Pazartesi - Cumartesi09:30 - 19:30
KonumMerkez Mahallesi, Abide-i Hürriyet Cd, No:171/7 Aykaç İş Merkezi Kat:2 - 34403 Şişli/İstanbul

Kalıcı Göz Makyajı (Kalıcı Eyeliner) | Rosemoon Güzellik

Gözler ve bakışlar yüzünüzün ifadesini en çok değiştiren etkenlerdir. Gözlerinin olduğundan daha büyük veya daha küçük, daha çekici ve egzotik görünmesini isteyen kadınların bir numaralı tercihi kalıcı göz makyajı olmaktadır. Kalıcı göz makyajı kirpik aralarının doldurulması, ince veya kalın eyeliner çizimleri gibi işlemleri kapsar.

Kalıcı Göz Makyajı Nedir?

Kalıcı göz makyajı her gün makyaj yapmaktan yorulan, istediği şekilde eyeliner çekemeyen kadınların bir numaralı tercihi.

Kalıcı eyeliner makyajı boya pigmentleri sayesinde göz kapaklarının üstüne istediğiniz kalınlıkta ve renkte uyhulanan bir kalıcı makyaj uygulamasıdır. Kalıcı eyeliner gözlerinizin şeklini istediğiniz gibi göstermeye yardımcı olur. Gözleriniz küçükse, doğru çizim ve uygulama ile daha büyük, istediğinizden daha büyükse daha küçük göstermek mümkün. Bunun dışında, bir birinden uzak olan gözlerin daha yakın gösterilmesi, daha belirgin bakışlara ve gözlere sahip olmak için de kalıcı eyeliner en iyi çözümdür.

Kalıcı eyeliner uygulaması ile kirpikleriniz de daha dolgun görünecek ve doğallığını koruyacak. Uygulama sayesinde gözleriniz doğal sürme çekilmiş gibi görünecektir. Kalıcı göz makyajı uygulama alanını genel olarak üç ana başlığa ayırabiliriz;

Kısa kalıcı eyeliner

Kısa kalıcı eyeliner uygulaması göz kapaklarınızın üstüne istediğiniz kalınlıkta, kuyruksuz şekilde uygulanır. Göz kapağının üzerinde doğal sürme şeklinde görünen bu uygulamayı istediğiniz renkte yapabilirsiniz

Uzun kalıcı eyeliner

Uzun kalıcı eyeliner uygulaması kuyruklu eyeliner olarak da bilinir. Gözünüzün üzerine istediğiniz renkte uygulanan eyeliner seçtiğiniz şekil ve uzunlukla tamamlanıyor.

Dipliner

Kalıcı eyeliner uygulamasını çekinceli yanaşan kadınların tercih ettiği kalıcı makyaj yöntemlerinden biri de diplinerdir. Dipliner alt ve üst kirpiklerinize uygulanır ve gözlerinizin daha belirgin, doğal görünmesini sağlar.

Kalıcı Göz Makyajı Nasıl Uygulanır

Gözler en hassas bölgelerden biridir. Bu sebepten de, kalıcı göz makyajı yaptırmaya karar verdikten sonra uygulamayı yapacak olan uzmanı doğru seçmeniz gerekmektedir. Uygulama yapılacak ortamın steril olması, uzmanın sertifikalı olması dikkat etmeniz gereken detaylar. Uygulama adımlarını kısaca gözden geçirelim;

Uygulama alanının temizlenmesi

Öncelikle göz makyajı varsa temizlenir, göz çevresi dezenfekte edilir. Herhangi bir makyaj kalıntısının kalmamasına dikkat edilir.

Model ve renk seçimi

Uygulanacak kalıcı eyeliner modeli belirlenerek ön çizim yapılır. Modele karar verdikten sonra renk seçimi yapılır. Bu aşamada boyaların doğal olduğundan emin olmalısınız.

Uyuşturma ve İğne seçimi

Uygulamaya başlamadan önce uygulama şekline uygun olarak iğne seçimi yapılır. Göz çevresi anestezik kremle uyuşturulur.

Uygulama

Tüm adımlar tamamlandıktan sonra istediğiniz model ortaya çıkana kadar çizme işlemi devam eder. Yaklaşık olarak 1-2 saat içerisinde tüm işlemler tamamlanır.

Kalıcı Kaş Makyajı Sonrası Bakım

Kalıcı göz makyajı uygulamasından sonra bakım önerilerini uygulamanız sonuçların istediğiniz gibi olması açısından çok önemlidir.

 • Uygulama alanına bakım merhemini uygulayın
 • Göz çevresine en az bir kaç saat su değdirmemeye dikkat edin
 • Hamam, sauna gibi sıcak ortamlardan uzak durun
 • Güneş ışınlarına maruz kalmamak için gözlük takın
 • 10 gün uygulama yapılan alana makyaj malzemesi sürmeyin.

TELEFONUNUZU BIRAKIN HEMEN ARAYALIM

  https://www.rosemoonguzellik.com/wp-content/uploads/2022/10/rosemoon-guzellik-merkezi-footer.png

  ROSEMOON BEAUTY

  Sağlıklı, dengeli ruhumuza iyi gelecek bakımlarla, güzel yaşlanarak, yaşamı teşvik etmek için bir tutkumuz var. Kalıcı makyaj, Lazer Epilasyon, Cilt Bakımı, Cilt yenileme, Bölgesel zayıflama,  daha fazlasını sunarak önleyici bakım, kişiye özel bakım evde devam yönetimi vurguluyoruz.

  ROSEMOON BEAUTY

  Sağlıklı, dengeli ruhumuza iyi gelecek bakımlarla, güzel yaşlanarak, yaşamı teşvik etmek için bir tutkumuz var. Kalıcı makyaj, Lazer Epilasyon, Cilt Bakımı, Cilt yenileme, Bölgesel zayıflama,  daha fazlasını sunarak önleyici bakım, kişiye özel bakım evde devam yönetimi vurguluyoruz.

  MENÜ

  SOSYAL MEDYA

  Copyright 2022 @ Rose & Moon Beauty. Tüm hakları saklıdır.

  Call Now Button