Pazartesi - Cumartesi9:30 - 19:30
KonumMerkez Mahallesi, Abide-i Hürriyet Cd, No:171/7 Aykaç İş Merkezi Kat:2 - 34403 Şişli/İstanbul

HomeEpilasyon | Rosemoon Güzellik

EPİLASYON


 

Epilasyon Nedir?

Epilasyon istenmeyen tüylerden kurtulmak için ışınların ve enerjisinin kullanıldığı, sağlığınıza zarar vermeyen bir yöntemdir. Epilasyon cilde uygulandığı zaman, kıl rengini oluşturan melonin pigmentlerine nüfuz eder ve kıl köküne yoğunlaşır. Bu yoğunlaşma sayesinde, emilen ışınlar tarafından kıl kökü parçalanarak yok edilir. Bu işlem belirli aralıklarla tekrarlandığı zaman, her seferinde oluşan kıl kökleri parçalanır ve zamanla epilasyon uygulanan bölgede kıl çıkması kayda değer şekilde azalır, %90 oranında bir tüy kaybı yaşanır.

Epilasyonda tek seansta sonuç almak mümkün değildir. İyi sonuç almak için seansların belirli aralıkla tekrarlanması gerekmektedir. Bunun sebebi de, kılların gelişim evrelerinin farklı olmasıdır. Epilasyon kılların anajen gelişim evresindeki halini yok eder ve bütün kıların tek bir seansta yok olması mümkünsüz olur. Seanslar belirli aralıklarla tekrarlandığı zaman, kılların bu gelişim evresinede yok edilmesi başarıyla gerçekleştirilir.

 

Kaç Seans Sonrası Kıllar Dökülür?

Seans sayısı farklı etkenlere göre değişiklik göstermektedir. Örneğin, epilasyon cihazı koyu teni görmekte zorlandığı için koyu renk tendeki kıllar daha fazla seans gerektirmekte ve daha geç dökülmektedir. Bunun tam aksine, açık ten renklerinden işlem daha hızlı sonuç göstermekte ve başarılı olmaktadır. Genel olarak, kıl yapınızın durumuna göre değişiklik göstermekle birlikte, alt bacak, genital alan, koltuk altı gibi alanlarda en az 5 seans sonrası istediğiniz sonuçlara ulaşmanız mümkün olmaktadır. Sırt, yüz (dudak üstü, yüzün tamamı), kol kıllarında etkili sonuç için 7-10 seans gerekmektedir. Burada dikkat etmeniz gereken detaylardan biri de, uygulamayı yapacak olan uzmanın profesyonelliğidir. Uygulama sırasında, dalga atışlarının boyuntunun doğru belirlenmesi önemlidir. Doğru yapılan bir uygulama sonrasında, 2-3 gün içerisinde tüylerin kendiliğinden döküldüğünü veya elle çektiğinizde kökünden koparak düştüğünü göreceksiniz.

Epilasyonda acı hissedilir mi sorusunun cevabı ise, hayır. Genelde çok hafif bir batma hissi oluşur ve atışlar sonrasında acı kaybolur. Acı eşiğiniz çok düşük ise, uygulamanın yapılacağı alana uzmanınızın tavsiyesi doğrultusunda anastezik krem kullanabiliriz.

Epilasyon Nasıl Yapılır?

Epilasyon işlemi yapılmadan önce cildinizin ışınlarına karşı hassas ve alerjik yapıda olmamasına dikkat etmeniz gerekmektedir. Dilerseniz deneme seansı yaptırarak, uygulamanın yapılacağı alanın hassasiyetini test edebilirsiniz. Epilasyon uygulması genel olarak  3 adımdan oluşmaktadır; Uygulama öncesi işlemler, uygulamanın gerçekleştirilmesi ve uygulama sonrası işlemler.

 

Uygulama öncesi işlemler

Uygulamaya genelde epilasyon yaptırmak istediğiniz bölgedeki mevcut kılları kısaltıcı yardımıyla kısaltarak ve bölgeyi temizleyerek başlanır.

Uygulamanın gerçekleştirilmesi

Uygulama yapılcak bölgeye jel sürülür ve alana kısa atışlarla işlemi uygulanır. İşlem sırasında tüm kılları kapsayan atışların yapılması ve boş alan bırakılmaması uygulamanın başarılı olmasında önemli etkendir.

Uygulama sonrası işlemler

Uygulama sonrasında nemlendirici sürülerek cildin rahatlanması sağlanır. epilasyon sonrasında bir kaç gün sonra tüyler kendilerinden dökülmeye başlar. Genlde bu süre 1 haftaya kadar uzayabilir.

