Pazartesi - Cumartesi9:30 - 19:30
KonumMerkez Mahallesi, Abide-i Hürriyet Cd, No:171/7 Aykaç İş Merkezi Kat:2 - 34403 Şişli/İstanbul

HomeEl ve Ayak Bakımı Nasıl Yapılır? | Rosemoon Güzellik

EL VE AYAK BAKIMI

el ayak bakımı - El ve Ayak Bakımı

 

Ellerimiz ve ayaklarımız, özellikle kış mevsiminde en çok yıpranan ve zarar gören organlarımızdır. Soğuk havadan, temizlik maddelerinden, ev işlerinden vs. etkenlerden kaynaklı olarak sürekli ellerimiz ve ayaklarımız yıpranır. Bakımlı ve güzel görünmek için düzenli olarak el ve ayak bakımı yaptırmanız gerekmektedir. Ellerinize ve ayaklarınıza uygulayacağınız nemlendirici kremler her ne kadar yardımcı olsa da, tam olarak bakım ihtiyacını karşılamamaktadır.

El ve ayak bakımı için evde yapabileceğiniz doğal kürler ve uygulamalar da vardır. Bu uygulamalarla dış etkenlere maruz kalarak yıpranan cildinizi az da olsa yıpranmaktan kurtarabilirsiniz.

Bakımlı ve güzel görünmek için el bakımı konusunda yapmanız gereken birkaç husus vardır. Öncelikle ellerinizi temizlik malzemeleri, deterjanlar, soğuk gibi etkenlerden korumalısınız. Her gün düzenli olarak cilt yapınıza uygun nemlendirici kullanmanız cildinizi ferah ve yumuşak tutacaktır. Bunun dışında, hafta bir kere evde veya kuaförde manikür yaptırabilirsiniz.

Ayaklarımız özellikle kış aylarında spor ayakkabılar ve botlar içerisinde fazlasıyla yıpranmaktadır. Bu yıpranmayı önlemek için çeşitli nemlendiriciler kullanabilirsiniz. Tırnak batmaları, şeytan tırnağı gibi durumlardan ise pedikür vasıtasıyla kurtulabilirsiniz. 4 haftada bir yaptıracağınız pedikür ayaklarınızın her zaman bakımlı olmasını sağlayacaktır.

 

Hangi Bakım Hizmetlerini Veriyoruz?

Güzellik ve estetik merkezimizde el ve ayak bakımı hizmetleri vermekteyiz. Bakımlı görünmek isteyen kadınların düzenli olarak yaptırdığı manikür, pedikür gibi uygulamalar dışında, protez tırnak ve kalıcı oje gibi bakım hizmetlerimiz de mevcuttur.

 

Manikür

Ellerimiz gün boyu en çok yıpranan ve zarar gören organlarımızdır. Yazın sıcaktan, kışın soğuk havadan etkilenen ellerimiz için her mevsime özel bakım yapılması şart. Ellerimizde en çok dikkat çeken yer tabiki tırnaklarımız. Her kadın bakımlı ve güzel tırnakları olmasını ister. Tırnaklarınızın her zaman bakımlı olması için düzenli olarak manikür yapmanız gerekmektedir.

Manikür bakımlı görünmesi için el tırnaklarına uygulanan temizlik ve bakım işlemidir. Manikür işlemini evde veya kuaförde yaptırabilirsiniz. Manikür işlemine, tırnaklarınızdaki ölü hücreleri temizleyerek başlanır. Manikürü evde değil, kuaförde veya güzellik merkezinde yaptıracaksanız öncelikle hijyenik bir ortam olduğuna emin olun. Ellere uygulanan bakım ve temizlik işlemleri birkaç adımdan oluşuyor.

Tırnak ve tırnak diplerinin temizlenmesi ilk adımdır. Öncelikle elleriniz ve tırnaklarınız temizleme malzemeleriyle temizlenir. Temizlik için antibakteriyel jel uygulanır. Temizlik tamamlandıktan sonra, tırnak dipleri yumuşatılır ve işlem bitiminde tamamen kurutulur. Daha sonraki işlem, tırnak diplerindeki etlerin temizlenmesi. Bu işlem sonrasında tırnaklarınız daha temiz bir görünüme kavuşacak. Tırnak dipleri temizlendikten sonra, sırada törpüleme var. Törpüleme işlemi ile tırnak şekline de karar vermiş oluyorsunuz. Tüm bu işlemler sonrasında tırnaklarınız fırçalanarak manikür işlemi tamamlanır ve tırnaklarınız oje sürmeye hazır hale gelir.

