Pazartesi - Cumartesi09:30 - 19:30
KonumMerkez Mahallesi, Abide-i Hürriyet Cd, No:171/7 Aykaç İş Merkezi Kat:2 - 34403 Şişli/İstanbul

Buz Lazer Epilasyon | Rosemoon Güzellik

Buz Lazer epilasyon, istenmeyen tüylerden tamamen kurtulmanın en hızlı ve etkili yoludur. Kullanılan lazer ışınının dalga boyu, ciltteki melanin tarafından emilebilir yapıdadır. Böylece cildin iç kısmına kıl köküne ulaşır ve yüksek ısısı ile kökü yakar. Belli birkaç seanstan sonra tüylerde azalma ve tamamen yok olma görülür.

Buz Lazer Nedir?

Buz Lazer, adında yer aldığı gibi Buz lazer, epilasyon teknolojisinde büyük sıçrama yaratan ütüleme uygulamasına, buz başlık eklenerek acısız epilasyonu sağlayan bir cihazdır. Buz Lazer epilasyon uygulamalarının en acısız, en hızlı, yaz kış 4 mevsim her cilt tipine, kıl tipine uygulana bilinen ve en son teknolojisidir. Alexandrite, Diyot, Nd:YAG lazer dalga boylarını tek bir başlıkta birleştirmiştir. 3 dalga boylu lazer teknolojisiyle çalışır. Buz Lazer ile masaj konforunda lüxs ve kısa süren seanslarla uygulama yapılabilmektedir.

Buz Lazer Epilasyonu Tüm Cilt ve Kıl Tiplerinde Uygulanabilen / 4 Mevsim çalışılan  son teknik yeni jenerasyon lazer epilasyon cihazıdır.

Buz Lazer epilasyon sisteminin kullandığı Diode dalga boyu orta derecede melanin emilimine sahiptir. Bu orta emilim seviyesi, gelişmiş kontak soğutma sistemi, patentli FDA Teknolojisi buz başlık ve ütüleme tekniği tekniği bronz ten dahil tüm cilt tiplerinde ve ince kıllar dahil tüm kıl tiplerinde her mevsimde güvenle uygulama yapılabilmektedir.

Ütüleme epilasyonun. Ülkemizde Buz Lazer adı altında orijinal olmayan birçok cihaz markası bulunmaktadır. Buz Lazer etkili, kalıcı, ağrısız ve konforlu bir lazer epilasyon için devrim niteliğinde teknolojilere sahip FDA onaylı lazer sistemleri ile çalışmaktayız.. Bu patentli teknolojiler orijinal Buz Lazer epilasyon cihazlarında mevcuttur.  

Lazer Cihazı Çeşitleri Nelerdir?

Lazer epilasyonda kullanılan cihazlar,  kullanılan lazer ve ışık kaynakları ruby lazer (694nm), alexandrite lazer (755nm), diod lazer (800, 810nm), yoğun ışık kaynakları (590-1200nm) ve Nd:YAG lazer (1064nm)’dir. Çevre deri dokusuna hasar vermeksizin hedeflenen deri yapısının hasarlanması prensibine dayanan selektif fototermoliz teorisini temel alan bu yöntemler ışık ve deri arasında en uygun etkileflime olanak sağlamaya yönelik tedavilerdir. Sonuç olarak, kıl follikülündeki melanin pigmentini hedefleyerek çevre dokuya zarar vermeksizin kıl follikülünü termal hasarla seçici olarak hasarlayarak kılın büyümesini bozmaktadırlar.

Buz Lazer Nasıl Uygulanır?

Acısız, Ağrısız Konforlu Buz Lazer Epilasyon çalışma prensibi

Ütüleme epilasyonu temel prensibi üzerine kurulu olduğu için  Buz Lazer epilasyon başlığı cilt yüzeyine temas halinde, cildi ütü yapar gibi gezdirilen buz başlık sürekli aynı alanda 2-3 defa geçerek bulunduğu bölgede hareket halinde tarama yapar. Bu yöntemle kıl kökünü tahrip edecek ısıya kademeli olarak ulaşılır ve ayarlana bilir ayarları sayesinde kılın anatomik yapısına göre kıl seçimi ve enerjisi, julü, hızı,ten rengi seçimleri sayesinde profesyonel bir çalışma sunar. Bu kademeli ısıtma metodu ve gelişmiş soğutma sistemi bir arada neredeyse tamamen acısız, ağrısız bir epilasyona olanak tanılır. Deri altındaki kıl köklerini 810 nm diode lazer dalgalarıyla yakarken Buz Başlık cildi -3° C’ye kadar soğuttuğundan içerisindeki ısının cilt yüzeyinde dengeleyerek uygulama esnasında cilt buz gibi serinler, ferahlar ve sadece çok hafif bir ısı hissi duyulur. Bu sayede ağrı ve yan etki riski olmadan özellikle erkek sırt ve göğüs bölgesi gibi derin yerleşimli kılların epilasyonunda çok daha yüksek seviyede enerji kullanılabilir. Buz Lazer seansları ağrısız olması ve ciltte yarattığı serinlik hissi ile masaj konforunda lüxs bir işlem gerçekleşir. Buz Lazer epilasyon kullandığı kademeli ısıtma metodu ile kıl köklerini etkili bir şekilde tahrip ederken çevredeki cildin zarar görmesini önler, ciltte yanık oluşma riskini ortadan kaldırır. Cihaz başlığının uygulama alanında ütü yapar gibi sürekli hareket ettirildiği bu tekniğinde kıl kökü kademeli olarak ısıtılır böylelikle kıl kökü tahrip edilerek kıl üretimi iptal edilir.