Epilasyon Nasıl Yapılır?

Epilasyon işlemi yapılmadan önce cildinizin ışınlarına karşı hassas ve alerjik yapıda olmamasına dikkat etmeniz gerekmektedir. Dilerseniz deneme seansı yaptırarak, uygulamanın yapılacağı alanın hassasiyetini test edebilirsiniz.  Epilasyon uygulması genel olarak  3 adımdan oluşmaktadır; Uygulama öncesi işlemler, uygulamanın gerçekleştirilmesi ve uygulama sonrası işlemler.

 

Uygulama öncesi işlemler

Uygulamaya genelde epilasyon yaptırmak istediğiniz bölgedeki mevcut kılları kısaltıcı yardımıyla kısaltarak ve bölgeyi temizleyerek başlanır.

 

Uygulamanın gerçekleştirilmesi

Uygulama yapılcak bölgeye jel sürülür ve alana kısa atışlarla işlemi uygulanır. İşlem sırasında tüm kılları kapsayan atışların yapılması ve boş alan bırakılmaması uygulamanın başarılı olmasında önemli etkendir.

 

Uygulama sonrası işlemler

Uygulama sonrasında nemlendirici sürülerek cildin rahatlanması sağlanır. Epilasyon sonrasında bir kaç gün sonra tüyler kendilerinden dökülmeye başlar. Genlde bu süre 1 haftaya kadar uzayabilir.

epilasyon 1 - Epilasyon

 Epilasyon Uygulanan Bölgeler

Epilasyon uygulaması göz etrafı dışında neredeyse tüm vücut bölgelerine uygulanabilmektedir. Epilasyon uygulamasının yapılabilmesi için istediğiniz bölgedeki tüy yapısının çok ince olmaması gerekmektedir. Uygulama yapılabilecek bölgeler genel olarak şöyledir;

● Sırt
● Yüz Bölgesi
● Kollar
● Üst ve Alt Bacak
● Kulaklar
● Boyun
● Bikini Çizgisi
● Genital Bölge
● Koltuk Altı
● Kalça
● Göbek
● Bel
● Göğüs Üstü ve Etrafı
● Omuzlar

 Epilasyon Kimlere Uygulanır, Kimlere uygulanmaz

Epilasyon genel olarak 12 yaşın üzerinde, çok açık ve ince kıllara sahip olmayan, herhangi bir cilt hastalığı veya başka engelleyici faktör olmayan herkese uygulanabilir.

 

Peki epilasyon kimlere uygulanmaz? Epilason uygulaması yapılmayacaklar;

 • Bronz tene sahip olanlar
 • Çok ince ve açık renkte kıllara sahip olanlar
 • Belirli cilt hastalıkları olanlar
 • Uygulama alanında açık yaraları olanlar
 • Cildi ışınlara karşı alerjik olanlar
 • Kanser hastaları
 • Hamileler

epilasyon 1 - Epilasyon

Epilasyon Öncesi Dikkat Edilmesi Gerekenler

Epilasyon yaptıracaksanız, işlem öncesinde dikkat etmeniz gereken bir kaç detay vardır. epilasyon öncesinde kıllarınızı başka yöntemlerle alıyorsanız en az bir ay öncesinde bu işlemleri durdurmanız gerekmektedir. Kılların köküne nüfuz eden ağda, epilatör, cımbız gibi vasıtaların kullanımı bırakmalısınız. Bu işlemler kıllarınızın kökünü zedeleyeceği için ışınlarının köklere nüfuz etmesi engellenecektir. Tüy dökme işlemi yapan kremler köklere zarar vermediğinden, kulanımında sakınca yoktur. Bunun dışında, bronzluk epilasyon cihazının tüyleri görmesini engellediği için, en az 15 gün öncesinde bronzlaşmamanızı ve solaryuma girmemenizi tavsiye ederiz. Cilt peelingleri de cildi tahriş etme olasılığına karşı 15 gün önceden bırakılmalıdır.

 

Epilasyon Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Epilasyon sonrasında herhangi bir bekleme süresi olmadan, gündelik hayatınıza kaldığınız yerden devam edebilirsiniz. Ancak işlemin etkili olması ve cildinizin zarar görmemesi için dikkat etmeniz gereken bazı konular var.