 

Manikür uygulamasıyla ilgili detaylı bilgi için Manikür Sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

 

Pedikür

Ayak bakımı da, en az el bakımı kadar önemlidir. Ayaklarımız tüm yorgunluğu taşıyan, aynı zamanda kapalı ayakkabılardan dolayı en çok yıpranan organlardan biridir. Gündelik hayatında bakımlı olan kadınların 4 ila 5 haftada bir pedikür yaptırması gerekmektedir. Özellikle şeytan tırnakları ve tırnak batmasından kurtulmak için pedikür düzenli şekilde uygulanmalıdır.

 

Pedikür de, manikür gibi ayak tırnaklarının temizlenmesi ve bakımı işlemidir. Pedikür işlemi ile ayak tırnakları kısaltılır, temizlenir, ölü derilerden arındılır ve törpülenerek istediğiniz şekle getirilir. Pedikür yaptırırken hijyenik bir ortamda yaptırdığınıza ve malzemelrerin uygulamadan önce temizlendiğine dikkat etmeniz gerekmektedir. Pedikür de manikür gibi sadece, estetik amacıyla değil, temizlik ve tedavi amacıyla da yapılan bir işlemdir. Özellikle ayak tırnaklarında sıkça rastlanan tırnak batmalarında pedikür kesin çözümdür.

 

Pedikür uygulamasıyla ilgili detaylı bilgi için Pedikür Sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Protez Tırnak

Tırnaklar ellerimizin güzel ve bakımlı görünmesinde bir numaralı etkendir. Bazı kadınlar tırnaklarını uzatamıyor veya tırnak yeme probleminden dolayı tırnakları uzamıyor. Bazılarının da, tırnakları çok kırılgan ve ince olduğu için uzamadan kırılıyor. Protez tırnak, tırnak uzatamayan kadınlar için harika bir çözüm. Protez tırnakları gündelik hayatında bakımlı olmak isteyen ve kendi tırnaklarını uzatamayan, ya da her hafta manikürle, oje sürmekle uğraşmak istemeyen herkes uygulayabilir. Protez tırnaklar plastik olmakta ve kendi tırnağınıza zarar vermemektedir.  Protez tırnak uygulamasını herkes yaptırabilir. Uygulama birkaç aşamadan oluşmaktadır.

Protez tırnak uygulamasıyla ilgili detaylı bilgi için Protez Tırnak sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

 

Kalıcı Oje

Bakımlı olmanın ilk şartlarından biri de güzel ve temiz tırnaklara sahip olmaktır. Gündelik hayatınızda sürekli olarak oje kullanıyorsanız ve ojelerin yenilenmesi sizin için zaman kaybı ise kalıcı oje tam size göre bir çözüm.

 

Kalıcı oje, basitçe ifade edersek, normal ojenin aksine daha uzun süre çıkmayan ojedir. Kalıcı ojenin yaklaşık olarak 15 günlük kullanım süresi vardır ve asetonla çıkmaz. Çok sık oje rengi değiştirmiyorsanız kalıcı oje her zaman bakımlı tırnaklarınız olması için ideal çözümdür. Aynı zamanda tırnakların sertleşmesine ve daha kolay uzamasına sebep oluyor. Kalıcı oje sayesinde her gün oje yenilemekten kurtulacaksınız.

Kalıcı makyaj uygulamasında UV tekniği ile kurutma yapılarak oje sürme işlemi gerçekleştiriliyor. Bu sebepten de, hem kalıcı oje sürme, hem de kalıcı oje çıkarma işlemlerini evde yapmanız mümkün değildir.

Kalıcı Oje uygulamasıyla ilgili detaylı bilgi için Kalıcı Oje Sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

ROSE&MOON

Sağlıklı, dengeli ruhumuza iyi gelecek bakımlarla, güzel yaşlanarak, yaşamı teşvik etmek için bir tutkumuz var. Kalıcı makyaj, Lazer Epilasyon, Cilt Bakımı, Cilt yenileme, Bölgesel zayıflama,  daha fazlasını sunarak önleyici bakım, kişiye özel bakım evde devam yönetimi vurguluyoruz.

ROSE&MOON

Sağlıklı, dengeli ruhumuza iyi gelecek bakımlarla, güzel yaşlanarak, yaşamı teşvik etmek için bir tutkumuz var. Kalıcı makyaj, Lazer Epilasyon, Cilt Bakımı, Cilt yenileme, Bölgesel zayıflama,  daha fazlasını sunarak önleyici bakım, kişiye özel bakım evde devam yönetimi vurguluyoruz.

MENÜ
SOSYAL MEDYA

Copyright by Rose & Moon Beauty. All rights reserved.

Diller »

Şimdi Ara

WhatsApp chat