lazer epilasyon rosemoon güzellik 300x143 - Kadın Lazer Epilasyon

 

Epilasyonda ışınları kıl köklerine nüfuz ederek, köklerin parçalanmasını sağlıyor. Parçalanan kökler bir kaç gün sonra kılların kendiliğinden dökülmesine sebep oluyor. Epilasyon yaptıracaksınız, işlemin açık tenli ve koyu renk kıllarda daha başarılı, daha koyu ciltlerde ve açık renkleri kıllarda daha başarısız olduğunu bilmenizde fayda var. Genel olarak işlem sonrasında %80-%90 dökülme görülmektedir.

İlerleyen teknoloji sayesinde artık epilasyon acısız hale gelmektedir. Merkezimizde epilasyon için kullandığımız son teknolojik epilasyon cizahı acıyı ve yanmayı minimuma indirmektedir. Ayrıca, eski teknolojili cihazlara oranla daha kalıcı bir sonuç sunmaktadır.

Alexandrite Lazer Epilasyon ve Buz Lazer Epilasyon Arasında Farklar

Artık istenmeyen tüylerden kurtulmak için farklı lazer epilasyon yöntemi ve makineleri kullanılmaktadır. bunlardna en çok bilinen ve tercih edilenleri de  Alexandrite lazer epilasyon ve buz lazer epilasyon yöntemleridir diyebiliriz. Peki Alexandrite lazer epilasyon ve buz lazer epilasyonun farkları nelerdir? Hangisi daha etkili yöntemdir? Öncelikle  Alexandrite lazer epilasyonun nasıl çalıştığına bakalım. Alexandrite lazer 755 nm dalga boyuna sahip bir lazer dalgası yayar. Bu lazer dalgası melanin pigmenti tarafından yoğun şekilde emilmektedir. Bu yüzden de, koyu tenlerin için çok da tercih edilmemektedir. Özellikle bronzlaşma sonrasında Alexandrite lazer epilasyon etkili olmayacaktır. Bu da yaz aylarında Alexandrite lazer yapmayı kısıtlamaktadır. Buz lazer epilasyon Alexandrite lazer epilasyondan farklı olarak koyu tenlerde de etkili olmaktadır. Herhangi bir mevsimsel kısıtlaması olmaması en büyük farklardan biridir. Diğer bir fark da ince kıllardır. Buz lazerle ince kıllardan da kolayca kurtulabilirsiniz. Bu iki lazer epilasyon yöntemi arasındaki diğer bir fark lazer epilasyon sırasında hissedilen acıdır. Buz lazer epilasyon ağrıyı ortadan kaldıran patentli ICE teknolojisi ile  cildi -3 dereceye soğutuyor ve acıyı ortadan kaldırıyor. Buz lazer aynı zamanda yüz için de kullanılabilmektedir. 

Buz Lazer Epilasyonun Özellikleri 

Buz lazer epilasyon özellikle zorlu bölgelerde etkili olan bir lazer epilasyon yöntemidir. Erkeklerde sırt, omuz, yüz bölgesi gibi zorlu bölgelerde buz lazer epilasyon etkili olmaktadır. Melanın tarafından az tutulduğu için buz lazer epilasyon koyu renkli ciltlerde, bronzlaşmış ciltlerde de etkili bir yöntem olarak biliniyor. 

Yüz bölgesinde hem kalın hem de ince tüyler olduğu için diğer lazer epilasyon yöntemleri etkili olmamaktadır. Buz lazer epilasyon bu sorunu ortadan kaldırmakta ve en ince tüylerde de etkili olmaktadır.

Diode buz lazer tüm bölgelerde kullanılabilmesi yanında, diğer lazer epilasyon yöntemlerinden farklı olarak zorlu alanlarda da çok etkilidir. Bu alanlar:

 • Tüm yüz
 • Kol
 • Sırt
 • Omuz

İnce tüylerde etkili olması, koyu tenlerde kullanılabilmesi, acı hissedilmemesi ve mevsimsel bir kısıtlaması olmaması nedeni ile diode buz lazer epilasyon en çok tercih edilen lazer epilasyon yöntemleri arasında ilk sıradadır diyebiliriz.

En Çok Uygulama Yapılan AlanlarKadin Lazer Epilasyon Rosemoon Guzellik sislilazer 300x300 - Kadın Lazer Epilasyon

Genel olarak göz etrafı ve kaş etrafı dışında vücudunuzun bütün bölümlerine epilasyon uygulayabilirsiniz. Kadınların genelde en çok tercih ettiği bölgelere ve uygulama şekillerine, dikkat edilmesi gerekenlere bakalım.

