erkek lazer epilasyon rosemoon güzellik 300x219 - Erkek  EpilasyonHer ne kadar kadınlardaki gibi yaygın olmasa da, erkekler de farklı bölgeler için epilasyon tercih etmektedir. Erkeklerde kıl köklerini etkileyen hormonlar daha hızlı çalışmaktadır. Bu sebepten de, daha fazla seans gerekebilir. Genel olarak ise, erkek epilasyon da, kadın epilasyon gibi ve aynı yöntemlerle uygulanmaktadır.

Özellikle sırt ve göğüs bölgesindeki aşırı kıllanmadan kurtulmak isteyen ve geleneksel yöntemlere zamanı olmayan erkekler son dönemlerde epilasyonu tercih etmektedir. Bu bölgeler dışında, boyun, elmacık kemikleri, koltuk altları, omuzlar gibi bölgeler de erkeklerin epilasyon uygulaması için tercih edilen bölgelerin başında gelmektedir

Erkekler de Epilasyon Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Epilasyon öncesi ve sonrasında dikkat etmeniz gereken bazı kurallar vardır. Öncelikle, epilasyon öncesi en az 2 hafta kadar sürede tüylerinizi köklere zarar veren ağda ve benzeri yöntemlerle almamanız gerekiyor. Uzun kılların epilasyon öncesinde kısaltılması, 3 hafta öncesinde bronzlaşmamış ve solaryum kullanmamış olmanız gerekmektedir.

Epilasyon sonrasında güneş ışınları altında çok fazla zaman geçirmeniz cildinizi yıpratabilir. Bu sebepten de, uygulama sonrasında güneşten korunmanız gerekmektedir. Ayrıca, duş alırken kese, peeling ve benzeri ürünler cildinizi tahriş edebileceği için uzak durmanızda fayda vardır. Epilasyon sonrasında bir kaç gün içerisinde tüyler kendiliğinden dökülecektir.

Erkekler de Epilasyon Sonuçları

Erkek  epilasyonda da, kadın epilasyonda olduğu gibi 6 seans sonrasında iyi sonuçlar almak, kılları azaltmak mümkün. Tamamen kılların yok olmasını beklemeniz gerçekçi olmamakla birlikte, %70 oranında başarı öngörülmektedir. Burada dikkat etmeniz gereken nokta, seanslara düzenli gelmeniz ve doğru epilasyon yöntemini seçmeniz olacaktır.

Erkek epilasyon estetik amaçlar dışında, tıbbi amaçlarla da kullanılabilir. Vücudun farklı bölgelerinde oluşan kıl batıkları için epilasyon en iyi çözümdür.

Erkekler de Epilasyon Fiyatları

Erkek epilasyon için farklı bölgelere farklı fiyatlar uygulanmaktadır.Epilasyon seans ve paketler şeklinde de satın alınabilir. Merkezimizde erkek epilasyon hizmeti son teknoloji ürünleri olan cihazlarla verilmektedir. Epilasyon uygulaması hakkında bilgi almak ve fiyatları öğrenmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Erkekler de Epilasyon Yaptırmadan Önce Bilmeniz Gerekenler

  • Beyaz ve sarı kıllar epilasyon cihazı tarafından görülmez, bu sebepten de sonuç alınmaz.
  • Sara hastasıysanız, Uygulama yaptıracağınız bölgede açık yaranız varsa epilasyon yapılmamalıdır
  • Erkek genital bölgede  epilasyon kısırlık yapmaz.
  • Uygulamayı yaptıracağınız merkezde FDA onaylı cihazların kullanılmasına dikkat etmelisiniz.
  • Seanslara düzenli olarak gitmeniz iyi sonuç almanız için önemlidir.
  • Epilasyon sonucunda %100 tüy dökülmesi mümkün değildir.

Erkek Epilasyon Seans Süreleri

Erkek epilasyon seans süreleri, kadınlarda olduğu gibi uygulama yapılacak bölgeye göre farklılık göstermektedir. Ortalama olarak farklı bölgeler için seans süreleri şöyledir:

Omuz – 30 dakika

Sırt – 40 dakika

Bacaklar – 40 dakika

Göğüs – 20 dakika

Kollar – 30 dakika

Elmacık Kemikleri – 30 dakika

Erkek Epilasyonda Acı Var mı?

Epilasyon uygulaması sırasında ciddi bir acı hissedilmez. Merkezimizde kullanılan son teknolojik  cihaz sayesinde, acı minimuma indirilir. Acı eşiğiniz aşırı derecede düşük ise, lokal anestezik krem kullanarak acıyı daha da azaltabilirsiniz.

Erkek Epilasyon Zararlı mıdır?

Epilasyon uygulamasında  ışınları iç organlara kadar ilerlemediği için zararlı olmamaktadır. Atış yapılan bölgedeki kıl köküne ulaşan ışını, başka alanlara yayılmaz, bu da vücudunuzun zarar görmesini engeller.

Erkek Epilasyon Randevu Bilgisi

Epilasyon yaptırmaya karar verdiyseniz, seans ve randevu bilgilerini, ayrıca fiyat bilgisini öğrenmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Şimdi Ara
WhatsApp chat