Pazartesi - Cumartesi09:30 - 19:30
KonumMerkez Mahallesi, Abide-i Hürriyet Cd, No:171/7 Aykaç İş Merkezi Kat:2 - 34403 Şişli/İstanbul

Diyetisyen Şişli | Rosemoon Güzellik

Dyt.Selin GÜLEŞCE

Çörek Otu Yağı Nedir?

Çörek otu yağı çörek otundan elde edilir. Çörek otunun ana etken maddesi timokinondur. Timokinon, antioksidan, antienflamatuar, antibakteriyel ve antikanserojen etkiye sahip bir bileşendir.Çörek otu yağı ayrıca çinko, kalsiyum, demir, selenyum, magnezyum ve amino asitler gibi birçok önemli mineralin yanı sıra A vitamini ,C vitamini, B1, B6, biotin, niasin ve folik asit gibi vitaminleri de içerir.

Çörek Otu Yağının Faydaları Nelerdir?

•Bağışıklık sistemini güçlendirir, vücuttaki iltihabı azaltır ve enfeksiyonlarla savaşır.

•Yapılan çalışmalar çörek otu yağının kan şekeri seviyeleri, yüksek tansiyon ve astım üzerinde olumlu etkileri olduğunu göstermiştir.

•Çörek otu yağı, haricen uygulandığında cilt ve saçta da etkili sonuçlar vermektedir.

•Çörek otu yağı sindirim sorunlarını giderir ve sindirim sağlığını desteklemektedir. Hazımsızlık, gaz, iştahsızlık ve ishale karşı kullanılmaktadır.

•Cildi nemlendirir, düzenli kullanımı ciltteki koyu lekelerin açılmasına yardımcı olur, cilde genç bir görünüm sağlar.

Çörek Otu Yağı Nasıl Kullanılır?

Çörek otu yağı soğuk sıkım olarak kullanılmalıdır. Pişirilmeye uygun bir yağ değildir. O yüzden salata ve yemeklere sonradan eklenmelidir.

Çörek otu yağı tek başına da günde 1 çay kaşığı tüketilebilir. Her ne kadar doğal bir ürün olsa da çok fazla ve uzun süreli kullanımı durumda yan etkiler oluşabilmektedir. Bu nedenle kullanmadan önce uzman bir hekime danışılması gerekmektedir.

Çörek otu yağı aynı zamanda cilde de uygulanabilir. Bu şekilde kullanıldığında Hindistan cevizi veya badem yağında seyreltilmelidir. Antibakteriyel ve antienflamatuar özelliklerinden dolayı bu karışım akne veya egzama gibi yaygın cilt problemlerinde kullanılabilir.

Çörek otu yağını kimler kullanamaz?

Hamileler, emziren kadınlar, şeker hastaları, tansiyon ve kanama bozuklukları olanlar ve düzenli ilaç kullanan kişiler çörek otu yağı kullanmadan önce mutlaka bir hekime danışmalıdır.

Dyt. Selin GÜLEŞCE ile Sağlık Beslenme Ve Zayflama Programı İçin İletişim TIKLA   https://wa.me/905307700887

https://www.rosemoonguzellik.com/wp-content/uploads/2022/10/rosemoon-guzellik-merkezi-footer.png

ROSEMOON BEAUTY

Sağlıklı, dengeli ruhumuza iyi gelecek bakımlarla, güzel yaşlanarak, yaşamı teşvik etmek için bir tutkumuz var. Kalıcı makyaj, Lazer Epilasyon, Cilt Bakımı, Cilt yenileme, Bölgesel zayıflama,  daha fazlasını sunarak önleyici bakım, kişiye özel bakım evde devam yönetimi vurguluyoruz.

ROSEMOON BEAUTY

Sağlıklı, dengeli ruhumuza iyi gelecek bakımlarla, güzel yaşlanarak, yaşamı teşvik etmek için bir tutkumuz var. Kalıcı makyaj, Lazer Epilasyon, Cilt Bakımı, Cilt yenileme, Bölgesel zayıflama,  daha fazlasını sunarak önleyici bakım, kişiye özel bakım evde devam yönetimi vurguluyoruz.

MENÜ

SOSYAL MEDYA

Copyright 2022 @ Rose & Moon Beauty. Tüm hakları saklıdır.

Call Now Button