 

 • Epilasyon sonrasında uygulama yapılan alanı en az bir gün aşırı sıcak suyla temas ettirmemeye özen gösterin. Sıcak su işlem görmüş bölgeyi daha da hassaslaştırabilir ve cildinizi tahriş edebilir.
 • Uygulama yapılan alanı güneşten koruyun. epilasyonu yaz aylarında yaptırdıysanız ve tatile gidecekseniz, 30 ve üzeri koruma faktörlü güneş kremlerini kullanın. Yüksek korumalı güneş kremleri uygulasanız bile, bronzlaşmak için uzun süre güneş ışınları altında uzanmayın.
 • Uygulamadan sonra en az 2 gün alanı jiletle traş etmeyin. Bir kaç gün içerisinde tüyler kendiliğinden döküleceği için sabretmenizde fayda vardır.
 • En az bir gün uygulama yapılan bölgeye peeling ürünlerini kullanmayın. Bu ürünler cildinizin üst katmanını incelteceği için tahrişe sebep olabilir.
 • Uygulama bölgelerindeki kabuklanmalara müdahele etmeyin, nemlendirici kullanarak cildinizi rahatlatın.
 • Cildinizde oluşan hassasiyete müdahele etmeyin, işlem sonrasında yaklaşık bir saat içinde bu hassasiyet kaybolacaktır.
 • Duş alırken uygulama bölgesini kese ile sert şekilde ovalamayın, kaşımayın.
 • Seans aralıklarını doğru belirleyin ve seanslara düzenli gitmeyi ihmal etmeyin. Düzenli yapılmadığı durumda, kıl kökleriniz yeniden gelişeceği için epilasyon sonucu istediğiniz şekilde olmayabilir.

 

 

Epilasyon Seans Süreleri Ne Kadardır?

Epilasyon seans süreleri uygulama yapılan bölgeye göre değişiklik göstermektedir. Vücudun büyük alanlarına uygulanan (alt ve üst bacak, sırt) epilasyon seansları genelde 1-2 saat aralığında sürmektedir. Koltuk altı, yüz alanı, genital gibi bölgeler daha kısa, 10-15 dakikada bitmektedir. Bıyık, Bikini çizgisi gibi daha küçük alanlar ise yaklaşık 2-3 dakika süremktedir. Merkezimizde seanslar ve randevular sizin istekleriniz doğrultusanda istediğiniz şekilde düzenleniyor.

Ortalama seans süreleri şöyledir;
Kıl yoğunluğuna ve Bölge genişliğine göre süreler değişebilmektedir

Tüm bacak –  20 dakika

Yarım bacak – 15 dakika

Kol -15 dakika

Bıyık bölgesi – 5 dakika

Çene – 5 dakika

Koltuk altı – 5 dakika

Genital – 10 dakika

Tüm vücut – 1.5 yada 2 saat

Epilasyon Fiyatları

Epilasyon fiyatları kullanılan yönteme ve uygulama yapılacak alana göre farklılık göstermektedir. Genelde, bir kaç alanı kapsayan paketlerle daha uygun fiyatlara epilasyon yaptırabilirsiniz. Epilasyon fiyatları ve  epilasyon kampanyaları ile ilgili bilgi almak için bizimle iletişime geçin.

 

Hangi Cihazı ve Yöntemi Kullanıyoruz?

Epilasyon işlemlerinde kullanılan bir çok farklı cihaz mevcuttur. Cihazın kalitesi, yapılan işlemin sonucunu da belirlemektedir. bir çok epilasyon merkezinde, eski teknolojiye sahip, çin malı epilasyon cihazları kullanılmaktadır. bu da, en iyi ihtimalde cildinize zarar vermese bile, yapılan işlemin etkisiz olmasına ve boşuna para harcamanıza sebep olacaktır.

Biz merkezimizde son teknoloji ürünü olan,  epilasyon cihazı kullanmaktayız. Bu cihaz sayesinde ışınlar her zaman doğru ve eşit olarak yayılmaktadır. Cihazın başlığında bulunan soğutma sistemi işlem sırasındaki batma ve yanma duygusunu en aza indirgemekte yardımcı oluyor. Epilasyon yaptırmaya karar verdiyseniz, detaylı bilgi almak ve seans için randevu oluşturmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz (link)

 

Epilasyon Zararlı Mıdır?

