Pazartesi - Cumartesi9:30 - 19:30
KonumMerkez Mahallesi, Abide-i Hürriyet Cd, No:171/7 Aykaç İş Merkezi Kat:2 - 34403 Şişli/İstanbul

Homeİpek Kirpik Nedir? Nasıl Uygulanır? | Rosemoon Güzellik

ipek kirpik rosemoon güzellik 300x169 - İpek KirpikUzun ve daha dolgun kirpikler her kadının hayalidir. Rimel kullanımıyla kirpikleriniz olduğundan daha dolgun ve daha uzun görünebilir. Ancak rimel kısa kirpiklerde etkili bir sonuç vermeyecektir. Takma kirpikler ise hem takması zor, hem de sürekli kullanıldığında zaman alan uygulamadır. Bu sebepten de, ipek kirpik son zamanların en çok tercih edilen uygulamalarından biri haline gelmiştir. Peki ipek kirpik nedir? İpek kirpik nasıl uygulanır? Kalıcılığı ne kadardır? Tüm sorularınızın cevabını yazının devamını okuyarak bulabilirsiniz.

 

İpek Kirpik Nedir ?

İpek kirpikler, kendi kirpiklerinizin arasına tek tek ipek kirpik taneleri yerleştirilerek istediğiniz sıklıkta ve uzunlukta kirpiklere sahip olmanızı sağlayan bir uygulamadır. İpek kirpik kirpiklerinizin daha dolgun görünmesini sağlar. İpek kirpiklerin taneleri farklı uzunluklarda takılır, bu da daha doğal bir görüntü elde edilmesine sebep olur. Doğal olduğu için takma kirpikler gibi ağır bir görüntü ortaya çıkmaz. Ayrıca, ipek kirpikler kendiliğinden dolgun ve uzun göründüğü için ekstra rimel veya makyaj malzemesi uygulamanıza gerek kalmaz. Bu da kirpiklerinizin dinlenmesine sebep olur. İpek kirpikler de normal kirpikler gibi yaklaşık 3 ay içerisinde kendiliğinden dökülecektir.

 

İpek kirpiklere gerekli bakım adımlarını uygulayarak uzun vadede kullanabilirsiniz. Her ne kadar makyaja gerek olmasa da, isteğiniz doğrultusunda kirpiklere makyaj malzemesi uygulamanın zararı olmamaktadır.

 

İpek Kirpik Uygulaması Nasıl Yapılır?

 

İpek kirpiklerin uygulaması kendi kirpiklerinizin rengine ve boyutuna uygun kirpik tanelerinin yapıştırıcı vasıtasıyla kirpiklerinizin arasına yerleştirilmesi şeklinde uygulanır. Uygulama yaptırmadan önce, göz makyajının temizlenmesi gerekmektedir. Bu kalıntıların yapıştırıcıyla birleşip topak oluşturmaması için önemlidir.

 

Uygulama farklı uzunluklarda kirpikler takılarak yapılır. Bunun sebebi daha doğal bir görünüm elde edilmesidir. Yaklaşık olarak 1,5-2 saat süren bu uygulamadan sonra kirpikleriniz istediğiniz dolgunluğa ve uzunluğa gelecektir.

 

İpek Kirpik Uygulamasında Nelere Dikkat Etmeli?

Gözler en hassas organlarımızdan biridir. İpek kirpik uygulaması yaptıracaksanız, güvenilir bir uzmana yaptırmaya özen gösterin. İpek kirpik uygulamasında dikkat etmeniz gereken bazı detaylar vardır.

  • Uygulamadan önce mutlaka göz makyajınızı temizleyin.
  • Uygulama sırasında fazla uygulanan yapıştırıcı kirpiklerin birbirine yapışmasına, az uygulanan yapıştırıcı ise kirpiklerin dökülmesine sebep olacaktır. Bu sebepten de, doğru uygulama için iyi bir uzmana başvurun.
  • Uygulama esnasında yapıştırıcı ile temastan kaçınmak için gözlerinizi kapalı tutun.
  • Uygulama sonrasında en az 2 gün rimel ve makyaj ürünleri kullanmamaya özen gösterin.
  • İlk 24 saatte su ile temastan kaçınmanız kirpiklerinizdeki yapıştırıcının iyice kurumasını ve daha uzun ömürlü olmasını sağlayacaktır.
  • İşlem sonrasında yüzüstü uyumak kirpiklerinize zarar verebilir.
  • Kirpiklerinizin kalıcı olması için yaklaşık 3-4 haftada bir bakım için uygulamayı yaptırdığınız merkeze gitmeniz ve bakım yaptırmanız gerekiyor.

 

RoseMoon İpek Kirpik Uygulaması

İpek kirpiklerin uygulamasında kullanılacak ürünlerin doğal ve kaliteli olması gerekiyor. Ayrıca, uygulamayı yapacak olan kişinin de alanında uzman olması ve daha önce uygulama yapmış olması önemlidir. Şişlide yerleşen Rosemoon Güzellik ve Estetik Merkezimizde ipek kirpik uygulaması uzmanlar tarafından kalitesi kanıtlanmış ürünlerle yapılmaktadır. İpek kirpik uygulaması  yaptırmak istiyorsanız bizimle iletişime geçerek ipek kirpik fiyatları ve randevu bilgisi alabilirsiniz.

ROSE&MOON

Sağlıklı, dengeli ruhumuza iyi gelecek bakımlarla, güzel yaşlanarak, yaşamı teşvik etmek için bir tutkumuz var. Kalıcı makyaj, Lazer Epilasyon, Cilt Bakımı, Cilt yenileme, Bölgesel zayıflama,  daha fazlasını sunarak önleyici bakım, kişiye özel bakım evde devam yönetimi vurguluyoruz.

ROSE&MOON

Sağlıklı, dengeli ruhumuza iyi gelecek bakımlarla, güzel yaşlanarak, yaşamı teşvik etmek için bir tutkumuz var. Kalıcı makyaj, Lazer Epilasyon, Cilt Bakımı, Cilt yenileme, Bölgesel zayıflama,  daha fazlasını sunarak önleyici bakım, kişiye özel bakım evde devam yönetimi vurguluyoruz.

MENÜ
SOSYAL MEDYA

Copyright by Rose & Moon Beauty. All rights reserved.

Diller »

Şimdi Ara

WhatsApp chat