Pazartesi - Cumartesi09:30 - 19:30
KonumMerkez Mahallesi, Abide-i Hürriyet Cd, No:171/7 Aykaç İş Merkezi Kat:2 - 34403 Şişli/İstanbul

Kadın Lazer Epilasyon | Rosemoon Güzellik

kadin-Buz-Lazer-Epilasyon
En-iyi-lazer-epilasyon-merkezleri-Istanbul-Avrupa
En-iyi-lazer-Epilasyon-Genital-Yuz-Bacak-Kadin
Buz-Lazer-Epilasyon-En-iyi-lazer-epilasyon-merkezleri

Kadın Lazer Epilasyon Hangi Alanlara Uygulanır?

Kadın Lazer Epilasyon ışınları kıl köklerine nüfuz ederek, köklerin parçalanmasını sağlıyor. Parçalanan kökler bir kaç gün sonra kılların kendiliğinden dökülmesine sebep oluyor. Epilasyon yaptıracaksınız, işlemin açık tenli ve koyu renk kıllarda daha başarılı, daha koyu ciltlerde ve açık renkleri kıllarda daha başarısız olduğunu bilmenizde fayda var. Genel olarak işlem sonrasında %80-%90 dökülme görülmektedir.

İlerleyen teknoloji sayesinde artık epilasyon acısız hale gelmektedir. Merkezimizde epilasyon için kullandığımız son teknolojik epilasyon cizahı acıyı ve yanmayı minimuma indirmektedir. Ayrıca, eski teknolojili cihazlara oranla daha kalıcı bir sonuç sunmaktadır.

Alexandrite Lazer Epilasyon ve Buz Lazer Epilasyon Arasında Farklar

Artık istenmeyen tüylerden kurtulmak için farklı lazer epilasyon yöntemi ve makineleri kullanılmaktadır. bunlardna en çok bilinen ve tercih edilenleri de  Alexandrite lazer epilasyon ve buz lazer epilasyon yöntemleridir diyebiliriz. Peki Alexandrite lazer epilasyon ve buz lazer epilasyonun farkları nelerdir? Hangisi daha etkili yöntemdir? Öncelikle  Alexandrite lazer epilasyonun nasıl çalıştığına bakalım. Alexandrite lazer 755 nm dalga boyuna sahip bir lazer dalgası yayar. Bu lazer dalgası melanin pigmenti tarafından yoğun şekilde emilmektedir. Bu yüzden de, koyu tenlerin için çok da tercih edilmemektedir. Özellikle bronzlaşma sonrasında Alexandrite lazer epilasyon etkili olmayacaktır. Bu da yaz aylarında Alexandrite lazer yapmayı kısıtlamaktadır. Buz lazer epilasyon Alexandrite lazer epilasyondan farklı olarak koyu tenlerde de etkili olmaktadır. Herhangi bir mevsimsel kısıtlaması olmaması en büyük farklardan biridir. Diğer bir fark da ince kıllardır. Buz lazerle ince kıllardan da kolayca kurtulabilirsiniz. Bu iki lazer epilasyon yöntemi arasındaki diğer bir fark lazer epilasyon sırasında hissedilen acıdır. Buz lazer epilasyon ağrıyı ortadan kaldıran patentli ICE teknolojisi ile  cildi -3 dereceye soğutuyor ve acıyı ortadan kaldırıyor. Buz lazer aynı zamanda yüz için de kullanılabilmektedir.

Buz Lazer Epilasyonun Özellikleri

Kadın lazer epilasyon özellikle zorlu bölgelerde etkili olan bir lazer epilasyon yöntemidir. Erkeklerde sırt, omuz, yüz bölgesi gibi zorlu bölgelerde buz lazer epilasyon etkili olmaktadır. Melanın tarafından az tutulduğu için buz lazer epilasyon koyu renkli ciltlerde, bronzlaşmış ciltlerde de etkili bir yöntem olarak biliniyor.

Yüz bölgesinde hem kalın hem de ince tüyler olduğu için diğer lazer epilasyon yöntemleri etkili olmamaktadır. Buz lazer epilasyon bu sorunu ortadan kaldırmakta ve en ince tüylerde de etkili olmaktadır.

Diode buz lazer tüm bölgelerde kullanılabilmesi yanında, diğer lazer epilasyon yöntemlerinden farklı olarak zorlu alanlarda da çok etkilidir. Bu alanlar:

 • Tüm yüz
 • Kol
 • Sırt
 • Omuz

İnce tüylerde etkili olması, koyu tenlerde kullanılabilmesi, acı hissedilmemesi ve mevsimsel bir kısıtlaması olmaması nedeni ile diode buz lazer epilasyon en çok tercih edilen lazer epilasyon yöntemleri arasında ilk sıradadır diyebiliriz.

