sonuç olarak da daha temiz ve berrak bir cilde kavuşursunuz.

 

Uygulama sonrasında sonuçları net bir şekilde görebilirsiniz. her seans sonrasında çekilen fotoğrafların karşılaştırılması ile cildinizin nasıl değişikliğe uğradığını görebilirsiniz.

 

Tedavi seanslarından sonra, tedavi uygulanan kişilere evde bakıma devam etmeleri için devam ürünleri veriliyor. Bu sayede de tedavinin kalıcı olması ve cildin aynı şekilde kalması sağlanıyor.

 

Kişiye Özel Peeling Uygulaması

 

PH Formulanın bu kadar etkili olmasının esas nedeni, kişiye özel bir uygulama olmasıdır. Uygulama kişinin cilt yapısına ve durumuna, cilt yaşına göre özel olarak belirlenmektedir. Diğer peeling uygulamalarından farklı olarak, PH formula cilt yüzeyine uygulanmamaktadır. Cilt yüzeyine uygulama yapılmadığı için, uygulama sonrasında ciltte herhangi bir soyulma, pullanma, kızarma gibi etkiler de görülmemektedir. Diğer kimyasal peeling yöntemlerinden farklı olarak her mevsimde uygulanabilir bir tedavi olması da esas farklarından biridir. Her ne kadar içeriğinde asitler bulunsa da, cilt tahrişine sebep olmaması ve uygulama sonrasında gündelik hayatınıza kaldığınız yerden devam edilebilmesi de esas tercih sebeplerinden biridir.

 

PH Formula tedavisi bir paket şeklinde sunulmaktadır. Paket  içeriğinde tedavi öncesi bakım ürünleri, tedavi seansları ve tedavi sonrasında bakım ürünleri yer almaktadır. PH Formula tedavisinde cilt yenileme, cilt temizleme, cilt koruma ve cilt geri kazanma gibi etken maddeler içeren bir tedavi söz konusudur. Yenilenme öncesinde ve sonrasında uygulanacak olan bakım kremleri sayesinde de tedavi sürecini tamamlamaktadır. PH Formulanın içeriğine ve etken maddelerine bakacak olursak, Alfa Keto, Alfa Hidroksi, Alfa Beta ve Poli Hidroksi asitlerinin birleşmesinden oluştuğunu görebiliriz. Bu etken maddelerin cilde uygulanması, cilt altında proteinlerin taşınması ile birlikte, cilt yenilenmesini hızlandırmakta ve süreci doğal, eski hızına kavuşturmaktadır. Bu da cildinizin olduğundan daha doğal, daha temiz ve parlak görünmesini sağlamaktadır. Diğer kimyasal peeling yöntemlerinden farklı olarak sadece kozmetik amaçla değil, tedavi amaçla da kullanılması PH Formulayı standart peeling yöntemlerinden farklılaştırmaktadır.

PH Formula Programları

A.C.N.E. Serisi

A.C.N.E. cilt yenileme programı farklı adımlardan oluşmaktadır. Uygulama öncesinde hazırlık aşamasında size önerilen ürünleri kullanmanız tedavinin etkili olması için önemlidir. Ayrıca, uygulama sonrasında önerilen bakım ürünleri sayesinden sonuçları kalıcı yaparak akne oluşumunu ilerleyen zamanlarda da önleyebilirsiniz.

 

V.İ.T.A Serisi

 

V.İ.T.A. Serisi cildiniz için yoğunlaştırılmış bakım sunmaktadır. V.İ.T.A. Serisi ürünlerini ve içeriklerini inceleyebilirsiniz.

 

A.G.E Serisi

 

A.G.E uygulaması sayesinde cilt yaşlanması geciktirilmekte ve yaşlanmanın etkileri tedavi edilmektedir. Cilt yenileme işleminin başarılı olması için tüm süreçleri ve programı eksiksiz şekilde gerçekleştirmeniz gerekmektedir.

M.E.L.A. Serisi

M.E.L.A. Cilt yenileme ürünü PH Formula cilt yenileme serinin bir ürünü olmaktadır. Farklı aşamalardan oluşan bu program sayesinde cildinizin yenilenmesi kısa bir tedavi sonrasında gerçekleşecektir. Peelingden farklı olarak cilt yüzeyinde soyulma yaratmadığı için, herhangi bir yan etkisi de olmamaktadır. M.E.L.A. cilt yenileme programının tüm aşamalarını düzenli şekilde gerçekleştirmeniz sonuçların daha etkili olmasını sağlayacaktır.

 

C.R. Serisi

C.R. Cilt Yenileme programının uzun vadede etkili olması ve sonuçların istediğiniz şekilde olması için uygulamanın her adımını eksiksiz ve düzenli gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Uzmanınız tarafından size önerilen bakım öncesi ve bakım sonrası ürünlerin kullanımını düzenli yapmanız, hızlı ve kalıcı sonuç almanızı sağlayacaktır.

 

 

RoseMoon Estetik Merkezinde PH Formula Tedavisi

 

Şişli’de yerleşen Rosemoon estetik merkezimizde farklı cilt sorunlarıyla ilgili tedaviler ve bakımlar sunulmaktadır. Tüm işlemleri alanında 10 yıl tecrübeli, profesyonel cilt bakım uzmanları tarafından yapılmaktadır. Uygulamalar öncesinde size özel tedavi protokolü hazırlanmakta ve tedavi süreci belirlenmektedir. PH Formula ile kılcal damar bakımı ve cilt yenileme tedavisi uygulaması için bizimle iletişime geçebilir, süreç ve fiyatlandırma ile  ilgili tüm detayları sorabilirsiniz.

ROSE&MOON

Sağlıklı, dengeli ruhumuza iyi gelecek bakımlarla, güzel yaşlanarak, yaşamı teşvik etmek için bir tutkumuz var. Kalıcı makyaj, Lazer Epilasyon, Cilt Bakımı, Cilt yenileme, Bölgesel zayıflama,  daha fazlasını sunarak önleyici bakım, kişiye özel bakım evde devam yönetimi vurguluyoruz.

ROSE&MOON

Sağlıklı, dengeli ruhumuza iyi gelecek bakımlarla, güzel yaşlanarak, yaşamı teşvik etmek için bir tutkumuz var. Kalıcı makyaj, Lazer Epilasyon, Cilt Bakımı, Cilt yenileme, Bölgesel zayıflama,  daha fazlasını sunarak önleyici bakım, kişiye özel bakım evde devam yönetimi vurguluyoruz.

MENÜ
SOSYAL MEDYA

Copyright by Rose & Moon Beauty. All rights reserved.

Diller »

Şimdi Ara

WhatsApp chat