Pazartesi - Cumartesi9:30 - 19:30
KonumMerkez Mahallesi, Abide-i Hürriyet Cd, No:171/7 Aykaç İş Merkezi Kat:2 - 34403 Şişli/İstanbul

HomeKalıcı Kaş makyajı Nedir? Nasıl Uygulanır? | Rosemoon Güzellik

Kaş yüzümüzün ifadesini değiştiren, bakışlarımızı daha etkili kılan en etkili yerlerden biridir. Kalıcı kaş makyajı yoğun iş temposunda çalışan, gündelik makyajına çok fazla zaman ayıramayan kadınların son dönemlerdeki yükselen trendidir. Kalıcı kaş makyajı nedir, kalıcı kaş makyajı nasıl yapılır, ne kadar kalıcıdır gibi soruların cevaplarını öğrenmek istiyorsanız doğru yerdesiniz.

kas microblading sonuc rosemoon güzellik 300x300 - Kalıcı Kaş MakyajıKalıcı Kaş Makyajı Nedir?

Bakımlı olmayı seven kadınlar için kaş şekli çok önemlidir. Kaş yapısından memnun olmayan, kaşları dökülen veya seyrekleşen, açık renkli kaşlara sahip olan kadınlar kalıcı kaş makyajı ile bu eksiklikleri çok kolay bir şekilde tamamlayabilir. Kalıcı kaş makyajı ile kaşlarınızı baştan yaratabilir, istediğiniz şekle, kalınlığına ve renge getirebilirsiniz.

Kalıcı kaş makyajı uygulaması doğal bitkisel boyaların tek kullanımlık ve steril iğnelerle kaş bölgesinde çizim yapılması ile gerçekleştiriliyor. Kaş makyajı uygulamasında boya derinin üst katmanı olan epidermise uygulandığı için kalıcılığı sonsuza kadar değil, belirli bir süre oluyor. Bu da, kalıcı kaş makyajının dövmeden farkını ortaya koymaktadır. Kalıcı makyaj uygulamasından sonra deri yenilendikçe boya pigmentleri kendiliğinden atılır ve silinir. İşlemi gerçekleştirmek için ucunda iğne olan ve kaş kalemi adlandırılan cihaz kullanılır.

 

En çok merak edilen sorularda biri de, kalıcı makyajda ağrı hissedilir mi sorusudur. Kalıcı kaş makyajı uygulaması yapılırken lokal anestezi kullanıldığı için ağrı hissedilmez. Uygulamayı deneyimleyen kadınların geri dönüşlerine bakacak olursak, hafif bir batma hissi dışında bir ağrı hissetmediklerini söylemektedirler.

 

kas microblading rosemoon güzellik 300x300 - Kalıcı Kaş MakyajıKıl tekniği ile kalıcı kaş makyajı yaptırmaya karar verirken dikkat etmeniz gereken birçok etken var. Öncelikle işlem yaptıracağınız uzmanı seçerken dikkatli olmanız sonuçlardan memnun olmanızda büyük rol oynayacaktır. Uygulama yapılmadan önce boyaların doğal olduğundan ve iğnelerin tek kullanımlık olduğundan emin olun. Uygulamanın yapılacağı ortamın steril olması da çok önemlidir.

Kalıcı kaş makyajının kalıcılığı cilt tipine ve kullanılan boyalara göre değişiklik göstermekle birlikte 6 ay ila 2 yıl arasında olmaktadır.

Kalıcı Kaş Makyajı Kimlere Uygulanır? Kimlere Uygulanmaz?

Kıl tekniği ile kalıcı kaş makyajı kaşlarının şeklinden memnun olmayan herkese uygulanabilir. Genel olarak kalıcı kaş uygulamasını;

 

 • kalın kaşlara sahip olmak isteyenler
 • kaş şeklinden memnun olmayanlar
 • kaşları dökülen veya seyrekleşen
 • kaştaki yaraları kapatmak isteyenler
 • kaş makyajına zaman harcamak istemeyenler
 • yoğun çalışan veya spor yapanlar

daha çok tercih etmektedir.