En Çok Uygulama Yapılan Alanlar

Genel olarak göz etrafı ve kaş etrafı dışında vücudunuzun bütün bölümlerine epilasyon uygulayabilirsiniz. Kadınların genelde en çok tercih ettiği bölgelere ve uygulama şekillerine, dikkat edilmesi gerekenlere bakalım.

Bacak Epilasyon

Kadınların en çok tercih ettiği uygulama bölgesidir diyebiliriz. Bacak aynı zamanda en iyi sonuç gösteren uygulama alanıdır. Özellikle alt bacaktaki kılların kalın olması sebebiyle, ışınlar çok rahatlıkla görmekte ve etkili olmaktadır. Ortalama olarak 6-7 seans uygulanan bacak epilasyon uygulaması 1 saat kadar sürmektedir. Sonuçların başarılı olup olmaması cilt renginiz, kıl yapınız gibi faktörlere göre değişiklik göstermektedir. Sonuçları etkileyen bir diğer faktör de, kullanılan epilasyon cihazının cinsi ve parametresi olmaktadır. epilasyonu yaptırırken, uygulamayı yaptıracağınız merkezi iyi seçmeniz gerekmektedir. Bacak epilasyonu estetik amaçlar dışında, kıl dönmesi, kıl batıkları gibi sorunlarda tedavi amacıyla da kullanılabilir.

Koltukaltı Epilasyon

Bacak epilasyondan sonra en çok epilasyon yapılan bölgelerden biri de koltuk altı bölgesidir. Koltuk altı bölgesi de etkili sonuçlar alabileceğiniz bir bölgedir. Bacak epilasyonunda olduğu gibi, koltuk altı epilasyonunda da en az 6 seans düzenli olarak yapılmalıdır. Koltuk altı operasyonu yaklaşık 5-10 dakika civarında sürmektedir. Bu bölgeye uygulama yaptıracaksanız, uygulamadan önce parfüm veya deodorant kullanmayın ve en az 2 hafta öncesinde ağda yaptırmayın.

Yüz epilasyon

Genelde hormonal bozukluklar sonucunda yüzde aşırı tüylenme hallerine rastlanıyor. Yüz bölgesi tüylerin en hızlı uzadığı bölgedir. Bu sebepten de kadın lazer epilasyon denince ilk akla gelen alanlardan biridir.  Yüz bölgesindeki tüyler çoğu zaman ince olduğu için ince tüyleri de gören epilasyon cihazlarının tercih edilmesi sonuçların daha iyi olmasına sebep olacaktır. Yüz bölgesinde en çok çene, boyun ve bıyık bölgesinde tüylenme olmaktadır. Diğer bölgelerde olduğu gibi, bu bölgede de kılların yapısı ve ten renginiz sonuç almada önemli kriterlerdir. Yüz bölgesine uygulanan epilasyon diğer bölgelere göre daha fazla seans gerektirebilir. Seans sayısı genelde 6-10 arası olmaktadır.

Bikini Genital Bölge epilasyon

Kadın Lazer Epilasyon uygulamalarında en çok tercih edilen bölgelerden biri de bikini çizgisi ve genital bölge epilasyon olmaktadır. Bu bölgeye iki şekilde uygulama yapılabilir; sadece bikini çizgisi, tüm genital bölge. İşlem süresi yaklaşık 10 dakika olmaktadır. Son teknolojik cihazımız  sayesinde genital bölgede bile acı olmadan işlem yapılabilir. Sanılanın aksine, genital bölgeye uygulanan epilasyon uygulaması zararsız olmaktadır. ışınları cildin üst katmanlarını etkiliyor ve yumurtalıklara ulaşması söz konusu değildir.

Bir buz lazer seansı ortalama ne kadar sürer?

Seans uzunluğu belirleyen iki faktör vardır. Bunlar, uygulamanın yapılacağı bölge ve kişinin kilo durumuna değişiklik gösterir. Ortalama süreler; tüm vücut 45-80 dk, bacak 25-30 dk, koltuk altı 5-10 dk, yüz bölgesi 5-10 dk ve kol bölgesi 15-20 dk arası şeklindedir.

Buz lazer kaç seansta sonuç verir?

Buz epilasyon özellikleri ve diğer geliştirilmiş yöntemler ile 4-6 seansta sonuç verebilmektedir. Bu aşamada kişinin cilt tipi, tüylerin yapısı, tüylerin yoğunluğu ve kalınlığı dışında, hormonal durumlar da önemlidir.

Buz Lazer Epilasyon Öncesinde Yapılması Gerekenler?

Genel olarak tüm uygulama alanlarında buz lazer epilasyonu yaptırmadan önce dikkat etmeniz gereken detaylar vardır. İşlem öncesi en az 1-2 gün öncesinde aşağıdaki detaylara dikkat etmeniz daha iyi sonuçlar almanızı sağlayacaktır.

