Pazartesi - Cumartesi09:30 - 19:30
KonumMerkez Mahallesi, Abide-i Hürriyet Cd, No:171/7 Aykaç İş Merkezi Kat:2 - 34403 Şişli/İstanbul

Erkek Lazer Epilasyon - Erkek Epilasyon | Rosemoon Beauty

Erkek-Lazer-Epilasyon-Rosemoon-Guzellik-Istanbul
erkek-lazer-epilasyon-2
erkek-lazer-epilasyon-buz-vucut
erkek-lazer-epilasyon-yuz-bolgesi

Erkek Lazer Epilasyon her ne kadar kadınlardaki gibi yaygın olsa da, erkekler de farklı bölgeler için epilasyon tercih etmektedir. Erkeklerde kıl köklerini etkileyen hormonlar daha hızlı çalışmaktadır. Bu sebepten de, daha fazla seans gerekebilir. Genel olarak ise, erkek epilasyon da, kadın epilasyon gibi ve aynı yöntemlerle uygulanmaktadır.

Erkek Lazer Epilasyon Hangi Alanlara Uygulanır?

Özellikle sırt ve göğüs bölgesindeki aşırı kıllanmadan kurtulmak isteyen ve geleneksel yöntemlere zamanı olmayan erkekler son dönemlerde epilasyonu tercih etmektedir. Bu bölgeler dışında, boyun, elmacık kemikleri, koltuk altları, omuzlar gibi bölgeler de erkeklerin epilasyon uygulaması için tercih edilen bölgelerin başında gelmektedir

Erkekler de Epilasyon Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Epilasyon öncesi ve sonrasında dikkat etmeniz gereken bazı kurallar vardır. Öncelikle, epilasyon öncesi en az 2 hafta kadar sürede tüylerinizi köklere zarar veren ağda ve benzeri yöntemlerle almamanız gerekiyor. Uzun kılların epilasyon öncesinde kısaltılması, 3 hafta öncesinde bronzlaşmamış ve solaryum kullanmamış olmanız gerekmektedir.

Epilasyon sonrasında güneş ışınları altında çok fazla zaman geçirmeniz cildinizi yıpratabilir. Bu sebepten de, uygulama sonrasında güneşten korunmanız gerekmektedir. Ayrıca, duş alırken kese, peeling ve benzeri ürünler cildinizi tahriş edebileceği için uzak durmanızda fayda vardır. Epilasyon sonrasında bir kaç gün içerisinde tüyler kendiliğinden dökülecektir.

Erkek Lazer Epilasyon Sonuçları!

Erkek Lazer Epilasyonda da, kadın epilasyonda olduğu gibi 6 seans sonrasında iyi sonuçlar almak, kılları azaltmak mümkün. Tamamen kılların yok olmasını beklemeniz gerçekçi olmamakla birlikte, %95 oranında başarı öngörülmektedir. Burada dikkat etmeniz gereken nokta, seanslara düzenli gelmeniz ve doğru epilasyon yöntemini seçmeniz olacaktır.

Erkek epilasyon estetik amaçlar dışında, tıbbi amaçlarla da kullanılabilir. Vücudun farklı bölgelerinde oluşan kıl batıkları için epilasyon en iyi çözümdür.

Erkekler Lazer Epilasyon Fiyatları

Erkek lazer epilasyon için farklı bölgelere farklı fiyatlar uygulanmaktadır. Epilasyon seans ve paketler şeklinde de satın alınabilir. Merkezimizde erkek epilasyon hizmeti son teknoloji ürünleri olan cihazlarla verilmektedir. Epilasyon uygulaması hakkında bilgi almak ve fiyatları öğrenmek için bizimle WhatsApp’dan iletişime geçebilirsiniz.

Alexandrite Lazer Epilasyon ve Buz Lazer Epilasyon Arasında Farklar

Artık istenmeyen tüylerden kurtulmak için farklı lazer epilasyon yöntemi ve makineleri kullanılmaktadır. Bunlarda en çok bilinen ve tercih edilenleri de  Alexandrite lazer epilasyon ve buz lazer epilasyon yöntemleridir diyebiliriz.

Peki Alexandrite lazer epilasyon ve buz lazer epilasyonun farkları nelerdir? Hangisi daha etkili yöntemdir?