 

Kalıcı kaş işleminde doğal boyalar kullanıldığı için cilde zarar vermez, herhangi kalıcı hasar bırakmaz. Buna rağmen, bazı kişilerin kalıcı kaş makyajı yaptırmaması gerekmektedir.

 

 • Hamileler
 • Kemoterapi görenler
 • Açık yaraları olanlar
 • Mantar ve benzeri hastalıkları olanlar
 • 18 yaş altındakiler
 • Boyaya alerjisi olanlar

 

Kıl Tekniği İle Kalıcı Kaş Kontürü Uygulama Adımları

 

Kıl tekniği ile kalıcı kaş kontürü uygulaması birkaç adımdan oluşmaktadır. İşlemi gerçekleştirecek olan uzman tarafından bu adımların tamamının ve doğru şekilde uygulanmasına dikkat etmenizde fayda var.

 

Kaş Şekli Belirleme

Öncelikle uzmanınızla birlikte kaşlarınızın ne şekilde çizileceğine ve hangi modeli istediğinize karar verin.

 

Ön Çizim

Kaş modeli belirlendikten sonra kalemle gerekli ölçmeler yapılarak ön çizim yapılır. Çizim sonrası gerekli düzenlemeler ve eklemeler yapılır. Bu ön çizimi onaylamanızdan sonra ana işleme geçilir.

 

Kaş Rengi Seçimi

Cildinize, saçınıza ve kendi kaşınızın rengine uygun boyanın seçilmesi en önemli adımlardan biridir. Boyaların doğal ve sertifikalı olduğundan emin olmanızı öneririz.

 

Uygulamanın Yapılması

Model ve renk seçimi yapıldıktan sonra kalıcı kaş uzmanı uygulamaya başlar. Öncelikle anestezik kremle alan uyuşturular, daha sonra kaş kalemi ile kıl şeklinde çizgiler atılarak çizim yapılır. Tüm kaş alanı doldurulana kadar işlem devam eder. İşlem yaklaşık 1 saat sürer.

 

Kalıcı Kaş Makyajı Sonrası Bakım

 

Kalıcı kaş kontürü uygulamasından sonra kısa bir süre dikkat etmeniz gereken ve uygulamanız gereken bakım işlemleri vardır.

 

 • Uzmanınızın önerdiği bakım kremini alana uygulamayı aksatmayın
 • İlk bir gün uygulama yapılan alana su değdirmemeye dikkat edin
 • En az 10 gün boyunca aşırı sıcak, hamam, sauna gibi ortamlardan uzak durun
 • Direk güneş ışınlarına maruz kalmayın, yüksek faktörlü koruma kremi kullanın
 • İlk hafta uygulama yapılan alanda makyaj malzemeleri kullanmayın
 • Kabuklanmalara müdahale etmeyin, kaşımayın.

 

Kalıcı Kaş Makyajı Fiyatları

 

Kalıcı Kaş makyajı fiyatları birçok faktöre göre değişiklik göstermektedir. Uygulanacak yöntemin seçilmesine, boyaların kalitesine ve cildinizin durumuna göre fiyat farklılık gösterebilir. Güncel fiyat bilgisi almak ve tüm sorularınızın cevabını bulmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

ROSE&MOON

Sağlıklı, dengeli ruhumuza iyi gelecek bakımlarla, güzel yaşlanarak, yaşamı teşvik etmek için bir tutkumuz var. Kalıcı makyaj, Lazer Epilasyon, Cilt Bakımı, Cilt yenileme, Bölgesel zayıflama,  daha fazlasını sunarak önleyici bakım, kişiye özel bakım evde devam yönetimi vurguluyoruz.

ROSE&MOON

Sağlıklı, dengeli ruhumuza iyi gelecek bakımlarla, güzel yaşlanarak, yaşamı teşvik etmek için bir tutkumuz var. Kalıcı makyaj, Lazer Epilasyon, Cilt Bakımı, Cilt yenileme, Bölgesel zayıflama,  daha fazlasını sunarak önleyici bakım, kişiye özel bakım evde devam yönetimi vurguluyoruz.

MENÜ
SOSYAL MEDYA

Copyright by Rose & Moon Beauty. All rights reserved.

Diller »

Şimdi Ara

WhatsApp chat