 • Diode buz lazer epilasyon uygulaması öncesi solaryuma girmemeniz gerekiyor
 • Buz lazer epilasyon öncesi ağda gibi kıl köklerine müdahale edilmemeli.
 • Uygulama öncesinde tüyleri kısaltmak için 1-2 gün öncesinden jiletle tıraş yapabilirsiniz.
 • Lazer epilasyon yapılacak alana renk açıcı veya tüy dökücü krem/merhem uygulamayınız.
 • Cildiniz için kullandığınız ciddi bir ilaç varsa, roacuttan vb gibi ilaçlarda uygulamaya başlamak için 6 ay öncesinden ilaç kullanımını kesmeniz gerekmektedir.
 • Uygulama yapılacak alana kimyasal peeling yaptırmayınız.
 • Buz lazer uygulanacak bölgede açık yara veya uçuk benzeri bir durum varsa öncesinde mutlaka tedavinizi tamamlayın, açık yaraya uygulama yaptırmayın.
 • Herhangi bir cilt hastalığınız veya cilt sorununuz varsa uygulama öncesi doktora muhakkak bildiriniz.
Buz Lazer Uygulaması Sonrasında Dikkat Edilmeli gerekenler?
 • Buz lazer epilasyon sonrasında en az 24 saat boyunca uygulama alanına sıcak su temas ettirmemeye özen gösterilmesi gerekir.
 • Hamam, kese Bir başka dikkat edilmesi gereken konu da, buz lazer epilasyon sonrası solaryuma girmemektir.
 • Yaklaşık olarak 2 hafta solaryuma girmemelidir.
 • Direkt güneş ışınları da ciltte kalıcı lekelere sebep olabilir.
 • Aşırı güneş ışığına maruz kalacaksanız mutlaka yüksek faktörlü güneşten koruyucu özelliği olan krem kullanmanızı öneririz.
 • Buz lazer işlemini hangi bölgeye uyguladıysanız, takip eden günlerde bu bölgeyi özellikle düzenli olarak nemlendirmeye özen gösterilmesi gerekir.

Seans ve Randevu Bilgileri

Kadın Lazer epilasyon uygulamalarında genel olarak vücut seansları 4-6 seans, yüz bölgesi seansları ise 8-10 seans sürmektedir. Seans süreleri alanlara göre farklılık göstermektedir. Ortalama seans süreleri şöyledir;

Kadın Lazer Epilasyon Fiyatları

Kadın Lazer Epilasyon fiyatları uygulama yapılacak alanın yoğunluğuna bağlı olmak üzere değişir. Örnegin kıl alan yapısı kişiden kişiye değişir bu da işlem lazer epilasyon süresini belirler dolayısı ile 1 saat işlemde olucak kişi ile 1 saat 30 dk işlemde lucak kişide fiyat farketmektedir. Dolayısı ile lazer epilasypn fiyatlandırması için kişileri öncelikle şişlide bulunan güzellik merkezimize gelmelerini ön görüyoruz.

 • Tüm bacak – 40 dakika
 • Yarım bacak – 200 dakika
 • Kol – 200 dakika
 • Bıyık bölgesi – 5 dakika
 • Çene – 5 dakika
 • Koltuk altı – 5 dakika
 • Genital – 20 dakika
 • Tüm vücut – 1/ 1,5 saat

TELEFONUNUZU BIRAKIN HEMEN ARAYALIM

  https://www.rosemoonguzellik.com/wp-content/uploads/2022/10/rosemoon-guzellik-merkezi-footer.png

  ROSEMOON BEAUTY

  Sağlıklı, dengeli ruhumuza iyi gelecek bakımlarla, güzel yaşlanarak, yaşamı teşvik etmek için bir tutkumuz var. Kalıcı makyaj, Lazer Epilasyon, Cilt Bakımı, Cilt yenileme, Bölgesel zayıflama,  daha fazlasını sunarak önleyici bakım, kişiye özel bakım evde devam yönetimi vurguluyoruz.

  ROSEMOON BEAUTY

  Sağlıklı, dengeli ruhumuza iyi gelecek bakımlarla, güzel yaşlanarak, yaşamı teşvik etmek için bir tutkumuz var. Kalıcı makyaj, Lazer Epilasyon, Cilt Bakımı, Cilt yenileme, Bölgesel zayıflama,  daha fazlasını sunarak önleyici bakım, kişiye özel bakım evde devam yönetimi vurguluyoruz.

  MENÜ

  SOSYAL MEDYA

  Copyright 2022 @ Rose & Moon Beauty. Tüm hakları saklıdır.

  Call Now Button