Kademeli ısıtma yöntemi daha yüksek enerji seviyesi kullanılmasına olanak tanıdığından özellikle ince ve açık renkli kıllarda istenen etki sağlanır. Buz lazer acısız, ağrısız, hizmet sunduğu gibi, en ince kıla, en bronz tene, yaz kış 4 mevsim çalışıla bilen tek tip cihaz türüdür. Adeta masaj hissi veren Buz Lazer son derece konforlu bir epilasyon sunar. Geleneksel lazer epilasyon yöntemlerinde oluşabilecek dalmaçyalı çizgileri gibi istenmeyen sonuçları önler. Uygulama esnasında cildi buz gibi soğutan başlık soğutma sistemi de neredeyse tamamen ağrısız bir epilasyona olanak tanır.İşleme başlamadan önce kıllar tamamen kısaltılarak işlem yapılır. Kıl olan alanda buz lazer mekanizması gerekli sonucu göstermez, kıl köküne iletilecek olan ısı, deri yüzeyinde bulanan kılı yakar ve acı hissi artar, bu sebepten kıllar alınıp çalışılması gerekir. Ultrason jeli ince bir tabaka sürülür, jelin amacı enerjinin kıl köküne iletkenliği artırmakla birlikte deri tabakasını koruma görevi görür, ayrıca işlem yapan uzmanın daha rahat bir şekilde çalışmasını sağlarken buz lazer işleminin kıl kökleri kademeli olarak lazer dalgaları ile yakılırken, soğutma sistemi cildi rahat edeceği dereceye kadar soğutur. Konforlu çalışma sistemi bu noktada ilerletilmiştir.

Buz Lazer Epilasyon 1 seans sonrası

Diğer cihazlardan daha hızlı ve daha sık tarama operasyonu sayesinde zebra görünümü ile şeritler oluşturmaz. Tüm vücut neredeyse tek seansta % 80 dökülür.

Buz lazer epilasyonun sağladığı en önemli avantajları söyle sıralayabiliriz.

Buz lazer, epilasyon teknolojisinde büyük sıçrama yaratan ütüleme uygulamasına, buz başlık eklenerek acısız epilasyonu sağlayan bir cihazdır. Kadınlar ve erkekler için istenmeyen tüylerden sonsuza dek kurtulmanın en acısız ve konforlu yoludur.

Enerjiyi bölerek kullandığı için sınırsız atış sayısına ulaşabilen bu teknoloji, geleneksel lazer epilasyon yöntemlerini açık ara farkla geride bırakır.

Konforlu çalışma.

Hızlı ve sık çalışma ve böylelikle buz lazer epilasyonun 1 seans sonrası % 90dökülme sağlama.

6 ayrı cilt tipine göre oluşturulmuş özel program ile her türlü cilt tipi ve kıl türü üzerinde sorunsuz uygulama.

Acısız, ağrısız, çalışma konforu.

Yanık, yara gibi olumsuz sonuçların oluşmaması.

Buz lazer yüz için uygun mu?

Buz lazer epilasyon Yüz bölgesinde ki kıl dokusu vücudumuzda ki kıl dokusunun en ince dokusudur ve en hassas bölgedir. Buz lazer epilasyon kıl ve ten rengi ayırt etmeksizin en konforlu çalışmayı yüz için sunmuştur ve yüz için en uygun lazer epilasyon metotlarındandır.

Yüz Bölgesi için en uygun lazer epilasyon Buz lazer epilasyondur.

Buz lazer ilk seansta etki eder mi?

Buz lazer uygulaması diğer sistemler arasında en acısız, en hızlı ve en etkili yöntem olarak bilinmektedir. Buz epilasyon etkisiniilk seanstan itibaren göstermeye başlamaktadır. Buz lazer uygulamasından 3-4 gün sonra uygulama yapılan bölgedeki kıllar yüzeye çıkar ve dökülmeye başlarlar. Sık bir çalışma prensibi olduğundan kaynaklı uzman düzenli ve titiz çalıştığında ilk seansta %90 % 95 dökülme sağlar, kalıcı ve etkin sonuç için ise 4-6 -8 seans katılım sağlamak gerekmektedir.

Buz lazer tüyleri bitirir mi?

Dünyada kabul edilen kriter lazer epilasyonun istenmeyen kıllarda % 80 oranında başarı (azalma) sağlamasıdır. Buz Lazer ile bu oran %90-95 civarındadır.

Buz Lazer kesin çözüm mü?