Epilasyon zararlı mıdır sorusu en çok merak edilen sorulardan biridir. Yapılan araştırmalara bakacak olursak, epilasyonun bilenen bir zararı olmadığını görürüz. Bildiğiniz üzere, farklı epilasyon cihazları ve yöntemleri vardır. Bu yöntemlerden bazılarında dalgaları daha derine işlediği için cilde zarar verebilir. Epilasyon uygulaması sonrasında ciltte yanıklar, lekeler oluşturabilir. Bu sebepten de, epilasyon yaptırmaya karar verdiyseniz, uygulamayı yaptıracağınız yeri iyi seçmenizde fayda vardır. Kullanılan cihazları sormayı, cihazların sertifikasını ve yeterliliğini sorgulamayı ihmal etmeyin deriz. Aynı zamanda, uygulamayı yapacak olan kişinin de işinde uzman olması gerekmektedir. Cihazın doğru kullanımı daha iyi sonuç elde etmenizde ve zarar almadan işlemin sonlanmasında büyük etken olacaktır.

 

Epilasyonun Yan Etkileri Var Mı?

Uzmanlar epilasyonun herhangi bir yan etkisinin olmadığını belirtmektedir. Ancak cildiniz aşırı esmerse veya bronzlaşmışsanız ışınları cildinizi tahriş edebilir veya cildiniz etkilenebilir. Bunun için de, aşırı esmer veya bronz tenlerde uygulama yapılmadan önce test uygulaması yapılır. Cildin küçük bir bölümüne uygulanarak, herhangi bir tepkime olup olmadığı ölçülür.

 

Kadın Epilasyon 

İlerleyen teknoloji sayesinde artık epilasyon acısız hale gelmektedir. merkezimizde epilasyon için kullandığımız son teknolojik epilasyon cihazı acıyı ve yanmayı minimuma indirmektedir. Ayrıca, eski teknolojili cihazlara oranla daha kalıcı bir sonuç sunmaktadır.

 

En Çok Uygulama Yapılan Alanlar

Genel olarak göz etrafı ve kaş etrafı dışında vücudunuzun bütün bölümlerine epilasyon uygulayabilirsiniz. Kadınların genelde en çok tercih ettiği bölgeler ve uygulama şekillerine, dikkat edilmesi gereken detaylara Kadın epilasyon sayfamızdan bakabilirsiniz.

 

Erkek Epilasyon

Her ne kadar kadınlardaki gibi yaygın olmasa da, erkekler de farklı bölgeler için epilasyon tercih etmektedir. Erkelerde kıl köklerini etkileyen hormanlar daha hızlı çalışmaktadır. Bu sebepten de, daha fazla seans gerekebilir. Genel olarak ise, erkek epilyasyon da, kadın epilasyon gibi ve aynı yöntemlerle uygulanmakadır. Erkek Epilasyon ile ilgili detaylara bu sayfadan ulaşabilirsiniz.

 

Epilasyon Randevu ve Seans Bilgisi

Merkezimizde ileri teknoloji  cihazlarla  epilasyon yapılmaktadır. Tüm uzmanlarımız işinin ehli ve sertifikalı olmaktadır. Tüm bölgeler için seanslarımız ve paketlerimiz mevcut olmaktadır. Randevu, seans ve fiyat bilgileri için formu doldurabilir veya bizi arayabilirsiniz.

Epilasyon Fiyatları

Epilasyon fiyatları kullanılan yönteme ve uygulama yapılacak alana göre farklılık göstermektedir. Genelde, bir kaç alanı kapsayan paketlerle daha uygun fiyatlara epilasyon yaptırabilirsiniz. Epilasyon fiyatları ve  epilasyon kampanyaları ile ilgili bilgi almak için bizimle iletişime geçin.

 

Hangi Cihazı ve Yöntemi Kullanıyoruz?

Epilasyon işlemlerinde kullanılan bir çok farklı cihaz mevcuttur. Cihazın kalitesi, yapılan işlemin sonucunu da belirlemektedir. bir çok epilasyon merkezinde, eski teknolojiye sahip, çin malı epilasyon cihazları kullanılmaktadır. bu da, en iyi ihtimalde cildinize zarar vermese bile, yapılan işlemin etkisiz olmasına ve boşuna para harcamanıza sebep olacaktır.

Biz merkezimizde son teknoloji ürünü olan,  epilasyon cihazı kullanmaktayız. Bu cihaz sayesinde ışınlar her zaman doğru ve eşit olarak yayılmaktadır. Cihazın başlığında bulunan soğutma sistemi işlem sırasındaki batma ve yanma duygusunu en aza indirgemekte yardımcı oluyor. Epilasyon yaptırmaya karar verdiyseniz, detaylı bilgi almak ve seans için randevu oluşturmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz (link)

 

Epilasyon Zararlı Mıdır?