Öncelikle  Alexandrite lazer epilasyonun nasıl çalıştığına bakalım. Alexandrite lazer 755 nm dalga boyuna sahip bir lazer dalgası yayar. Bu lazer dalgası melanin pigmenti tarafından yoğun şekilde emilmektedir. Bu yüzden de, koyu tenlerin için çok da tercih edilmemektedir. Özellikle bronzlaşma sonrasında Alexandrite lazer epilasyon etkili olmayacaktır. Bu da yaz aylarında Alexandrite lazer yapmayı kısıtlamaktadır.

Buz lazer epilasyon Alexandrite lazer epilasyondan farklı olarak koyu tenlerde de etkili olmaktadır. Herhangi bir mevsimsel kısıtlaması olmaması en büyük farklardan biridir. Diğer bir fark da ince kıllardır. Buz lazerle ince kıllardan da kolayca kurtulabilirsiniz. Bu iki lazer epilasyon yöntemi arasındaki diğer bir fark lazer epilasyon sırasında hissedilen acıdır. Buz lazer epilasyon ağrıyı ortadan kaldıran patentli ICE teknolojisi ile  cildi -3 dereceye soğutuyor ve acıyı ortadan kaldırıyor. Buz lazer aynı zamanda yüz için de kullanılabilmektedir.

Buz Lazer Epilasyonun Özellikleri

Buz lazer epilasyon özellikle zorlu bölgelerde etkili olan bir lazer epilasyon yöntemidir. Erkeklerde sırt, omuz, yüz bölgesi gibi zorlu bölgelerde buz lazer epilasyon etkili olmaktadır. Melanin tarafından az tutulduğu için buz lazer epilasyon koyu renkli ciltlerde, bronzlaşmış ciltlerde de etkili bir yöntem olarak biliniyor.

Yüz bölgesinde hem kalın hem de ince tüyler olduğu için diğer lazer epilasyon yöntemleri etkili olmamaktadır. Buz lazer epilasyon bu sorunu ortadan kaldırmakta ve en ince tüylerde de etkili olmaktadır.

Diode buz lazer tüm bölgelerde kullanılabilmesi yanında, diğer lazer epilasyon yöntemlerinden farklı olarak zorlu alanlarda da çok etkilidir. Bu alanlar:

İnce tüylerde etkili olması, koyu tenlerde kullanılabilmesi, acı hissedilmemesi ve mevsimsel bir kısıtlaması olmaması nedeni ile diode buz lazer epilasyon en çok tercih edilen lazer epilasyon yöntemleri arasında ilk sıradadır diyebiliriz.

Erkek Lazer Epilasyon Yaptırmadan Önce Bilmeniz Gerekenler?
 • Beyaz ve sarı kıllar epilasyon cihazı tarafından görülmez, bu sebepten de sonuç alınmaz.
 • Sara hastasıysanız, Uygulama yaptıracağınız bölgede açık yaranız varsa epilasyon yapılmamalıdır
 • Erkek genital bölgede  epilasyon kısırlık yapmaz.
 • Uygulamayı yaptıracağınız merkezde FDA onaylı cihazların kullanılmasına dikkat etmelisiniz.
 • Seanslara düzenli olarak gitmeniz iyi sonuç almanız için önemlidir.
 • Epilasyon sonucunda %100 tüy dökülmesi mümkün değildir.
Erkek Lazer Epilasyon Seans Süreleri?

Erkek epilasyon seans süreleri, kadınlarda olduğu gibi uygulama yapılacak bölgeye göre farklılık göstermektedir. Ortalama olarak farklı bölgeler için seans süreleri şöyledir:

 • Omuz – 30 dakika
 • Sırt – 40 dakika
 • Bacaklar – 40 dakika
 • Göğüs – 20 dakika
 • Kollar – 30 dakika
 • Elmacık Kemikleri – 30 dakika
Erkek Epilasyonda Acı Var mı?

Epilasyon uygulaması sırasında ciddi bir acı hissedilmez. Merkezimizde kullanılan son teknolojik  cihaz sayesinde, acı minimuma indirilir. Acı eşiğiniz aşırı derecede düşük ise, lokal anestezik krem kullanarak acıyı daha da azaltabilirsiniz.

Erkek Epilasyon Zararlı mıdır?

Epilasyon uygulamasında  ışınları iç organlara kadar ilerlemediği için zararlı olmamaktadır. Atış yapılan bölgedeki kıl köküne ulaşan ışını, başka alanlara yayılmaz, bu da vücudunuzun zarar görmesini engeller.

Bir buz lazer seansı ortalama ne kadar sürer?

