lazer epilasyon rosemoon güzellik 300x143 - Kadın  Epilasyon♦ Bakımlı olmayı seven kadınlar istenmeyen tüylerden kurtulmak için farklı yöntemler kullanmaktadır. Bu yöntemlerin neredeyse hepsi çetrefilli, aynı zamanda da geçici çözümler olmaktadır.  epilasyon bu yöntemlerden farklı olarak kalıcı ve uzun vadeli bir çözüm üretmektedir.

 

Epilasyonda ışınları kıl köklerine nüfuz ederek, köklerin parçalanmasını sağlıyor. Parçalanan kökler bir kaç gün sonra kılların kendiliğinden dökülmesine sebep oluyor. Epilasyon yaptıracaksınız, işlemin açık tenli ve koyu renk kıllarda daha başarılı, daha koyu ciltlerde ve açık renkleri kıllarda daha başarısız olduğunu bilmenizde fayda var. Genel olarak işlem sonrasında %80-%90 dökülme görülmektedir.

 

İlerleyen teknoloji sayesinde artık epilasyon acısız hale gelmektedir. Merkezimizde epilasyon için kullandığımız son teknolojik epilasyon cizahı acıyı ve yanmayı minimuma indirmektedir. Ayrıca, eski teknolojili cihazlara oranla daha kalıcı bir sonuç sunmaktadır.

 

En Çok Uygulama Yapılan Alanlarkadin epilasyon rosemoon 1 300x175 - Kadın  Epilasyon

Genel olarak göz etrafı ve kaş etrafı dışında vücudunuzun bütün bölümlerine epilasyon uygulayabilirsiniz. Kadınların genelde en çok tercih ettiği bölgelere ve uygulama şekillerine, dikkat edilmesi gerekenlere bakalım.

 

Bacak Epilasyon

Kadınların en çok tercih ettiği uygulama bölgesidir diyebiliriz. Bacak aynı zamanda en iyi sonuç gösteren uygulama alanıdır. Özellikle alt bacaktaki kılların kalın olması sebebiyle, ışınlar çok rahatlıkla görmekte ve etkili olmaktadır. Ortalama olarak 6-7 seans uygulanan bacak epilasyon uygulaması 1 saat kadar sürmektedir. Sonuçların başarılı olup olmaması cilt renginiz, kıl yapınız gibi faktörlere göre değişiklik göstermektedir. Sonuçları etkileyen bir diğer faktör de, kullanılan epilasyon cihazının cinsi ve parametresi olmaktadır. epilasyonu yaptırırken, uygulamayı yaptıracağınız merkezi iyi seçmeniz gerekmektedir. Bacak epilasyonu estetik amaçlar dışında, kıl dönmesi, kıl batıkları gibi sorunlarda tedavi amacıyla da kullanılabilir.

 

Koltukaltı Epilasyon

Bacak epilasyondan sonra en çok epilasyon yapılan bölgelerden biri de koltuk altı bölgesidir. Koltuk altı bölgesi de etkili sonuçlar alabileceğiniz bir bölgedir. Bacak epilasyonunda olduğu gibi, koltuk altı epilasyonunda da en az 6 seans düzenli olarak yapılmalıdır. Koltuk altı operasyonu yaklaşık 5-10 dakika civarında sürmektedir. Bu bölgeye uygulama yaptıracaksanız, uygulamadan önce parfüm veya deodorant kullanmayın ve en az 2 hafta öncesinde ağda yaptırmayın.

Yüz epilasyon

Genelde hormonal bozukluklar sonucunda yüzde aşırı tüylenme hallerine rastlanıyor. Yüz bölgesi tüylerin en hızlı uzadığı bölgedir. Bu sebepten de kadın epilasyon denince ilk akla gelen alanlardan biridir.  Yüz bölgesindeki tüyler çoğu zaman ince olduğu için ince tüyleri de gören epilasyon cihazlarının tercih edilmesi sonuçların daha iyi olmasına sebep olacaktır. Yüz bölgesinde en çok çene, boyun ve bıyık bölgesinde tüylenme olmaktadır. Diğer bölgelerde olduğu gibi, bu bölgede de kılların yapısı ve ten renginiz sonuç almada önemli kriterlerdir. Yüz bölgesine uygulanan epilasyon diğer bölgelere göre daha fazla seans gerektirebilir. Seans sayısı genelde 6-10 arası olmaktadır.

 

Bikini Genital Bölge epilasyon

Kadın epilasyon uygulamalarında en çok tercih edilen bölgelerden biri de bikini çizgisi ve genital bölge epilasyon olmaktadır. Bu bölgeye iki şekilde uygulama yapılabilir; sadece bikini çizgisi, tüm genital bölge. İşlem süresi yaklaşık 10 dakika olmaktadır. Son teknolojik cihazımız  sayesinde genital bölgede bile acı olmadan işlem yapılabilir. Sanılanın aksine, genital bölgeye uygulanan epilasyon uygulaması zararsız olmaktadır. ışınları cildin üst katmanlarını etkiliyor ve yumurtalıklara ulaşması söz konusu değildir.

 

Seans ve Randevu Bilgileri

Kadın epilasyon uygulamalarında genel olarak vücut seansları 4-6 seans, yüz bölgesi seansları ise 8-10 seans sürmektedir. Seans süreleri alanlara göre farklılık göstermektedir. Ortalama seans süreleri şöyledir;

 

Tüm bacak – 40 dakika

Yarım bacak – 200 dakika

Kol – 200 dakika

Bıyık bölgesi – 5 dakika

Çene – 5 dakika

Koltuk altı – 5 dakika

Genital – 20 dakika

Tüm vücut – 1/ 1,5 saat

 

Randevu ve bilgi almak için iletişim formunu doldurabilir veya bizi arayabilirsiniz.

Şimdi Ara
WhatsApp chat