Epilasyon zararlı mıdır sorusu en çok merak edilen sorulardan biridir. Yapılan araştırmalara bakacak olursak, epilasyonun bilenen bir zararı olmadığını görürüz. Bildiğiniz üzere, farklı epilasyon cihazları ve yöntemleri vardır. Bu yöntemlerden bazılarında dalgaları daha derine işlediği için cilde zarar verebilir. Epilasyon uygulaması sonrasında ciltte yanıklar, lekeler oluşturabilir. Bu sebepten de, epilasyon yaptırmaya karar verdiyseniz, uygulamayı yaptıracağınız yeri iyi seçmenizde fayda vardır. Kullanılan cihazları sormayı, cihazların sertifikasını ve yeterliliğini sorgulamayı ihmal etmeyin deriz. Aynı zamanda, uygulamayı yapacak olan kişinin de işinde uzman olması gerekmektedir. Cihazın doğru kullanımı daha iyi sonuç elde etmenizde ve zarar almadan işlemin sonlanmasında büyük etken olacaktır.

 

Epilasyonun Yan Etkileri Var Mı?

Uzmanlar epilasyonun herhangi bir yan etkisinin olmadığını belirtmektedir. Ancak cildiniz aşırı esmerse veya bronzlaşmışsanız ışınları cildinizi tahriş edebilir veya cildiniz etkilenebilir. Bunun için de, aşırı esmer veya bronz tenlerde uygulama yapılmadan önce test uygulaması yapılır. Cildin küçük bir bölümüne uygulanarak, herhangi bir tepkime olup olmadığı ölçülür.

 

Kadın Epilasyon

İlerleyen teknoloji sayesinde artık epilasyon acısız hale gelmektedir. merkezimizde epilasyon için kullandığımız son teknolojik epilasyon cihazı acıyı ve yanmayı minimuma indirmektedir. Ayrıca, eski teknolojili cihazlara oranla daha kalıcı bir sonuç sunmaktadır.

 

En Çok Uygulama Yapılan Alanlar

Genel olarak göz etrafı ve kaş etrafı dışında vücudunuzun bütün bölümlerine epilasyon uygulayabilirsiniz. Kadınların genelde en çok tercih ettiği bölgeler ve uygulama şekillerine, dikkat edilmesi gereken detaylara Kadın epilasyon sayfamızdan bakabilirsiniz.

 

Erkek Epilasyon

Her ne kadar kadınlardaki gibi yaygın olmasa da, erkekler de farklı bölgeler için epilasyon tercih etmektedir. Erkelerde kıl köklerini etkileyen hormanlar daha hızlı çalışmaktadır. Bu sebepten de, daha fazla seans gerekebilir. Genel olarak ise, erkek epilyasyon da, kadın epilasyon gibi ve aynı yöntemlerle uygulanmakadır. Erkek Epilasyon ile ilgili detaylara bu sayfadan ulaşabilirsiniz.

 

Epilasyon Randevu ve Seans Bilgisi

Merkezimizde ileri teknoloji  cihazlarla  epilasyon yapılmaktadır. Tüm uzmanlarımız işinin ehli ve sertifikalı olmaktadır. Tüm bölgeler için seanslarımız ve paketlerimiz mevcut olmaktadır. Randevu, seans ve fiyat bilgileri için formu doldurabilir veya bizi arayabilirsiniz.

[button target=”_self” hover_type=”default” text_align=”center” text=”RANDEVU OLUŞTUR” link=”https://rosemoonguzellik.com/iletisim/”]

ROSE&MOON

Sağlıklı, dengeli ruhumuza iyi gelecek bakımlarla, güzel yaşlanarak, yaşamı teşvik etmek için bir tutkumuz var. Kalıcı makyaj, Lazer Epilasyon, Cilt Bakımı, Cilt yenileme, Bölgesel zayıflama,  daha fazlasını sunarak önleyici bakım, kişiye özel bakım evde devam yönetimi vurguluyoruz.

ROSE&MOON

Sağlıklı, dengeli ruhumuza iyi gelecek bakımlarla, güzel yaşlanarak, yaşamı teşvik etmek için bir tutkumuz var. Kalıcı makyaj, Lazer Epilasyon, Cilt Bakımı, Cilt yenileme, Bölgesel zayıflama,  daha fazlasını sunarak önleyici bakım, kişiye özel bakım evde devam yönetimi vurguluyoruz.

MENÜ
SOSYAL MEDYA

Copyright by Rose & Moon Beauty. All rights reserved.

Diller »

Şimdi Ara

WhatsApp chat