Seans uzunluğu belirleyen iki faktör vardır. Bunlar, uygulamanın yapılacağı bölge ve kişinin kilo durumuna değişiklik gösterir. Ortalama süreler; tüm vücut 45-80 dk, bacak 25-30 dk, koltuk altı 5-10 dk, yüz bölgesi 5-10 dk ve kol bölgesi 15-20 dk arası şeklindedir.

Buz lazer kaç seansta sonuç verir?

Buz epilasyon özellikleri ve diğer geliştirilmiş yöntemler ile 4-6 seansta sonuç verebilmektedir. Bu aşamada kişinin cilt tipi, tüylerin yapısı, tüylerin yoğunluğu ve kalınlığı dışında, hormonal durumlar da önemlidir.

Buz Lazer Epilasyon Öncesinde Yapılması Gerekenler?

Genel olarak tüm uygulama alanlarında buz lazer epilasyonu yaptırmadan önce dikkat etmeniz gereken detaylar vardır. İşlem öncesi en az 1-2 gün öncesinde aşağıdaki detaylara dikkat etmeniz daha iyi sonuçlar almanızı sağlayacaktır.

 • Diode buz lazer epilasyon uygulaması öncesi solaryuma girmemeniz gerekiyor
 • Buz lazer epilasyon öncesi ağda gibi kıl köklerine müdahale edilmemeli.
 • Uygulama öncesinde tüyleri kısaltmak için 1-2 gün öncesinden jiletle tıraş yapabilirsiniz.
 • Lazer epilasyon yapılacak alana renk açıcı veya tüy dökücü krem/merhem uygulamayınız.
 • Cildiniz için kullandığınız ciddi bir ilaç varsa, roacuttan vb gibi ilaçlarda uygulamaya başlamak için 6 ay öncesinden ilaç kullanımını kesmeniz gerekmektedir.
 • Uygulama yapılacak alana kimyasal peeling yaptırmayınız.
 • Buz lazer uygulanacak bölgede açık yara veya uçuk benzeri bir durum varsa öncesinde mutlaka tedavinizi tamamlayın, açık yaraya uygulama yaptırmayın.
 • Herhangi bir cilt hastalığınız veya cilt sorununuz varsa uygulama öncesi doktora muhakkak bildiriniz.
Buz Lazer Uygulaması Sonrasında Dikkat Edilmeli gerekenler?
 • Buz lazer epilasyon sonrasında en az 24 saat boyunca uygulama alanına sıcak su temas ettirmemeye özen gösterilmesi gerekir.
 • Hamam, kese Bir başka dikkat edilmesi gereken konu da, buz lazer epilasyon sonrası solaryuma girmemektir.
 • Yaklaşık olarak 2 hafta solaryuma girmemelidir.
 • Direkt güneş ışınları da ciltte kalıcı lekelere sebep olabilir.
 • Aşırı güneş ışığına maruz kalacaksanız mutlaka yüksek faktörlü güneşten koruyucu özelliği olan krem kullanmanızı öneririz.
 • Buz lazer işlemini hangi bölgeye uyguladıysanız, takip eden günlerde bu bölgeyi özellikle düzenli olarak nemlendirmeye özen gösterilmesi gerekir.

TELEFONUNUZU BIRAKIN HEMEN ARAYALIM

  https://www.rosemoonguzellik.com/wp-content/uploads/2022/10/rosemoon-guzellik-merkezi-footer.png

  ROSEMOON BEAUTY

  Sağlıklı, dengeli ruhumuza iyi gelecek bakımlarla, güzel yaşlanarak, yaşamı teşvik etmek için bir tutkumuz var. Kalıcı makyaj, Lazer Epilasyon, Cilt Bakımı, Cilt yenileme, Bölgesel zayıflama,  daha fazlasını sunarak önleyici bakım, kişiye özel bakım evde devam yönetimi vurguluyoruz.

  ROSEMOON BEAUTY

  Sağlıklı, dengeli ruhumuza iyi gelecek bakımlarla, güzel yaşlanarak, yaşamı teşvik etmek için bir tutkumuz var. Kalıcı makyaj, Lazer Epilasyon, Cilt Bakımı, Cilt yenileme, Bölgesel zayıflama,  daha fazlasını sunarak önleyici bakım, kişiye özel bakım evde devam yönetimi vurguluyoruz.

  MENÜ

  SOSYAL MEDYA

  Copyright 2022 @ Rose & Moon Beauty. Tüm hakları saklıdır.

  Call Now Button