Pazartesi - Cumartesi9:30 - 19:30
KonumMerkez Mahallesi, Abide-i Hürriyet Cd, No:171/7 Aykaç İş Merkezi Kat:2 - 34403 Şişli/İstanbul

HomeHyaluronic Acid Uygulaması Nedir? Nasıl Uygulanır? | Rosemoon Güzellik

Cildimizde yaşlanmayla beraber cilt kuruması da giderek artar. Bunun esas sebebi de cildimizdeki Hyaluronic Acid üretiminin azalmasıdır. Özellikle 30 yaş sonrasında cildin kuruluğu daha da artar. Kuru cilt birçok farklı cilt sorununa neden olur. Kuruluğa bağlı olarak cildimizdeki kırışıklıkların ve ince çizgilerin sayısı artar, aynı zamanda cildin renginde koyulaşmaya, matlaşmaya başlar. Zaman ilerledikçe ciltte azalan Hyaluronic Acid üretimi sonucunda bu kırışıklıklar giderek derinleşir ve cildimizde yer eder.  

Özellikle kuru ve sıcak havalar, güneşin zararlı ışınları cildimizin kurumasına ve Hyaluronic Acid değerinin düşmesine sebep olar. Bu yüzden de, yaz döneminde ve sonrasında cildimiz daha mat ve kuru olur. Bu sorunun üstesinden Hyaluronic Acid Serumu kullanarak gelebilirsiniz. Hyaluronic Acid cildinizin nem değerini geri kazandırır, taze ve parlak bir cilde sahip olmanızı sağlar.

 

Hyaluronic Acid Nedir?

Cildimizde su ve nem oranının doğru değerlerde olması cildimizin sağlıklı olmasını sağlamakta, kurumasını engellemektedir. Hyaluronic acid cildimizin doğal olarak kendiliğinden ürettiği, su tutma özelliğine sahip bir maddedir. Kolajen ve elastin arasında yer alan bu doku cildimize doygunluk vermektedir. Cildimizin nem oranının korunması ve sus tutma kapasitesinin neredeyse büyük çoğunluğunu Hyaluronic acid’in karşıladığını söyleyebiliriz. Bebeklikten başlayarak cildimizde yüksek oranda bulunan bu doku, zaman geçtikçe, özellikle 25-30 yaş sonrasında, azalmakta ve cildimizin kurumasına sebep olmaktadır. Bu da kırışıklıkların belirginleşmesini ve artmasını sağlamaktadır.

Hyaluronic Acid’in Faydaları

 • Yüksek su tutma kapasitesi ile cildimizin canlı, daha parlak ve esnek görünmesini sağlar
 • Cildin daha genç görünmesini sağlar
 • Serum sayesinde ciltteki kırışıklıklar azalır, nem ihtiyacı giderilir
 • Hyaluronic Acid’in etkisi ile ciltteki kırışıklıklar azalır ve daha uzun süre cildin tazeliği korunur.
 • Esnekliği artırarak cilt kırışıklıklarını ve sarkmalarını geciktirir
 • Kesik, yara, akne izleri gibi lekelerin giderilmesini sağlar

Nasıl Kullanılır?

Hyaluronic Acid Serumu cildimizin ihtiyacı olan nemin dışarıdan sağlanması için en etkili maddelerden biridir. Bu serumu doğru şekilde kullanarak cildinizin daha genç görünmesini sağlayabilirsiniz.

 • Hyaluronic Serumu cilde kür şeklinde uygulanmaktadır
 • 25 yaş üstü tüm ciltlere uygulanabilir
 • Uygulamalar özellikle mevsim geçişlerinde, bahar aylarında yılda 2 kez yapılmaktadır.
 • Uygulama öncesinde cildin temizlenmesi gerekmektedir. Sabah ve akşam olmakla, günde iki kere yüz ve boyun bölgenize yedirerek kullanın
 • Daha etkili sonuçlar için serumu cilt altına uygulama şeklinde de yapılabilir.
 • İstenildiği takdirde, ellere de uygulama yapılabilir. Eldeki derinin nemini geri kazanmasını ve kırışıklıkların azalmasını sağlar
 • Cilt altına uygulama profesyoneller tarafından, iğnesiz şekilde gerçekleştirilir.
 • Uygulama sonrasında cilt tipinize uygun nemlendirici kullanmayı unutmayın.

 

Hyaluronic Acid’in uygulanması, ürünleri ve uygulama şekli ile ilgili Rosemoon Estetik Merkezimizden randevu ve fiyat bilgisi almak için iletişime geçin.

ROSE&MOON

Sağlıklı, dengeli ruhumuza iyi gelecek bakımlarla, güzel yaşlanarak, yaşamı teşvik etmek için bir tutkumuz var. Kalıcı makyaj, Lazer Epilasyon, Cilt Bakımı, Cilt yenileme, Bölgesel zayıflama,  daha fazlasını sunarak önleyici bakım, kişiye özel bakım evde devam yönetimi vurguluyoruz.

ROSE&MOON

Sağlıklı, dengeli ruhumuza iyi gelecek bakımlarla, güzel yaşlanarak, yaşamı teşvik etmek için bir tutkumuz var. Kalıcı makyaj, Lazer Epilasyon, Cilt Bakımı, Cilt yenileme, Bölgesel zayıflama,  daha fazlasını sunarak önleyici bakım, kişiye özel bakım evde devam yönetimi vurguluyoruz.

MENÜ
SOSYAL MEDYA

Copyright by Rose & Moon Beauty. All rights reserved.

Diller »

Şimdi Ara

WhatsApp chat