Erkek Lazer Epilasyon

 1. Erkekler de Epilasyon Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler?
 2. Erkekler de Epilasyon Sonuçları!
 3. Erkekler de Epilasyon Fiyatları?
 4. Alexandrite Lazer Epilasyon ve Buz Lazer Epilasyon Arasında Farklar
 5. Buz Lazer Epilasyonun Özellikleri
 6. Erkekler de Epilasyon Yaptırmadan Önce Bilmeniz Gerekenler?
 7. Erkek Epilasyon Seans Süreleri?
 8. Erkek Epilasyonda Acı Var mı?
 9. Erkek Epilasyon Zararlı mıdır?

İndirimli Kadın Erkek Diyot Buz Lazer Epilasyon İşlemi ve Ücretsiz Cilt Analizinden Faydalanmak İçin Rose Moon Güzellik Merkezimizle İletişime Geçebilirsiniz.Her ne kadar kadınlardaki gibi yaygın olsa da, erkekler de farklı bölgeler için epilasyon tercih etmektedir. Erkeklerde kıl köklerini etkileyen hormonlar daha hızlı çalışmaktadır. Bu sebepten de, daha fazla seans gerekebilir. Genel olarak ise, erkek epilasyon da, kadın epilasyon gibi ve aynı yöntemlerle uygulanmaktadır.

Özellikle sırt ve göğüs bölgesindeki aşırı kıllanmadan kurtulmak isteyen ve geleneksel yöntemlere zamanı olmayan erkekler son dönemlerde epilasyonu tercih etmektedir. Bu bölgeler dışında, boyun, elmacık kemikleri, koltuk altları, omuzlar gibi bölgeler de erkeklerin epilasyon uygulaması için tercih edilen bölgelerin başında gelmektedir


Erkekler de Epilasyon Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler?

Epilasyon öncesi ve sonrasında dikkat etmeniz gereken bazı kurallar vardır. Öncelikle, epilasyon öncesi en az 2 hafta kadar sürede tüylerinizi köklere zarar veren ağda ve benzeri yöntemlerle almamanız gerekiyor. Uzun kılların epilasyon öncesinde kısaltılması, 3 hafta öncesinde bronzlaşmamış ve solaryum kullanmamış olmanız gerekmektedir.

LazerEpilasyonnedir Rosemoon Guzellik Istanbul 1024x1024 - Erkek Lazer Epilasyon
Erkek Lazer Epilasyon Buz Lazer Epilasyon

Epilasyon sonrasında güneş ışınları altında çok fazla zaman geçirmeniz cildinizi yıpratabilir. Bu sebepten de, uygulama sonrasında güneşten korunmanız gerekmektedir. Ayrıca, duş alırken kese, peeling ve benzeri ürünler cildinizi tahriş edebileceği için uzak durmanızda fayda vardır. Epilasyon sonrasında bir kaç gün içerisinde tüyler kendiliğinden dökülecektir.


Erkekler de Epilasyon Sonuçları!

Erkek  epilasyonda da, kadın epilasyonda olduğu gibi 6 seans sonrasında iyi sonuçlar almak, kılları azaltmak mümkün. Tamamen kılların yok olmasını beklemeniz gerçekçi olmamakla birlikte, %95 oranında başarı öngörülmektedir. Burada dikkat etmeniz gereken nokta, seanslara düzenli gelmeniz ve doğru epilasyon yöntemini seçmeniz olacaktır.

Erkek epilasyon estetik amaçlar dışında, tıbbi amaçlarla da kullanılabilir. Vücudun farklı bölgelerinde oluşan kıl batıkları için epilasyon en iyi çözümdür.


Erkekler de Epilasyon Fiyatları?

Erkek epilasyon için farklı bölgelere farklı fiyatlar uygulanmaktadır.Epilasyon seans ve paketler şeklinde de satın alınabilir. Merkezimizde erkek epilasyon hizmeti son teknoloji ürünleri olan cihazlarla verilmektedir. Epilasyon uygulaması hakkında bilgi almak ve fiyatları öğrenmek için bizimle whatsapp iletişime geçebilirsiniz.


