Pazartesi - Cumartesi09:30 - 19:30
KonumMerkez Mahallesi, Abide-i Hürriyet Cd, No:171/7 Aykaç İş Merkezi Kat:2 - 34403 Şişli/İstanbul

Glikolik Asit | Rosemoon Güzellik

Cilt Yenilemede kullanılan Glikolik Asit meyve asitleri olarak bilinen doğal bir asittir. Genelde şeker kamışından elde edilen bu asit, birçok meyvede doğal olarak bulunmaktadır. Cilt yenileme tedavisinde peeling amacıyla kullanımı gerçekleştirilmektedir. Glikolik Asit’in kullanımı ciltteki ölü hücrelerin temizlenmesine yardımcı olur. Ölü hücrelerden temizlenen cilt yenilenir ve daha genç ve pürüzsüz bir cilt ortaya çıkar. Cildin üst tabakasındaki bu soyulma sonucunda etkili bir sonuç elde edilir. Glikolik Asit tamamen doğal bir uygulamadır ve gündelik hayatınızı etkilememektedir.

Glikolik Asit Nasıl Uygulanır?

Uygulamaya başlamadan önce cildin tamamen temizlenmesi gerekiyor. Yüzünüzdeki makyaj kalıntıları temizlendikten sonra işleme başlanılır. Glikolik Asit’in yüzünüze fırça ile sürülme işlemi yapılır. Malzemenin yüzünüze eşit olarak dağıtılması gerekiyor. Ortalama olarak 5 dakika bekletildikten sonra cilt temizlenir.

Uygulama sırasında herhangi bir ağrı hissedilmemektedir. Ancak geçici de olsa, yanma veya batma hissedebilirsiniz. Glikolik Asit’in yan etkisi olmayan bir uygulama olduğu kanıtlanmıştır. Uygulama sonrasında bazı hassas ciltlerdeki kızarıklıklar oluşabilir. Bu kızarıklıklara müdahale etmemek ve kendiliğinden geçmesini beklemek gerekiyor. Ortalama olarak 24 saat içerisinde oluşan kızarıklıklar yok olacaktır.

Uygulama sıklığı cilt yapısına ve vilt durumuna göre değişebilir. Genelde ortalama olarak 6-8 seans sonrasında etki görülmektedir. İki seans arasında en az 20 gün beklemek gerekiyor. Etkili sonuç alınması için düzenli olarak uygulama yaptırmanız gerekiyor. Cilt tipine göre uygulama sonuçlarının gözlemlenme süresi değişiklik gösterebilir.

Uygulama Alanları

Kimyasal peeling olarak bilinen Glikolik Asit’in uygulanması birçok farklı cilt sorunu için tedavi amacıyla kullanılmaktadır. Farklı cilt problemlerinde etkili sonuçlar elde edilmektedir. Kullanım alanları şöyledir;

  • İnce kırışıklıkların tedavisi
  • Cilt gözeneklerinin küçültülmesi tedavisi
  • Sivilce/akne izlerinin giderilmesi
  • Cildin nem oranının yükseltilmesi
  • Ciltteki yağ dengesinin ayarlanması
  • Daha parlak ve pürüzsüz cilt uygulamaları
  • Farklı sebeplerden oluşan cilt lekelerinin giderilmesi

Uygulama Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Glikolik Asit uygulamasının bilinen bir yan etkisi bulunmamaktadır. Uygulama sonrasında oluşan kızarıklıklar doğaldır ve kısa sürede kendiliğinden kaybolacaktır. genel olarak uygulama sonrasında uygulamanız ve dikkat etmeniz gereken detaylar şöyledir;

Cildin daha hızlı toparlanması için b3, b5, c vitaminler ile bakım uygulayabilirsiniz. Bu aynı zamanda kızarıklıkların da giderilmesini sağlayacaktır.
Uygulama sonrasında cildinizi aşırı sıcak ve güneş ışınlarından korumalısınız. Güneş kremleri kullanıyorsanız bile, aşırı güneş ışığından uzak durun.
Pullanma ve kabuklanma gibi bir durumla karşılaşırsanız kesinlikle kabukları koparmayın.

Glikolik Asit Serumu ürünleri ve uygulamaları için Rosemoon Estetik Merkezimizden randevu ve fiyat bilgisi almak için iletişime geçin.

https://www.rosemoonguzellik.com/wp-content/uploads/2022/10/rosemoon-guzellik-merkezi-footer.png

ROSEMOON BEAUTY

Sağlıklı, dengeli ruhumuza iyi gelecek bakımlarla, güzel yaşlanarak, yaşamı teşvik etmek için bir tutkumuz var. Kalıcı makyaj, Lazer Epilasyon, Cilt Bakımı, Cilt yenileme, Bölgesel zayıflama,  daha fazlasını sunarak önleyici bakım, kişiye özel bakım evde devam yönetimi vurguluyoruz.

ROSEMOON BEAUTY

Sağlıklı, dengeli ruhumuza iyi gelecek bakımlarla, güzel yaşlanarak, yaşamı teşvik etmek için bir tutkumuz var. Kalıcı makyaj, Lazer Epilasyon, Cilt Bakımı, Cilt yenileme, Bölgesel zayıflama,  daha fazlasını sunarak önleyici bakım, kişiye özel bakım evde devam yönetimi vurguluyoruz.

MENÜ

SOSYAL MEDYA

Copyright 2022 @ Rose & Moon Beauty. Tüm hakları saklıdır.

Call Now Button