Gerçek şu ki, hiç kimse size lazer epilasyonun % 100 kesin çözüm olduğunu söyleyemez. Diğer yandan, lazer sonrası en az % 85 ila 90 arasında tüylerinizden kurtulmuş olursunuz. Kurtulduğunuz tüylerin kökleri artık yok olduğundan yeniden çıkması mümkün değildir. Fakat hormonal bozukluklar ya da bazı bölgeler yapısal ve yaşa bağlı dönemsel yılda 1 ya da 2 defa girerek kontrol altında tutmakta fayda var.

Bir buz lazer seansı ortalama ne kadar sürer?

Seans uzunluğu belirleyen iki faktör vardır. Bunlar, uygulamanın yapılacağı bölge ve kişinin kilo durumuna değişiklik gösterir. Ortalama süreler; tüm vücut 45-80 dk, bacak 25-30 dk, koltuk altı 5-10 dk, yüz bölgesi 5-10 dk ve kol bölgesi 15-20 dk arası şeklindedir.

Buz lazer kaç seansta sonuç verir?

Buz epilasyon özellikleri ve diğer geliştirilmiş yöntemler ile 4-6 seansta sonuç verebilmektedir. Bu aşamada kişinin cilt tipi, tüylerin yapısı, tüylerin yoğunluğu ve kalınlığı dışında, hormonal durumlar da önemlidir.

Buz Lazer Epilasyon Öncesinde Yapılması Gerekenler?

Genel olarak tüm uygulama alanlarında buz lazer epilasyonu yaptırmadan önce dikkat etmeniz gereken detaylar vardır. İşlem öncesi en az 1-2 gün öncesinde aşağıdaki detaylara dikkat etmeniz daha iyi sonuçlar almanızı sağlayacaktır.

 • Diode buz lazer epilasyon uygulaması öncesi solaryuma girmemeniz gerekiyor
 • Buz lazer epilasyon öncesi ağda gibi kıl köklerine müdahale edilmemeli.
 • Uygulama öncesinde tüyleri kısaltmak için 1-2 gün öncesinden jiletle tıraş yapabilirsiniz.
 • Lazer epilasyon yapılacak alana renk açıcı veya tüy dökücü krem/merhem uygulamayınız.
 • Cildiniz için kullandığınız ciddi bir ilaç varsa, roacuttan vb gibi ilaçlarda uygulamaya başlamak için 6 ay öncesinden ilaç kullanımını kesmeniz gerekmektedir.
 • Uygulama yapılacak alana kimyasal peeling yaptırmayınız.
 • Buz lazer uygulanacak bölgede açık yara veya uçuk benzeri bir durum varsa öncesinde mutlaka tedavinizi tamamlayın, açık yaraya uygulama yaptırmayın.
 • Herhangi bir cilt hastalığınız veya cilt sorununuz varsa uygulama öncesi doktora muhakkak bildiriniz.
Buz Lazer Uygulaması Sonrasında Dikkat Edilmeli gerekenler?
 • Buz lazer epilasyon sonrasında en az 24 saat boyunca uygulama alanına sıcak su temas ettirmemeye özen gösterilmesi gerekir.
 • Hamam, kese Bir başka dikkat edilmesi gereken konu da, buz lazer epilasyon sonrası solaryuma girmemektir.
 • Yaklaşık olarak 2 hafta solaryuma girmemelidir.
 • Direkt güneş ışınları da ciltte kalıcı lekelere sebep olabilir.
 • Aşırı güneş ışığına maruz kalacaksanız mutlaka yüksek faktörlü güneşten koruyucu özelliği olan krem kullanmanızı öneririz.
 • Buz lazer işlemini hangi bölgeye uyguladıysanız, takip eden günlerde bu bölgeyi özellikle düzenli olarak nemlendirmeye özen gösterilmesi gerekir.

ÜCRETSİZ MUAYENE İÇİN TELEFON NUMARANIZI BIRAKIN!

  https://www.rosemoonguzellik.com/wp-content/uploads/2022/10/rosemoon-guzellik-merkezi-footer.png

  ROSEMOON BEAUTY

  Sağlıklı, dengeli ruhumuza iyi gelecek bakımlarla, güzel yaşlanarak, yaşamı teşvik etmek için bir tutkumuz var. Kalıcı makyaj, Lazer Epilasyon, Cilt Bakımı, Cilt yenileme, Bölgesel zayıflama,  daha fazlasını sunarak önleyici bakım, kişiye özel bakım evde devam yönetimi vurguluyoruz.

  ROSEMOON BEAUTY

  Sağlıklı, dengeli ruhumuza iyi gelecek bakımlarla, güzel yaşlanarak, yaşamı teşvik etmek için bir tutkumuz var. Kalıcı makyaj, Lazer Epilasyon, Cilt Bakımı, Cilt yenileme, Bölgesel zayıflama,  daha fazlasını sunarak önleyici bakım, kişiye özel bakım evde devam yönetimi vurguluyoruz.

  MENÜ

  SOSYAL MEDYA

  Copyright 2022 @ Rose & Moon Beauty. Tüm hakları saklıdır.

  Call Now Button