Alexandrite Lazer Epilasyon ve Buz Lazer Epilasyon Arasında Farklar

Artık istenmeyen tüylerden kurtulmak için farklı lazer epilasyon yöntemi ve makineleri kullanılmaktadır. Bunlarda en çok bilinen ve tercih edilenleri de  Alexandrite lazer epilasyon ve buz lazer epilasyon yöntemleridir diyebiliriz. Peki Alexandrite lazer epilasyon ve buz lazer epilasyonun farkları nelerdir? Hangisi daha etkili yöntemdir? Öncelikle  Alexandrite lazer epilasyonun nasıl çalıştığına bakalım. Alexandrite lazer 755 nm dalga boyuna sahip bir lazer dalgası yayar. Bu lazer dalgası melanin pigmenti tarafından yoğun şekilde emilmektedir. Bu yüzden de, koyu tenlerin için çok da tercih edilmemektedir. Özellikle bronzlaşma sonrasında Alexandrite lazer epilasyon etkili olmayacaktır. Bu da yaz aylarında Alexandrite lazer yapmayı kısıtlamaktadır. Buz lazer epilasyon Alexandrite lazer epilasyondan farklı olarak koyu tenlerde de etkili olmaktadır. Herhangi bir mevsimsel kısıtlaması olmaması en büyük farklardan biridir. Diğer bir fark da ince kıllardır. Buz lazerle ince kıllardan da kolayca kurtulabilirsiniz. Bu iki lazer epilasyon yöntemi arasındaki diğer bir fark lazer epilasyon sırasında hissedilen acıdır. Buz lazer epilasyon ağrıyı ortadan kaldıran patentli ICE teknolojisi ile  cildi -3 dereceye soğutuyor ve acıyı ortadan kaldırıyor. Buz lazer aynı zamanda yüz için de kullanılabilmektedir.


Buz Lazer Epilasyonun Özellikleri 

Buz lazer epilasyon özellikle zorlu bölgelerde etkili olan bir lazer epilasyon yöntemidir. Erkeklerde sırt, omuz, yüz bölgesi gibi zorlu bölgelerde buz lazer epilasyon etkili olmaktadır. Melanın tarafından az tutulduğu için buz lazer epilasyon koyu renkli ciltlerde, bronzlaşmış ciltlerde de etkili bir yöntem olarak biliniyor. 

Yüz bölgesinde hem kalın hem de ince tüyler olduğu için diğer lazer epilasyon yöntemleri etkili olmamaktadır. Buz lazer epilasyon bu sorunu ortadan kaldırmakta ve en ince tüylerde de etkili olmaktadır.

Diode buz lazer tüm bölgelerde kullanılabilmesi yanında, diğer lazer epilasyon yöntemlerinden farklı olarak zorlu alanlarda da çok etkilidir. Bu alanlar:

İnce tüylerde etkili olması, koyu tenlerde kullanılabilmesi, acı hissedilmemesi ve mevsimsel bir kısıtlaması olmaması nedeni ile diode buz lazer epilasyon en çok tercih edilen lazer epilasyon yöntemleri arasında ilk sıradadır diyebiliriz.


Erkekler de Epilasyon Yaptırmadan Önce Bilmeniz Gerekenler?

 • Beyaz ve sarı kıllar epilasyon cihazı tarafından görülmez, bu sebepten de sonuç alınmaz.
 • Sara hastasıysanız, Uygulama yaptıracağınız bölgede açık yaranız varsa epilasyon yapılmamalıdır
 • Erkek genital bölgede  epilasyon kısırlık yapmaz.
 • Uygulamayı yaptıracağınız merkezde FDA onaylı cihazların kullanılmasına dikkat etmelisiniz.
 • Seanslara düzenli olarak gitmeniz iyi sonuç almanız için önemlidir.
 • Epilasyon sonucunda %100 tüy dökülmesi mümkün değildir.

Erkek Epilasyon Seans Süreleri?

Erkek epilasyon seans süreleri, kadınlarda olduğu gibi uygulama yapılacak bölgeye göre farklılık göstermektedir. Ortalama olarak farklı bölgeler için seans süreleri şöyledir:

 • Omuz – 30 dakika
 • Sırt – 40 dakika
 • Bacaklar – 40 dakika
 • Göğüs – 20 dakika
 • Kollar – 30 dakika
 • Elmacık Kemikleri – 30 dakika   

Erkek Epilasyonda Acı Var mı?

Epilasyon uygulaması sırasında ciddi bir acı hissedilmez. Merkezimizde kullanılan son teknolojik  cihaz sayesinde, acı minimuma indirilir. Acı eşiğiniz aşırı derecede düşük ise, lokal anestezik krem kullanarak acıyı daha da azaltabilirsiniz.


Erkek Epilasyon Zararlı mıdır?

Epilasyon uygulamasında  ışınları iç organlara kadar ilerlemediği için zararlı olmamaktadır. Atış yapılan bölgedeki kıl köküne ulaşan ışını, başka alanlara yayılmaz, bu da vücudunuzun zarar görmesini engeller.
Erkek Epilasyon Randevu Bilgisi

Epilasyon yaptırmaya karar verdiyseniz, seans ve randevu bilgilerini, ayrıca fiyat bilgisini öğrenmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.


Yorum yok

Yorum yazın

Şimdi Ara