Bacak Epilasyon

Kadınların en çok tercih ettiği uygulama bölgesidir diyebiliriz. Bacak aynı zamanda en iyi sonuç gösteren uygulama alanıdır. Özellikle alt bacaktaki kılların kalın olması sebebiyle, ışınlar çok rahatlıkla görmekte ve etkili olmaktadır. Ortalama olarak 6-7 seans uygulanan bacak epilasyon uygulaması 1 saat kadar sürmektedir. Sonuçların başarılı olup olmaması cilt renginiz, kıl yapınız gibi faktörlere göre değişiklik göstermektedir. Sonuçları etkileyen bir diğer faktör de, kullanılan epilasyon cihazının cinsi ve parametresi olmaktadır. epilasyonu yaptırırken, uygulamayı yaptıracağınız merkezi iyi seçmeniz gerekmektedir. Bacak epilasyonu estetik amaçlar dışında, kıl dönmesi, kıl batıkları gibi sorunlarda tedavi amacıyla da kullanılabilir.

Koltukaltı Epilasyon

Bacak epilasyondan sonra en çok epilasyon yapılan bölgelerden biri de koltuk altı bölgesidir. Koltuk altı bölgesi de etkili sonuçlar alabileceğiniz bir bölgedir. Bacak epilasyonunda olduğu gibi, koltuk altı epilasyonunda da en az 6 seans düzenli olarak yapılmalıdır. Koltuk altı operasyonu yaklaşık 5-10 dakika civarında sürmektedir. Bu bölgeye uygulama yaptıracaksanız, uygulamadan önce parfüm veya deodorant kullanmayın ve en az 2 hafta öncesinde ağda yaptırmayın.

Yüz epilasyon

Genelde hormonal bozukluklar sonucunda yüzde aşırı tüylenme hallerine rastlanıyor. Yüz bölgesi tüylerin en hızlı uzadığı bölgedir. Bu sebepten de kadın epilasyon denince ilk akla gelen alanlardan biridir.  Yüz bölgesindeki tüyler çoğu zaman ince olduğu için ince tüyleri de gören epilasyon cihazlarının tercih edilmesi sonuçların daha iyi olmasına sebep olacaktır. Yüz bölgesinde en çok çene, boyun ve bıyık bölgesinde tüylenme olmaktadır. Diğer bölgelerde olduğu gibi, bu bölgede de kılların yapısı ve ten renginiz sonuç almada önemli kriterlerdir. Yüz bölgesine uygulanan epilasyon diğer bölgelere göre daha fazla seans gerektirebilir. Seans sayısı genelde 6-10 arası olmaktadır.

Bikini Genital Bölge epilasyon

Kadın epilasyon uygulamalarında en çok tercih edilen bölgelerden biri de bikini çizgisi ve genital bölge epilasyon olmaktadır. Bu bölgeye iki şekilde uygulama yapılabilir; sadece bikini çizgisi, tüm genital bölge. İşlem süresi yaklaşık 10 dakika olmaktadır. Son teknolojik cihazımız  sayesinde genital bölgede bile acı olmadan işlem yapılabilir. Sanılanın aksine, genital bölgeye uygulanan epilasyon uygulaması zararsız olmaktadır. ışınları cildin üst katmanlarını etkiliyor ve yumurtalıklara ulaşması söz konusu değildir.

Seans ve Randevu Bilgileri

Kadın epilasyon uygulamalarında genel olarak vücut seansları 4-6 seans, yüz bölgesi seansları ise 8-10 seans sürmektedir. Seans süreleri alanlara göre farklılık göstermektedir. Ortalama seans süreleri şöyledir;

Lazer Epilasyon Fiyatları 

Lazer Epilasyon fiyatları uygulama yapılacak alanın yoğunluğuna bağlı olmak üzere değişir. Örnegin kıl alan yapısı kişiden kişiye değişir bu da işlem lazer epilasyon süresini belirler dolayısı ile 1 saat işlemde olucak kişi ile 1 saat 30 dk işlemde lucak kişide fiyat farketmektedir. Dolayısı ile lazer epilasypn fiyatlandırması için kişileri öncelikle şişlide bulunan güzellik merkezimize gelmelerini ön görüyoruz.

 • Tüm bacak – 40 dakika
 • Yarım bacak – 200 dakika
 • Kol – 200 dakika
 • Bıyık bölgesi – 5 dakika
 • Çene – 5 dakika
 • Koltuk altı – 5 dakika
 • Genital – 20 dakika
 • Tüm vücut – 1/ 1,5 saat

Randevu ve bilgi almak için iletişim Whatsap hattımızdan  bizi ulaşa bilirsiniz. 

Şimdi Ara