Pazartesi - Cumartesi09:30 - 19:30
KonumMerkez Mahallesi, Abide-i Hürriyet Cd, No:171/7 Aykaç İş Merkezi Kat:2 - 34403 Şişli/İstanbul

Çatlak Onarımı STRIOT | Rosemoon Güzellik

ÇATLAK ONARIMI STRIOT METODU

Çatlak Onarımı Striort özellikle yaz aylarında rahatsız edici bir görüntü oluşturmakta ve kadınlarda özgüvensizlik yaratmaktadır. Farklı sebeplerden vücudun özellikle bacak, kalça, karın bölgelerinde çatlak oluşumu olabilir. Bu çatlaklardan kurtulmak için farklı kremler, uygulamalar olsa da, çoğu zaman kozmetik ürünler kalıcı çözüm sağlamamaktadır.

Çatlakların esas oluşum sebebi cildin fazla gerilmesi sebebi ile oluşan deri yırtıklarıdır. Derideki elastik dokuda oluşan hasar çatlak oluşumunu yaratmaktadır. Cilt, deri altındaki kas ve yağ dokularının büyüme ve gelişme hızından geride kaldığı zaman çatlak oluşumu için uygun zemin yaranır. Çatlak oluşumu pembe veya mor çatlakların oluşması ile başlamaktadır. Bu çatlak oluşumunun ilk evresidir. Bu evrede yapılan müdahaleler her zaman daha etkili olmakta ve sorun kökten çözülmektedir. Ama zaman geçtikçe bu çatlaklar beyaz renge dönüşüyor ve kalıcı oluyor. Bu beyaz çatlaklar daha inatçı ve kurtulması zor çatlaklardır. Oluştuğu alana ve cilt yapısına göre çatlaklar ince veya kalın olabilir. Özellikle hızlı kilo alıp verme durumlarında karın, kalça, üst bacak ve göğüs gibi alanlarda çatlak oluşumuna rastlanmaktadır. Hamilelik döneminde de fazla gerilme nedeni ile karın bölgesinde aşırı çatlak oluşumu gözlemlenmektedir.

Çatlak Oluşumu Nasıl Engellenir?

Çatlak oluşumunun farklı nedenleri vardır. Bazen genetik olarak çatlak oluşumuna yatkın ciltler görülebiliyor. Bu yapıdaki ciltlerde genelde 3-4 kiloluk kilo değişimlerinde çatlak oluşumu görülebilir. Özellikle cildiniz kuru ise çatlak oluşumuna daha yatkın bir cildiniz var demektir. Çatlakların tedavisi ve yok edilmesi oldukça zorlu bir süreç olduğu için, çatlak oluşumunu engellemeniz için gerekli uygulamaları yapmanız gerekiyor. Peki çatlak oluşumu nasıl engellenir? Çatlak oluşumunu engellemek için bunları uygulayabilirsiniz:

 • Su tüketimini artırın. Cildinizin nemli olması ve ciltteki su oranının gereken düzeyde olması çatlak oluşumunu engelleyecektir.
 • Düzenli spor yapın. Vücudunuz ne kadar esnek olursa, çatlak oluşumu da bir o kadar engellenecektir.
 • Sağlıklı ve düzenli beslenmeye özen gösterin. Özellikle A, C, E vitaminleri ile zengin besinler tüketin.
 • Cildinizi cilt yapınıza uygun krem veya nemlendirici merhemlerle düzenli olarak nemlendirin.
 • Hamilelik döneminde çatlak önleyici kremlerin kullanımını aksatmayın.
 • Hızlı kilo alınması ve verilmesi durumu çatlak oluşumunu tetikleyeceği için kilo değişimlerinize dikkat etmeye çalışın.

Çatlaklardan Nasıl Kurtulabilirim?

Çatlak Onarımı için birçok kozmetik ürünü olsa da, genelde ileri seviye çatlaklarda işe yaramamaktadır. Özellikle çatlaklarınız artık beyaz sedefi renkteyse, krem veya yağlar çözüm olmayacaktır. Rosemoon Güzellikde çatlak  için özel protokol uygulanmaktadır. Cilt yapısına ve çatlak durumuna uygun olarak kişiye özel hazırlanan uygulama protokolü ile birkaç seans sonrasında çatlaklarınızdan kurtulmanız mümkün.

Rosemoon Güzellik de çatlaklara veda etmek  için vakumlama  uygulaması yapılmaktadır. Haftada ortalama 2 kere uygulanacak olan vakumlama yöntemi cilde masaj şeklinde yapılmaktadır. Doğal içerikli krem uygulaması ile birlikte yaklaşık olarak 30 dakikalık bir vakumlama işlemi gerçekleştirilmektedir. İşlem tamamen acısız ve yan etkisiz olmaktadır. Bu uygulama sayesinde hücrelere etki ediliyor ve hücrenin üremesi hızlandırılıyor. Cildi üzerindeki çatlak sebebi ile oluşmuş olan çökük alanlar dolduruluyor ve tüm alanın aynı renk olması sağlanıyor. Uygulamadan sonra cilt üzerinde herhangi bir kalıcı hasar olmuyor. İşlem sonrasında uygulama yapılan kişi normal hayatına kaldığı yerden devam edebiliyor. Vakum uygulaması ile çatlaklara kalıcı çözümler sunmaktadır.

RoseMoon Güzellik ile Çatlaklarınıza SON

Sizi rahatsız eden çatlaklardan kurtulmak için Rosemoon Güzellik de çatlak  uygulaması yaptırabilirsiniz. Cilt tipinize uygun yöntemlerle uygulanacak olan işlemler sonrasında çatlaklarınızda birkaç seans sonrasında gözle görülür şekilde azalma ve kaybolma göreceksiniz. Çatlaklarınızdan kurtulmak  ile ilgili detaylı bilgi almak, fiyat bilgisini öğrenmek ve randevu oluşturmak için iletişime geçin.

TELEFONUNUZU BIRAKIN HEMEN ARAYALIM

  https://www.rosemoonguzellik.com/wp-content/uploads/2022/10/rosemoon-guzellik-merkezi-footer.png

  ROSEMOON BEAUTY

  Sağlıklı, dengeli ruhumuza iyi gelecek bakımlarla, güzel yaşlanarak, yaşamı teşvik etmek için bir tutkumuz var. Kalıcı makyaj, Lazer Epilasyon, Cilt Bakımı, Cilt yenileme, Bölgesel zayıflama,  daha fazlasını sunarak önleyici bakım, kişiye özel bakım evde devam yönetimi vurguluyoruz.

  ROSEMOON BEAUTY

  Sağlıklı, dengeli ruhumuza iyi gelecek bakımlarla, güzel yaşlanarak, yaşamı teşvik etmek için bir tutkumuz var. Kalıcı makyaj, Lazer Epilasyon, Cilt Bakımı, Cilt yenileme, Bölgesel zayıflama,  daha fazlasını sunarak önleyici bakım, kişiye özel bakım evde devam yönetimi vurguluyoruz.

  MENÜ

  SOSYAL MEDYA

  Copyright 2022 @ Rose & Moon Beauty. Tüm hakları saklıdır.

  Call Now Button